La Fiesta Casino Live Casino Rishikoni

Age Limit
La Fiesta Casino
La Fiesta Casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao
Total score6.8
Përfitimet
+ Kazino me temë Fiesta
+ SSL certifikuar
+ Rrotullime ditore në Wonderwheel

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2017
BonusetBonuset (4)
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi i rimbushjes
GjuhëtGjuhët (8)
Angleze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Italiane
Norvegjeze
Ruse
Spanjolle
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (8)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (14)
ShtetetShtetet (26)
Argjentina
Bahamas
Belize
Brunei
Dominika
Ekuador
El Salvador
Finlanda
Gjermania
Guajana
Haiti
Honduras
India
Kameruni
Kili
Kolumbia
Kosta Rika
Kuba
Meksika
Montserrat
Panamaja
Paraguaj
Republika Dominikane
Uruguai
Venezuela
Xhamajka
SoftwareSoftware (13)
Betsoft
Booming Games
Booongo Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Extreme Live Gaming
Ezugi
Felix Gaming
Fugaso
SA GamingVIVO Gaming
Wazdan

La Fiesta Casino

Organizata Equinox Dynamic NV përfshin La Fiesta Live Casino. Për shkak të faktorëve të renditur në seksionin Besueshmëria, ka shumë të ngjarë që ky biznes të jetë i lidhur me organizatën Game Tech NV. Kur kishte probleme të vazhdueshme midis kësaj organizate dhe rregullatorit për mënyrën e trajtimit të ankesave të lojtarëve, ata e zhvendosën licencën nga Autoriteti i Lojërave të Maltës, i cili i kishte kontrolluar më parë. Ka shumë maraka, piñata dhe speca djegës në kazinonë e ndërtuar me mjeshtëri. Pas krijimit të një llogarie, lojtarët mund të fillojnë të eksplorojnë të gjitha zgjedhjet që kazinoja ka për të ofruar falë thjeshtësisë dhe lehtësisë së lundrimit të faqes së uljes.

Pse të luani Kazino Live në La Fiesta

Siguria nuk është problem në këtë faqe interneti argëtuese të kazinosë live. Skenari i licencës Curacao përfshin të tre aspektet e privatësisë së të dhënave, lojërat e vërtetuara të kazinosë dhe metodat e autorizuara financiare. Zgjedhja e vetëm kazinove online të rregulluara posaçërisht i mbron lojtarët nga rreziqet e lojës në institucione të palicencuara. Ekziston një lidhje e drejtpërdrejtë me një faqe interneti për sigurinë e lojërave të fatit në vend.

La Fiesta Casino është një kazino online e gjallë dhe argëtuese që transferon të gjithë kënaqësinë festive në kompjuterin e lojtarit ose pajisje të tjera. La Fiesta Casino ofron një mori bonusesh kryesore, është i aksesueshëm në shumë gjuhë të ndryshme, mund të luhet në një sërë pajisjesh dhe platformash dhe është i mbushur me lojëra nga prodhuesit kryesorë.

About

Qeveria e Curaçao i dha kazinosë La Fiesta një licencë përpara se të hapte dyert e saj në 2017. Ka shumë mallra kumari të disponueshme për çdo pjesëmarrës. Lojërat e drejtpërdrejta të tregtarëve në La Fiesta Casino konsiderohen nga disa lojtarë si tipari më i mirë i tij. Asgjë tjetër nuk krahasohet me mundësinë për të luajtur lojëra në kohë reale në një tavolinë me një tregtar të drejtpërdrejtë.

Lojërat e njohura si ruleta, baccarat dhe poker kanë të gjitha varietete të shumta në dispozicion të lojtarëve. Është një nga burimet e shumta argëtuese në internet që mund të përdoret për të kaluar kohën nga lojtarët ose me miqtë.

Games

La Fiesta Casino vendosi standardin për përsosmëri me një platformë fantastike të kazinosë live. Për një kazino që ofron kryesisht video lojëra elektronike, ofrohen më shumë se 200 lojëra kazino live. Megjithëse ka më shumë mundësi për lojtarët, numri i lojërave të kazinosë live në faqen e internetit është i barabartë me numrin e furnizuesve të softuerit që ofron La Fiesta Live Casino.

Lojërat e drejtpërdrejta të tregtarëve në La Fiesta Casino konsiderohen nga disa lojtarë si tipari më i mirë i tij. Asgjë tjetër nuk krahasohet me mundësinë për të luajtur lojëra në kohë reale në një tavolinë me një tregtar të drejtpërdrejtë. Lojërat e njohura si ruleta, baccarat dhe poker kanë të gjitha varietete të shumta në dispozicion të lojtarëve.

Blackjack live

Meqenëse blackjack live është një lojë shumë e pëlqyer, nuk është për t'u habitur që ka lloje të shumta të saj. La Fiesta Casino ofron shumicën e këtyre variacioneve, por ato më të pëlqyerat janë lojërat e mëposhtme:

 • Blackjack VIP Q
 • Rumba Blackjack 4
 • Blackjack turk i pakufizuar
 • Blackjack Bucuresti
 • Blackjack i pafund

Ruletë e drejtpërdrejtë

Asgjë nuk mund të krahasohet me emocioni i të luajturit ruletë në një kazino live. Një tregtar i vërtetë do të lëshojë topin e bardhë në rrotën rrotulluese ndërsa lojtarët shijojnë seancën në kohë reale. La Fiesta Casino ofron një shumëllojshmëri variacionesh të lojës, megjithatë në vijim janë disa nga më të pëlqyerit:

 • Deutsches Roulette
 • Ruletë Rrufeja e Personave të Parë
 • Ruletë Frankofone
 • Ruletë Dansk

Baccarat live

Një lojë tjetër shumë e pëlqyer që lojtarët mund të gjejnë në seksionin Live Dealer të La Fiesta Casino është baccarat. Ka shumë variacione të ndryshme të lojës. Sidoqoftë, këto janë më të luajturat në La Fiesta Casino:

 • Baccarat i pasurisë së artë të personit të parë
 • Baccarat rrufeja e personit të parë
 • Baccarat i pasurisë së artë
 • Speed Baccarat E
 • Speed Baccarat B

Bonuses

Bonuset janë shumë të rëndësishme në përcaktimin e suksesit të çdo kazinoje. Lojtarët tërhiqen nëse ofrohen më shumë bonuse nga kazinotë në internet. Lojtarët janë joshur nga La Fiesta Live Casino bonus i rëndësishëm i mirëseardhjes dhe mbahen të interesuar nga një sërë ofertash speciale interesante dhe fitimprurëse për promovime të drejtpërdrejta të kazinosë.

 • Bonusi i mirëseardhjes: Deri në 3000 €

Një depozitë minimale prej €20 kërkohet për të kërkuar bonusin e mirëseardhjes. Oferta speciale promovuese janë të disponueshme për lojtarët VIP të kazinosë live.

Payments

Çdo detaj është konsideruar me kujdes nga La Fiesta Casino. Shumë kuleta elektronike të njohura janë të lidhura me metoda bankare konvencionale si bankat dhe kartat e kreditit. Disa nga mënyrat më të njohura të pagesës janë:

 • Skrill
 • Visa dhe MasterCard
 • Bitcoins
 • Neteller
 • ecoPayz

Ndërsa tërheqjet bankare/kartë krediti zgjasin 3-5 ditë pune, ato ndodhin shpejt nëse lojtarët përdorin një portofol elektronik. Në La Fiesta Casino, tarifat shtesë përdoren rrallë dhe të gjitha mënyrat e pagesës janë të sigurta. Me opsionet e ofruara, ne jemi mjaft të lumtur.

Çdo tërheqje është e kufizuar në një minimum prej 100 €.

Monedhat

Lojtarët nga e gjithë bota nuk mund të depozitojnë në monedha të ndryshme në La Fiesta Online Live Casino. Më e rëndësishmja, Euro mbështetet. Për një përdorues nga kudo në botë, më shumë alternativa monetare do ta bënin të thjeshtë aksesin në këtë kazino fantastike. Fakti që pranohen kriptovalutat është një plus. Këto janë monedhat e mbështetura:

 • euro
 • Krona suedeze
 • Dollarë të Shteteve të Bashkuara
 • Kriptovaluta

Languages

Një nga elementët më të rëndësishëm për përfitimin dhe shtrirjen e kazinosë, La Fiesta Live Casino ofron materialet e saj të internetit në një larmi gjuhësh. Gjuha e faqes së internetit është vendosur në anglisht si parazgjedhje, por lojtarët mund ta ndryshojnë atë duke trokitur në këndin e sipërm djathtas. Ndër gjuhët e aksesueshme janë:

 • anglisht
 • Spanjisht
 • gjermanisht
 • frëngjisht
 • italisht

Software

Për zgjedhjen më të mirë të lojës live, La Fiesta Live Casino ka punuar me disa nga zhvilluesit më të mirë të softuerit. Si në pajisjet desktop ashtu edhe në ato celulare, të gjitha lojërat janë të aksesueshme në modalitetin e luajtjes së menjëhershme. Lojërat nga kompanitë e mëposhtme të programeve kompjuterike janë në dispozicion të lojtarëve:

 • Evolucioni
 • Ezugi
 • brez me fat
 • Lojë pragmatike
 • Swintt dhe shumë të tjerë

Support

Një qendër e fortë ndihme dhe mbështetjeje e veçon La Fiesta Live Casino nga shumë kazino të tjera. Ka katër mënyra të ndryshme për të hyrë në kontakt me ekipin: 

 • Bisedë e drejtpërdrejtë
 • Telefoni: +421 2330 560 54
 • Pyetjet e shpeshta
 • Email

Opsioni Live Chat do të thotë se nuk ka kohë pritjeje për lojtarët jashtë orarit të rregullt të punës.

Sidoqoftë, një shërbim bisede live që është i aksesueshëm njëzet e katër orë në ditë, shtatë ditë në javë, është thelbësor për lojtarët që kërkojnë përgjigje të menjëhershme për pyetjet ose pyetjet e tyre.

Pyetjet më të shpeshta trajtohen gjithashtu në një seksion FAQ.

Pse ia vlen të luhet në La Fiesta Live Casino

La Fiesta Live Casino është një institucion me reputacion të lojërave të fatit. Ata kanë pothuajse të gjitha bazat e mbuluara dhe kanë marrë një rezultat të përgjithshëm të kalueshëm. Megjithatë, nevojiten disa përmirësime.

Funksioni i bisedës live është i aksesueshëm çdo ditë të javës dhe ofron shërbim të jashtëzakonshëm ndaj klientit. Nëse anglishtja nuk është gjuha e parë e lojtarit, ka gjuhë të tjera të aksesueshme gjithashtu. Edhe nëse pamja është e bukur, ritmi i faqes në internet mund të jetë më i shpejtë.

Pagesat celulare, kuletat elektronike dhe kartat bankare janë të gjitha të disponueshme, duke i bërë edhe alternativat bankare fantastike. Për përdoruesit globalisht, duhet të shtohen më shumë opsione të monedhës. Është një kazino e mrekullueshme përreth, por ende nuk e ka arritur potencialin e saj të plotë.