Lajme

January 17, 2020

10 gjëra që nuk i dinit për kazinotë

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Shumë njerëz luajnë në kazino, por ka shumë gjëra që ata nuk dinë për to. Ky artikull përshkruan dhjetë gjëra që njerëzit duhet të dinë për kazinotë.

10 gjëra që nuk i dinit për kazinotë

10 fakte rreth kazinove që ndoshta nuk i dinit

Kalimi nga kazinotë tokësore në kazinotë online, gjëja më e mirë që ka ndodhur ndonjëherë në industrinë e kazinove. Prezantimi i lojërave të fatit në internet e ka bërë botën e kazinove më popullore se kurrë. Ky popullaritet është nxitur nga fakti se kumarxhinjtë mund të luajnë lojëra kazino në çdo kohë dhe kudo.

Megjithatë, shumë njerëz ende luajnë lojëra në kazinotë tokësore të cilat janë gjithashtu të njohura në shumë vende në botë. Las Vegasi njihet mirë se është shtëpia e kazinove ndërsa Kina pret disa nga kazinotë më të mëdha në botë. Këtu janë disa gjëra që shumë njerëz nuk i dinë për kazinotë.

Faktet e origjinës së kazinove dhe lojërave elektronike

Kazinot e kanë origjinën në Itali

Kazinoja u luajt për herë të parë në Itali. Megjithatë, që atëherë, kazinotë kanë ndryshuar shumë, dhe shumë lojëra janë futur.

Slots u shfaqën për herë të parë në 1887

Slots u prezantuan në kazino në 1887 nga Charles Fell, dhe ato njiheshin si Liberty Bell

Fitimi më i madh i automatit është 39.7 milion dollarë

Një inxhinier i paidentifikuar i LA mban rekordin e fitimit të jackpot-it më të lartë pasi ka vënë bast 100 dollarë dhe ka fituar 39.7 milionë dollarë.

Fitimi më i madh në internet i automatit është 17,8 euro

Xhekpoti në internet i automatit u fitua nga një lojtar i fatit Mega Fortune në Finlandë.

Fakte për Pokerin dhe Ruletën

Loja më e gjatë e pokerit

Loja më e gjatë e pokerit u zhvillua ndonjëherë në Arizona në 1881 dhe zgjati tetë vjet, pesë muaj dhe tre ditë.

Pokeri mund të jetë një karrierë fitimprurëse

Ka lojtarë profesionistë të pokerit që fitojnë para të mjaftueshme për të përmbushur të gjitha nevojat e tyre pa pasur nevojë të bëjnë ndonjë punë tjetër.

Ekziston humbësi më i madh i ruletës në botë

Robert Maxwell mban rekordin e humbjes së 1.5 milionë funte në tre minuta duke luajtur në tre tavolina në të njëjtën kohë.

Një person shiti gjithçka për të vënë bast në një rrotullim të vetëm ruletë

Ashley Revell shiti gjithçka dhe e vendosi në një rrotullim ruletë. Për fat, ai fitoi dyfishin e aksioneve të tij.

Fakte Bonus Kazino

Kazinoja më e madhe në SHBA mbulon 600,000 metra katrorë.

Kazinoja quhet WinStar World Casino dhe ndodhet në Thackerville, një orë me makinë nga qyteti i Oklahomas.

Makinat e fatit duhet të paguajnë të paktën 70 për qind

Për disa vende, kthimi minimal për lojtar duhet të vendoset në 70 përqind.

Kumari është i paligjshëm në disa vende

Lojërat e fatit janë të paligjshme për qytetarët e Monakos dhe në Japoni, është e paligjshme të luash kumar për para.

Kazinotë janë të dizajnuara në mënyra shumë specifike

Shumë prej tyre janë krijuar në mënyra për t'i mbajtur njerëzit të luajnë. Për shembull, shumica e kazinove nuk kanë orë të sipërme, në mënyrë që lojtarët të mos kenë ndjenjën e kohës.

About the author
Nathan Williams
Nathan Williams

Nathan "KiwiKing" Williams sjell një prekje të stilit të Kivit në arenën globale të kazinosë live. Duke përzier mendjen e tij analitike me një pasion infektiv për lojën, ai krijon përmbajtje që udhëzon, informon dhe argëton.

Send email
More posts by Nathan Williams

Të rejat e fundit

6 gabime të zakonshme që duhen shmangur gjatë luajtjes së Blackjack live
2023-11-07

6 gabime të zakonshme që duhen shmangur gjatë luajtjes së Blackjack live

Lajme