Ezugi Bëj Marrëveshjen Microgaming për të Forcuar Pikën e saj Italiane

Italia

2021-10-20

Eddy Cheung

Ezugi, një grumbullues i drejtpërdrejtë i kazinove nën Evolution Group, është krenar të shpallë një tjetër moment historik. Këtë herë, kompania është në partneritet me Microgaming për të furnizuar vertikalët e saj në kazinotë më të mira live në Itali. Pra, çfarë fitojnë lojtarët italianë të kazinosë live pas kësaj marrëveshjeje krejt të re?

Ezugi Bëj Marrëveshjen Microgaming për të Forcuar Pikën e saj Italiane

Përvojë emocionuese dhe autentike e lojtarit

Pas kësaj marrëveshjeje strategjike, Microgaming-powered kazino live në Itali do të hyjë në të gjithë bibliotekën e lojërave të kazinosë live të Ezugit. Tituj të tillë si Sic Bo, Lucky 7, OTT Andar Bahar, 3 Card Poker, Unlimited 21 Blackjack dhe më shumë tani janë drejtpërdrejt në kazino.

Sipas Kfir Kugler, CEO i Ezugi, kompania është e emocionuar t'u ofrojë lojtarëve italianë të kazinosë live vertikalet e saj të drejtpërdrejta nëpërmjet një pionieri të provuar dhe të provuar të lojërave në treg. Kugler shtoi se kompania është e bindur se përmbajtja e saj e lokalizuar do të jetë një sukses masiv në portofolin e Microgaming.

Është jetike të theksohet se kjo nuk është kontrata e parë që Ezugi nënshkruan në tregun italian të iGaming. Në shtator 2020, zhvilluesi i lojës njoftoi debutimin e tij përmes LeoVegas Italy. Përveç kësaj, Ezugi nënshkroi një marrëveshje me Sisal, një kompani lokale lotarie, në prill 2021.

Ruajtja e standardeve të larta

Ndërkohë, Microgaming sapo nënshkroi një marrëveshje tronditëse të industrisë që mund të ndryshojë përgjithmonë fatin e tyre. Duke shtuar Ezugi në listën e saj, Microgaming do të vazhdojë të ndërtojë reputacionin e saj si një nga ofruesit më të mirë të lojërave në Itali.

Duke komentuar pas nënshkrimit të marrëveshjes, Microgaming CEO, Marco Castaldo, deklaroi se kompania do të ofronte standarde edhe më të larta të lojërave, falë furnitorëve të specializuar si Ezugi.

Ai tha: “Kërkimi i vazhdueshëm për bashkëpunime të reja dhe marrëveshje tregtare me furnitorë të specializuar dhe operatorë kryesorë ndërkombëtarë na lejon të ruajmë standardet shumë të larta që karakterizojnë ofertën tonë”

Në përgjithësi, marrëveshja është fitimprurëse për të gjitha palët e përfshira. Mos harroni, lojërat e Ezugi transmetohen drejtpërdrejt nga 10+ studiot e tij në klasë të përhapura në të gjithë botën. Këtu, kompania punëson krupierë shumë të trajnuar dhe teknologji moderne për të transmetuar mbi 20 lojërat e saj të tavolinës në kohë reale. Shijoni shfaqjen!

Ezugi zbulon pamje të reja

Në lajme të tjera të Ezugi, kompania njoftoi më 17 gusht 2021, se do të rinovonte identitetin e saj. Kjo nuk është befasi, duke pasur parasysh se Ezugi është në lojë për gati dhjetë vjet.

Në pamjen krejt të re, kompania do të prezantojë një logo dhe slogan të ri - "Lëvizja e zgjuar". Motoja e re thuhet se pasqyron kulturën e kompanisë për të ofruar përmbajtje inovative të lokalizuara të drejtpërdrejta të kazinosë.

Pas lançimit, Kfir Kugler komentoi se kompania kishte bërë një rrugë të gjatë që nga fillimi i saj rreth dhjetë vjet më parë. Ai tha se kompania është krenare që ofron zgjidhje të shumta inovative dhe lojëra argëtuese live kazino.

Kugler vazhdoi se identiteti vizual i kompanisë duhet të pasqyrojë ndryshimet që ajo ka pësuar gjatë viteve. CEO konfirmoi se misioni kryesor i Ezugi do të mbetet t'u japë klientëve avantazhin ndaj konkurrencës së ashpër në treg.

Rreth Ezugit

Ezyugi u krijua në 2013 dhe u ble nga Evolution Group në 2018 në një marrëveshje me vlerë 18 dollarë. Interesante, të dy markat ishin ofruesit e vetëm të kazinove live të licencuar për të operuar në SHBA në atë kohë. Evolution është padyshim zhvilluesi më i shquar i lojërave të kazinosë live sot.

Marrëveshjet e mësipërme dhe shumë të tjera janë arsyeja pse Ezugi mbetet një forcë dominuese në skenën e iGaming. Gjatë muajve të fundit, grumbulluesi ka siguruar licenca operimi në nivel global.

Përveç Italisë, Ezugi operon ligjërisht në Spanjë, Estoni, Letoni, Rumani, Belgjikë, Argjentinë etj. Aktualisht, kompania ka 12 studio moderne të vendosura në cepa të ndryshme të botës. Ezugi gjithashtu bashkëpunon me mbi 200 operatorë të kazinove live në përpjekjen e tij për të ndikuar në treg.

Lajmi i fundit

A ndihmon gjurmimi i rezultateve të lojërave të kazinosë live?
2023-02-06

A ndihmon gjurmimi i rezultateve të lojërave të kazinosë live?

Lajme