Krupierë drejtpërdrejt

December 27, 2022

A mund ta mposhtin lojtarët shitësin e kazinosë live?

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Shpikja e teknologjive Android dhe iPhone nuk do të kishte ardhur në një kohë më të mirë për kumarxhinjtë në internet. Këto ditë, lojtarët që nuk u besojnë lojërave RNG mund të luajnë kundër tregtarit të drejtpërdrejtë në një mjedis kazinoje të ngjashme me jetën. Këto lojëra transmetohen në kohë reale nga studiot moderne të kazinove me kamera të gjithanshme për më shumë transparencë dhe emocion.

A mund ta mposhtin lojtarët shitësin e kazinosë live?

Por sa më mirë që vijnë lojërat e drejtpërdrejta, të fitosh një dorë kundër tregtarit është një lojë krejtësisht e ndryshme. Do t'ju duhet një 'koktej' unik me përvojë, njohuri dhe shumë fat. Pra, në udhëzuesin e sotëm, do të mësoni disa këshilla të dobishme për të mundur tregtarin në lojën e tyre. 

Pritshmëri të ulëta dhe praktikoni menaxhimin e parave

Rrahja a tregtar i drejtpërdrejtë i kazinosë  kërkon më shumë fat se çdo gjë tjetër. Për këtë arsye, është e këshillueshme që të ulni pritshmëritë tuaja fituese dhe të luani për argëtim. Vetëm dijeni se kazinoja ka gjithmonë një avantazh në çdo lojë dhe ju do të luani pa asnjë zhgënjim. Luaj lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë në internet  sikur nuk do të luanit më kurrë.

Por përpara se të luani ndonjë lojë me tregtarë të drejtpërdrejtë, është e rëndësishme të dini se sa jeni të gatshëm të humbni në kazino. Lojtarët më të mirë të kazinosë si Daniel Negreanu dhe Vanessa Selbst gjithmonë luajnë poker me paratë që mund të përballojnë për të humbur. Këta lojtarë e dinë se të luash me paratë thelbësore për faturat e shtëpisë ose sigurimin shëndetësor është si të shkelësh zjarrin.

Përveç kësaj, ndani buxhetin tuaj në njësi më të vogla ditore ose javore. Për shembull, ndani një buxhet javor prej 700 dollarësh në njësi ditore prej 100 dollarësh. Ideja është të ndaloni së luajturi pasi të keni humbur të gjithë bankrollin ditor. Sigurisht, lojtarët duhet të lënë lojën pasi të dyfishojnë njësinë me disa baste. Mbani mend, shumica e lojërave live mund të luhen me baste prej 0,10 dollarësh, që do të thotë se buxheti prej 100 dollarësh do të jetë i mjaftueshëm për të mbuluar shumë raunde.

Pokeri dhe Blackjack janë shpëtimtarë

Siç mund ta dini tashmë, lojërat e kazinosë në internet mund të jenë të bazuara në fat ose aftësi. Variantet e bazuara te fati janë lojërat e fatit, të tilla si baccarat, ruleta, craps dhe Sic Bo. Me fjalë të tjera, lojtarët nuk mund të bëjnë asgjë për të zvogëluar avantazhin e kazinosë në këto lojëra. Por nëse doni ta mposhtni tregtarin më shpesh, mprehni aftësitë tuaja në lojëra live si blackjack dhe poker. 

Megjithëse këto lojëra aftësish mund të frikësojnë fillestarët, ato janë shumë të lehta për t'u mësuar. Në blackjack, ideja e thjeshtë është të krijoni një vlerë të dorës prej 21 pa humbur. Nga ana tjetër, lojtarët e pokerit mund të marrin pesë ose tre letra për të bërë një dorë më të fortë se dora e tregtarit. Pra, është thelbësore të mësoni renditjen e duarve në poker përpara se të luani. 

Por cili është truku për të fituar një dorë pokeri apo blackjack? Edhe pse fati luan një rol të konsiderueshëm, të dini se kur t'i mbani dhe t'i palosni ato është kritike për suksesin tuaj. Për fat të mirë, ju mund të shkarkoni një tabelë lojërash për blackjack ose poker në internet. Këto "fletë mashtrimi" do t'ju ndihmojnë të dini se çfarë të bëni në tavolinë dhe të luani si një profesionist me përvojë. Përfitoni nga kjo!

Luaj baste edhe për para

A lojtarët në kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet t'ia dorëzojnë fatin fatit kur luajnë ruletë, katrahurë dhe baccarat? Fatkeqësisht, fati do të përcaktojë nëse fitoni një bast në këto lojëra tavoline. Por lojtarët mund të ndihmojnë veten duke luajtur baste me shanset më të favorshme. Vini re, megjithatë, se shumica e basteve miqësore për lojtarët kanë pagim të barabartë ose 1:1. Pra, nëse vendosni 1$, do të fitoni 1$ plus shumën e aksioneve.

Me këtë në mendje, luani bastin "bankier" në baccarat për të mundur më shpesh tregtarin. Kjo sepse ky bast ka një normë mesatare fitimi prej 53%, që është pikërisht ajo që ju nevojitet. Por mos mendoni se kazinotë nuk e dinë këtë. Ju do të paguani një komision prej 5% për të gjitha bastet e bankierëve, kjo është arsyeja pse disa lojtarë të baccarat preferojnë bastet "lojtar". Gjithçka thamë, është më mirë të fitosh 95% më shpesh. 

Gjërat janë pak të komplikuara për lojtarët e ruletit. Luaj gjithmonë në rrotën e vetme-zero ose variantin evropian mbi versionin amerikan. Xhepi shtesë me dy zero në ruletën amerikane i jep asaj një avantazh prej 5,24%, pothuajse dyfishin e 2,70% të rrotës evropiane. Sido që të jetë, luani bastet e jashtme si tek/çift, i lartë/i ulët dhe i kuq/e zi, sepse ato fitojnë pothuajse 50% të rasteve. 

Edge i ulët i shtëpisë është më i mirë

Një tjetër truk për të shijuar më shumë fitore me lojërat e kazinosë live është zgjedhja e skajit të shtëpisë. Ky është në thelb një avantazh matematikor që kazinoja ka në të gjitha bastet që bëni. Për shembull, nëse një lojë pokeri ka 96% avantazh, kazinoja do të mbajë 4% të çdo fitimi që bëni. Pra, nëse luani një dorë pokeri 100$, shuma maksimale e fitimit është 96$.

Duke folur për pokerin, kjo lojë klasike me letra vjen në variante të shumta, secila me një normë të ndryshme kthimi. Për shembull, Deuces Wild ka një RTP 100,76% nëse lojtarët përdorin një strategji optimale. Double Bonus Poker është një lojë tjetër me një avantazh negativ, duke u dhënë lojtarëve një normë kthimi prej 100,17%. 

Lojtarët live blackjack janë gjithashtu të bekuar me një shumëllojshmëri të gjerë. Por, si pokeri, nuk ka asnjë RTP të një madhësie të vetme për lojërat live blackjack. Infinite Blackjack nga Evolution ka pagimin më të lartë në 99.51%. First Person Blackjack, nga i njëjti zhvillues, është një lojë tjetër miqësore për lojtarët me një normë kthimi prej 99,21%. Mos harroni, lojtarët mund t'i arrijnë këto norma vetëm me një strategji optimale të lojës. 

Mos i humbisni Freebies

E fundit, por sigurisht jo më e rëndësishmja, luani lojëra drejtpërdrejt duke përdorur bonuse dhe promovime të kazinosë në internet. Në mënyrë tipike, kazinotë live tërheqin lojtarë të rinj me paketa të tilla si një bonus depozite, bonus pa depozite dhe rrotullime falas. Këto kazino shpërblejnë gjithashtu lojtarët besnikë me bonuse të ringarkimit, kthim parash dhe programe VIP. Objektivi është që të lejohen lojtarët të shijojnë lojërat falas dhe të fitojnë një pagesë pas përmbushjes së kërkesave të lojës.

Mjerisht, lojtarët nuk mund të luajnë lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë duke përdorur para bonus. Kjo për shkak se grumbulluesit e përmbajtjeve të drejtpërdrejta shpenzojnë një pasuri duke transmetuar këto lojëra në kohë reale. Ata duhet të punësojnë tregtarë, prezantues, inxhinierë softuerësh dhe profesionistë të tjerë. Operatori duhet gjithashtu të krijojë një studio moderne me kamera, tavolina, ekrane dhe më shumë. Duke pasur parasysh të gjitha gjërat, lojërat e drejtpërdrejta mund të kushtojnë miliona.

Por ju ende mund t'i konvertoni bonuset në kredite të drejtpërdrejta të kazinosë. Këtu është gjëja; pas përmbushjes së kërkesave të kalimit, lojtarët mund të kërkojnë një pagesë. Në atë rast, lini një bilanc të vogël për seancat tuaja të drejtpërdrejta të kazinosë. Kjo tani do të thotë që edhe rrotullimet falas mund të jenë të dobishme për një lojtar të drejtpërdrejtë kazinoje. Mos harroni të lexoni printimin e bonusit për të konfirmuar kërkesën e bastit, kufirin e basteve, lojërat kualifikuese, etj. 

Marrëdhëniet përfundimtare

A jeni të kruajtjes për të luajtur lojëra të drejtpërdrejta me tregtarë dhe për të vënë nën kontroll tregtarin? E rëndësishme është të zgjidhni lojërat e duhura dhe të luani baste miqësore. Gjithashtu, mprehni aftësitë tuaja në blackjack dhe poker duke përdorur bonuset e kazinosë dhe aplikacionet e lojërave falas nga dyqanet e aplikacioneve. Tregtari i drejtpërdrejtë është absolutisht i mundshëm!

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme