Krupierë drejtpërdrejt

July 21, 2022

Dëshironi të jeni një tregtar i drejtpërdrejtë i kazinosë? Ja çfarë të presësh!

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë po pushtojnë skenën e iGaming, falë përvojës së tyre gjithëpërfshirëse dhe realiste të lojërave. Por që këto lojëra të arrijnë atje ku janë, tregtarët e drejtpërdrejtë kanë luajtur rolin e tyre. Ata janë përgjegjës për të mirëpritur lojtarët dhe për t'i bërë ata të ndihen si në shtëpinë e tyre.

Dëshironi të jeni një tregtar i drejtpërdrejtë i kazinosë? Ja çfarë të presësh!

Megjithatë, ky artikull nuk ka të bëjë vetëm me lavdërimet e tregtarëve të kazinove të drejtpërdrejta (ata e meritojnë, meqë ra fjala). Në vend të kësaj, është për ata që kanë një ëndërr për t'u bërë një krupier i drejtpërdrejtë i kazinosë. mos u shqetësoni; pagesa është e mirë!

Kush është një tregtar i drejtpërdrejtë i kazinosë?

Kur ndezni një lojë live kazino, një fytyrë e pashme ose e bukur do t'ju përshëndesë, e etur për t'ju bërë të qetësoheni sa më shpejt të jetë e mundur. Këta janë tregtarë të vërtetë njerëzor ose pritës të lojërave. Pra, a tregtar i drejtpërdrejtë i kazinosë është punonjësi i kazinosë që menaxhon dhe moderon dhomën e kazinosë live. Këta punonjës janë përgjegjës për shpërndarjen e letrave, rrotullimin e rrotave, shpalljen e rezultateve, ndërveprimin me lojtarët, etj. 

Kualifikimet e punës së tregtarit të drejtpërdrejtë

Ju mund ta largoni tregtarin e kazinosë drejtpërdrejt si një punonjës të thjeshtë pa kualifikime profesionale. Por shumica tregtarë të drejtpërdrejtë në kazinotë kryesore të drejtpërdrejta janë të mbikualifikuar për këtë punë. Për t'u bërë një tregtar i drejtpërdrejtë në kazinotë e drejtpërdrejta kërkon disa cilësi që jo të gjithë i kanë. 

Si fillim, duhet të jeni një i rritur dhe me mendje të shëndoshë. Studiot e kazinove operojnë në vende të ndryshme, që do të thotë se kërkesa për moshën mund të ndryshojë. Por në përgjithësi, kjo mund të jetë 18 ose 21 vjet, megjithëse shumica e operatorëve të studios preferojnë 21 vjet e lart.

Më pas, kazinoja online e tregtarit të drejtpërdrejtë do të shikojë aftësitë tuaja të komunikimit. Kandidatët duhet të flasin rrjedhshëm anglisht. Megjithatë, do të keni një avantazh të shtuar nëse zotëroni gjuhë të tjera ndërkombëtare si frëngjisht, spanjisht, danez, etj. Ju ndoshta dini disa lojëra kazino live të organizuara në gjuhën tuaj amtare, apo jo?

Përveç kësaj, personaliteti juaj duhet të jetë i gëzuar dhe social gjatë gjithë kohës. Ju gjithashtu duhet të përballoni lehtësisht presionin pasi loja mund të jetë kërkuese. Besoni apo jo, do të takoni shumë lojtarë të frustruar. Dhe më e rëndësishmja, njohja e lojërave të kazinosë live ose përvoja në këtë fushë është një nxitje e shkëlqyer për CV-në tuaj.

Duke ndjekur shkollën e tregtarëve të kazinove drejtpërdrejt

Edhe nëse shënoni shumicën e kërkesave të mësipërme, nuk jeni ende jashtë pyllit. Nëse nuk tregoni prova se mbani të njëjtin pozicion fillimisht në një kazino me bazë tokësore ose live, operatori do të supozojë se nuk i përmbushni standardet. Pra, a ka mbaruar për ju?

Jo, nuk ju nevojitet domosdoshmërisht përvojë paraprake si tregtar i drejtpërdrejtë për të gjetur vendin e punës. Kjo për shkak se disa operatorë do t'ju trajnojnë për t'u siguruar që jeni gati për këtë rast. Akademia e Evolution është një shembull i mirë ku krupierët e sapo punësuar shpenzojnë deri në 2 javë duke mësuar litarët. 

Por nëse keni kohë të lirë, mund të fitoni kredenciale të ligjshme nga një shkollë legale e kazinosë live. Shumica e këtyre shkollave ofrojnë kurse me kohë të plotë për 4 deri në 12 javë. Ata do t'ju mësojnë se si të silleni në tavolina, të hapni/mbyllni bastet, të komunikoni me lojtarët dhe gjithçka që duhet të dini. 

Përgjegjësitë e një tregtari të gjallë

Operatori i kazinosë live do t'ju sigurojë të gjitha detajet në lidhje me rolin tuaj si tregtar i drejtpërdrejtë. Më poshtë janë disa nga përgjegjësitë sipas përshkrimit të punës së fundit të Evolution:

 • Prezantoni me entuziazëm lojtarët në lojë dhe shpjegoni gjithçka.
 • Rrotulloni timonin, shpërndani letrat dhe shpallni rezultatet.
 • Kërkoni tema të përshtatshme për të diskutuar me lojtarët.
 • Angazhoni lojtarët në biseda miqësore, të orientuara drejt lojës pa dhënë një mendim.
 • Përfundoni lojën me një vërejtje pozitive të ndarjes. 
 • Sigurohuni që të mos ketë mashtrues në lojë. 
 • Trajtoni çështjet e ngritura nga lojtarët në kohën e duhur dhe miqësore.

Përfitimet e punës si tregtar i drejtpërdrejtë i kazinosë

Ka 1001 përfitime të punës në kazinonë më të mirë të tregtarit të drejtpërdrejtë. Së pari dhe më kryesorja, ju jep mundësinë e përsosur për të krijuar një karrierë kumari. Merreni parasysh këtë punë nëse jeni entuziast për lojërat e tavolinës si baccarat, craps, poker, blackjack dhe ruletë. 

Por një punë pa pagesë të bukur nuk ia vlen të merret në konsideratë dhe operatorët e studiove live e dinë këtë. Prandaj, ata u ofrojnë lojtarëve një pagë të mirë plus përfitime të tjera. 

Për shembull, një tregtar i drejtpërdrejtë i Evolution në Kanada fiton 18 deri në 22,60 dollarë në orë. Nuk mbaron me kaq. Operatori u ofron tregtarëve të drejtpërdrejtë bonuse mujore të performancës dhe katër ditë të paguara. 

Oferta të tjera të parezistueshme përfshijnë:

 • Vakti në punë
 • Trajton pushime
 • Përparimet në karrierë 
 • Dhe mbulim mjekësor

Por ju duhet të pyesni veten nëse tregtarët e kazinove të drejtpërdrejta marrin këshilla. Në fund të fundit, kjo është ajo që ata përdorin për të financuar stilet e tyre të jetesës luksoze. Po, lojtarët mund të japin bakshish nga tregtarët e kazinove të drejtpërdrejta ashtu si do të bënin me tregtarët e kazinove me bazë tokësore. 

A mund të ndikojnë tregtarët e drejtpërdrejtë të kazinosë në rezultatet e lojës?

Ju ndoshta keni qenë në një kazino me bazë tokësore ku tregtari bëri diçka të dyshimtë. Por nëse luani në një studio të licencuar dhe të rregulluar të kazinosë live, nuk keni asgjë për t'u shqetësuar. Kamerat e gjithanshme do t'ju japin një pamje të shkëlqyer të asaj që po ndodh në tryezë. Gjithashtu, disa rezultate të lojës gjenerohen RNG, duke eliminuar çdo shans për mashtrim.

Merre punën!

Të bëhesh një tregtar i drejtpërdrejtë kazinoje është padyshim një punë si çdo tjetër, nëse jo më mirë. Ju do të punoni në një mjedis profesional me përparime dhe mundësi në karrierë. Dhe mos harroni se do të fitoni më shumë se 20 dollarë në orë dhe do të punoni me turne. Cili punëdhënës 8-5 do t'ju jepte një ofertë të tillë?

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme