Ivip9 Live Casino Rishikoni - Responsible Gaming

Age Limit
Ivip9
Ivip9 is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
MasterCardVisa
Trusted by
PAGCORCuracao
Total score7.5
Përfitimet
+ Depozitë dhe tërheqje e shpejtë dhe e sigurt
+ Promocione të reja mujore për lojtarët
+ Shërbimi ndaj klientit 24/7 me mbështetje të shumë gjuhëve

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2018
BonusetBonuset (4)
Bonus të mirëpriturBonusi i ditëlindjes
Bonusi me depozitë
Kodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (4)
Angleze
Indoneziane
Kineze
Tajlandeze
LicencatLicencat (2)
Curacao
PAGCOR
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (3)
Bisedë live
Email mbështetës
Mbështetje WeChat
LojëraLojëra (30)
Baccarat
Basketboll
Bast në Futboll
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CrapsDragon TigerDream Catcher
Futboll
Futboll Amerikan
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Kriketi
Lotaria
Motorsport
PokerPoker me tre letra
Regbi
Ruletë
Shigjetat
Slotat
Snooker
Tenis tavoline
Tenisi
Vaterpolo
Video Poker
Volejbolli
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (9)
ATM
Bank transferCredit CardsDebit Card
Eezie Pay
MasterCard
Online Bank Transfer
PayTrust88
Visa
MonedhatMonedhat (2)
Bahti Tailandez
Dollari i Singaporit
ShtetetShtetet (4)
Indonezia
Kamboxhia
Singapor
Tajlandë
SoftwareSoftware (10)

Responsible Gaming

IVIP9 Casino përdor mesazhe të përgjegjshme të lojërave të fatit në të gjithë faqen e tyre si një mjet për të mundësuar lojtarët të bëjnë zgjedhje të mirëinformuara. Kumari është një industri e madhe në mbarë botën dhe për këtë arsye qeveritë kanë kontroll mbi lojërat e fatit për të mbrojtur qytetarët e tyre. Janë zhvilluar modele të përgjegjshme të lojërave të fatit dhe qëllimi i tyre kryesor është të promovojnë mbrojtjen dhe ndërgjegjësimin për dëmet e lojërave të fatit.

Një nga mjetet më të mira që ofron IVIP9 Casino është programi i vetëpërjashtimit që lejon lojtarët të ndalojnë veten nga kumari për një periudhë të caktuar kohore. Kjo do t'i lejojë kumarxhinjtë të përqendrohen në aspekte të tjera të jetës së tyre.

Varësia nga kumari është një çështje serioze ku lojtarët e bixhozit kanë pak ose aspak kontroll mbi dëshirën e tyre për të luajtur. Mund të ketë shumë arsye pas kësaj sjelljeje, dhe në shumicën e rasteve varësia nga kumari shkaktohet nga stresi, çështjet e pazgjidhura ose kumari shihet si arratisje nga një periudhë e vështirë emocionale.

Të kërkosh ndihmë dhe të pranosh se dikush ka probleme me kumarin mund të jetë shumë e vështirë në fillim. Kryesisht sepse varësia nga bixhozi, ashtu si çdo varësi tjetër, zbulohet kur rrënjët e problemit janë të thella.

Ka mënyra të ndryshme për të trajtuar varësinë ndaj lojërave të fatit dhe hapi i parë drejt shërimit është të pranosh se dikush ka një problem. Një nga shenjat më treguese është ndjenja e një kërkese të vazhdueshme për të luajtur bixhoz, edhe kur lojtari është tashmë në vështirësi financiare, ose kur një lojtar është vazhdimisht duke luajtur kumar për të dalë nga një vështirësi financiare.

Ajo që lojtarët duhet të kenë parasysh është se ka arsye themelore emocionale që mund të kenë një efekt të madh në zhvillimin e një varësie nga kumari. Lojtarët duhet t'i kushtojnë vëmendje shenjave të dukshme të mëposhtme, të cilat nëse zbulohen së shpejti mund t'i ndihmojnë lojtarët të ndalojnë këtë rreth vicioz.

 • Injorimi i familjes dhe miqve ndërsa jeni i preokupuar me lojërat e fatit.
 • Humbja e kontrollit dhe pamundësia për të kontrolluar dëshirën për kumar.
 • Vendosni gjithnjë e më shumë baste për të përjetuar një nxitim adrenaline.
 • Humbja e një partneri si rezultat i varësisë ndaj lojërave të fatit.
 • Humbja e interesit për punë ose studim.
 • Mohimi se një lojtar ka një problem.

Testi i vetëvlerësimit

Siç e përmendëm më parë, varësia nga kumari është një çështje e ndërlikuar dhe lojtarët shpesh nuk arrijnë t'i lexojnë shenjat. Për këtë arsye, IVIP9 Casino ofron një test vetë-vlerësimi, i cili është një mjet i shkëlqyeshëm për t'u përdorur për të zbuluar nëse dikush ka një problem me lojërat e fatit. Ekziston një listë pyetjesh që lojtarët duhet t'u përgjigjen me ndershmëri.

 • A kaloni shumë kohë duke menduar për lojërat e fatit?
 • A duhet të rrisni shumën që vini bast për të ndjerë të njëjtat nivele emocionesh si më parë?
 • A përpiqeni të zvogëloni lojën e fatit por nuk arrini ta bëni këtë?
 • A ndiheni nervoz kur përpiqeni të lini kumarin?
 • A gënjeni për zakonet tuaja të lojërave të fatit?
 • A ndërhyn bixhozi në aktivitetet tuaja të përditshme?
 • A ktheheni shpesh për të rifituar paratë që keni humbur në kumar?
 • A u kërkoni njerëzve të tjerë që t'ju shpëtojnë nga problemet financiare?
 • A luani kumar kur ndiheni të shqetësuar apo të trishtuar?

Nëse shumica e përgjigjeve janë 'po', atëherë një lojtar duhet të mendojë të kërkojë ndihmë profesionale sa më shpejt të jetë e mundur. Ka shumë organizata në internet që mund të ndihmojnë lojtarët problematikë me këshilla dhe udhëzime. Disa nga më të njohurat përfshijnë ato në vijim:

Vetëpërjashtimi

Lojtarët që mendojnë se po shpenzojnë shumë kohë dhe para duke luajtur bixhoz duhet të bëjnë pushim për një periudhë të caktuar kohe. Ata mund të kërkojnë vetëpërjashtim që do të thotë se do të mbyllin llogarinë e tyre për një periudhë të caktuar kohe. Gjatë kësaj kohe ata nuk mund të hyjnë në llogarinë e tyre dhe të bëjnë depozita reale në para. Periudha minimale e vetëpërjashtimit është 6 muaj deri në 5 vjet. Lojtarët mund të konsiderojnë gjithashtu softuer që do të bllokojë aksesin e tyre në faqet e internetit të lojërave të fatit si një mjet shtesë. Softueri më i njohur i këtij lloji është GAMBAN.

Gamstop

Gamstop është një skemë vetëpërjashtimi që është e disponueshme që nga prilli 2018. Kjo skemë i lejon lojtarët të bëjnë një kërkesë të vetme për t'u vetëpërjashtuar nga të gjitha faqet e internetit të lojërave të fatit ku kanë një llogari. Kjo i bën gjërat shumë më të lehta, sepse lojtarët nuk duhet të përjashtojnë nga secili operator individualisht.

Lojtarët duhet t'i përmbahen gjithashtu marrëveshjes së vetëpërjashtimit dhe të mos përpiqen të hapin llogari të reja.