Këshillat dhe truket kryesore të kazinosë live

Këshilla se si mund të përmirësoni strategjinë tuaj të lojërave të kazinove të drejtpërdrejta

Shumë lojtarë të kazinosë live priren të jenë të fiksuar pas mendimit të parave, dhe ata mund të falen për këtë. Në fund të fundit, kujt nuk i pëlqejnë paratë? Sidoqoftë, të bëhesh një lojtar i suksesshëm profesionist i kazinosë live nuk duhet të jetë i drejtuar nga paratë pasi kazinotë live online nuk janë organizata bamirëse. Në fakt, kushdo që merr masa për të luajtur lojëra aftësish (dhe lojëra aftësish) nuk duhet ta bëjë këtë nga dëshira për të grumbulluar pasuri; përkundrazi, artit duhet t'i qasen gjithmonë me dashuri. Dhe kjo është arsyeja pse lojtarët më të suksesshëm të kazinosë fillojnë me zgjedhjen e lojërave që duan. Pasi ta bëjnë këtë, ata mund të dalin me një strategji që do t'i ndihmonte ata të shijojnë përvojën më të mirë.

Këshillat dhe truket kryesore të kazinosë live

10 truket më të mira të kazinosë live për kumarxhinjtë

Zhytja në lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë pa iu përmbajtur disa këshillave jetike mund të jetë një recetë për një zhgënjim. Këtu janë nëntë këshilla të arta për të ndihmuar në përmirësimin e strategjisë së lojërave të kazinosë live.

Gjeni kazino të sigurta

Natyrisht, duke luajtur në një kazino live e sigurt dhe e ndershme është gjëja më e rëndësishme për çdo lojtar kazino. Asnjë lojtar në mendjen e tij të drejtë nuk do të lejonte dikë të cilit nuk i besojnë të trajtojë paratë e tyre, madje as edhe një. Kjo është arsyeja pse lojtarët duhet të hulumtojnë përpara se të bashkohen me ndonjë kazino të drejtpërdrejtë dhe të japin informacionin e kartës së tyre të kreditit. Në mënyrë tipike, kazinotë e sigurta të tregtarëve të drejtpërdrejtë mbajnë licenca të lojërave të fatit dhe certifikata të shumta nga agjenci të mirënjohura. Këto agjenci nuk do të lëshojnë licencë për një kazino të drejtpërdrejtë nëse nuk garantohet siguria dhe drejtësia e faqes.

Njihni Etiketën e Kazinosë Live

Tavolinat e drejtpërdrejta zakonisht u shërbejnë shumë lojtarëve në të njëjtën kohë, dhe kjo është arsyeja pse lojtarët duhet të jenë klientë të mirë dhe të kuptojnë etiketën e kazinosë live. Zakonisht ka dhoma bisedash që lejojnë lojtarët të bisedojnë me lojtarët e tjerë në tavolinë dhe, më e rëndësishmja, me tregtarin e drejtpërdrejtë.

Tani, etiketa mbulon shumë gjëra, duke përfshirë trajtimin e lojtarëve të tjerë dhe tregtarit me respektin maksimal. Për shembull, dhënia e një komenti të thjeshtë "të luajtur mirë" pas humbjes së një dore pokeri mund të jetë e përshtatshme. Gjithashtu, përshëndetja e tregtarit kur bashkohet me një tryezë të drejtpërdrejtë konsiderohet etiketë. Nuk duhet harruar se tregtarët e drejtpërdrejtë janë të dobishëm kur vjen puna për shembull, për të shpjeguar rregullat e lojës me letra të kazinosë dhe për t'u siguruar që ato të ndiqen sipas shkronjës.Prandaj, më e pakta që meritojnë është respekti.

Organizoni kohën tuaj

Humbja e gjurmës së kohës nuk është e re për lojtarët e kazinosë live. Në fund të fundit, lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë janë gjithëpërfshirëse. Por është e gabuar të supozohet se të luash në kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë është e vetmja gjë që mund të bëhet. Si lojtar, nuk duhet harruar kurrë se ka gjëra të tjera të rëndësishme për të bërë në jetë dhe ata nuk duhet të luajnë lojëra kazino në kurriz të angazhimeve të tjera. Si i tillë, lojtarët duhet të organizojnë kohën e tyre në mënyrë që të dinë se kur të luajnë bixhoz dhe për sa kohë.

Shanset në favorin tuaj

Përpara se të filloni me lojërat e kazinosë live, është e rëndësishme të dini se asnjë nga këto lojëra nuk ka shanse në favor të lojtarëve. Dhe kur thuhet se shtëpia fiton gjithmonë, kjo deklaratë ka kuptim në çdo kuptim. Çdo lojë kazino është krijuar për t'i dhënë kazinosë një shans më të mirë për të fituar. Përndryshe, operatorët e kazinove do të mbyllnin bizneset e tyre dhe do të shkonin në shtëpi për shkak të humbjeve.

Megjithatë, disa lojëra kazino janë më të prirura në favor të kazinosë se të tjerat. Kështu, do të ishte e mençur të shkoni ngadalë në lojëra të tilla dhe në vend të kësaj të luani lojëra me shanse më të mira për lojtarët (lojëra me avantazh të ulët shtëpie). Lojërat me shanset më të favorshme përfshijnë blackjack, shanset e të cilit për të fituar janë 49%, dhe craps dhe ruletë, që të dyja kanë gati 50% shanse fitimi.

Mundi kazinotë në lojën e tyre

Ndërsa shtëpia ka avantazhin në çdo lojë, e vërteta e çështjes është se disa lojëra kazino janë të rrahura dhe lojtarët duhet t'i dinë ato. Për shembull, kush nuk e di se blackjack mund të mposhtet me të ashtuquajturën numërim letrash? Po, numërimi tradicional i letrave është i komplikuar dhe i mundimshëm, por dashamirësit e blackjack-ut duhet ta falënderojnë Dan Pronovost për zbulimin e Speed Count, një teknikë e lehtë për t'u mësuar që edhe lojtarët mesatarë mund ta zotërojnë dhe mundin kazinotë në lojën e tyre.

Shpërblime VIP dhe High Roller

Rrotullat e vërteta të larta zakonisht krijojnë depozita të mëdha duke arritur në dhjetëra mijëra dollarë. Kjo i bën ata të kualifikohen për t'u bashkuar me programet VIP ku mund të marrin shpërblime të përshtatura posaçërisht, duke përfshirë pagesa më të shpejta, menaxherë të dedikuar llogarie dhe hyrje në turne ekskluzive. Ashtu si me çdo program VIP, skemat me rul të lartë janë të niveleve të ndryshme, duke përfshirë argjendin, arin dhe platinin, por të gjitha ia vlen t'i bashkohen. Çelësi është të sigurohet që skema të mos krijojë një situatë ku lojtarët po angazhohen shumë për të marrë shpërblimet.

Mësoni kërkesat e bonusit

kazinotë më të mira live zakonisht ofrojnë bonuse dhe promovime të krijuara posaçërisht për lojëra të veçanta. Këto bonuse mund të rrisin bankrollin e dikujt, duke i dhënë më shumë shanse për të luajtur. Megjithatë, përpara se të mendojnë të kërkojnë ndonjë bonus, lojtarët duhet të lexojnë kërkesat dhe kushtet e tij për të përcaktuar nëse bonusi ia vlen.

Shmangni faqet me hije

Lojërat live janë jashtëzakonisht të njohura dhe numri i njerëzve që luajnë këto lojëra është një dëshmi për këtë. Fatkeqësisht, disa njerëz priren të përfitojnë nga ky popullaritet dhe të përpiqen të dalin me strofulla të dyshimta të lojërave të fatit. Lajmi i mirë është se shmangia e vendeve të tilla me hije nuk është e vështirë. Një vend i mirë për të filluar janë faqet e rishikimit të kazinove të drejtpërdrejta. Nëse një faqe vazhdimisht merr komente negative, kjo është një shenjë e keqe. Një faqe që shfaq informacion të rremë licencimi duhet të shmanget me çdo kusht.

Luaj Smart

A ka diçka si një lojtar i zgjuar kazino kur humbjet janë rendi i ditës? Po atje jane. Për të qenë një lojtar i zgjuar, duhet të jeni në gjendje t'i reduktoni ato humbje sa më shumë që të jetë e mundur. Pse dikush do të humbiste 1000 dollarë kur do të kishte humbur vetëm gjysmën e tyre? Epo, të luash zgjuar përfshin një sërë gjërash, disa prej të cilave tashmë janë përmendur në këtë postim. Ato përfshijnë sa vijon:

  • Heqja dorë ndërsa është përpara
  • Shmangia e basteve të këqija (p.sh. bast barazimi në baccarat- ka rreth 14% avantazh shtëpie)
  • Mendoni me kujdes përpara se të merrni vendime
  • Vendosja e një kufiri depozite
  • Bixhoz për argëtim dhe argëtim

Menaxhimi i Bankrollit

Lojtarët mund të përdorin menaxhimin e bankrollit për të përcaktuar nëse po bëjnë gabime të mëdha në industrinë e lojërave të fatit. Kjo është diçka që është thelbësore në kazinotë live. Kur janë të papërvojë, shumë herë lojtarët nxitojnë në tavolina dhe vënë bast të gjitha paratë e tyre, duke besuar se sa më shumë para të depozitojnë - aq më shumë para do të fitojnë. Kjo duhet të shmanget kur luani kumar në kazino të drejtpërdrejta. Përdorimi i taktikave të mira mund t'i ndihmojë lojtarët në lojërat e fatit.