5 gabime të zakonshme që duhen shmangur gjatë luajtjes së Blackjack live

Lajme

2022-11-07

Benard Maumo

Blackjack live nuk është një lojë e komplikuar. Rregullat janë të thjeshta dhe çdokush mund të fillojë të luajë lojën pasi të kalojë disa minuta për ta mësuar atë. Megjithatë, kjo nuk do të thotë që lojtarët nuk mund të bëjnë ndonjë gabim gjatë lojës së drejtpërdrejtë Blackjack. Është shumë e zakonshme që fillestarët në blackjack live të bëjnë gabime. 

5 gabime të zakonshme që duhen shmangur gjatë luajtjes së Blackjack live

Problemi është se të bësh gabime në blackjack live do t'ju kushtojë para. Meqenëse paratë tuaja janë në linjë, ju duhet të shmangni gabimet. Nëse nuk jeni të kujdesshëm, mund të humbni shumë para. Për t'ju ndihmuar të shmangni këtë, këtu janë zgjedhjet tona të pesë gabimeve më të zakonshme që nuk duhet të bëni kur luani blackjack live. 

Mos zgjidhni Tabelat e Blackjack 6:5 live

kazinotë më të mira live, ka një ton opsionesh për blackjack live. Ndërsa shumica e tabelave kanë të njëjtat rregulla, disa kanë dallime të vogla. Një nga ndryshimet më të zakonshme që mund të shihni me blackjack live është se disa tavolina do të ofrojnë pagesa prej 6:5 në vend të 3:2.

Njerëzit shpesh bëjnë gabim duke i provuar, por ju duhet t'i shmangni gjithmonë. Në tavolinat 3:2, ju merrni një kthim prej 750 dollarësh për çdo 500 dollarë që vini bast. Nga ana tjetër, në 6:5, ju merrni një kthim prej 600 dollarë për çdo 500 dollarë. 

Nuk ka kuptim të shkoni në një tryezë që ju paguan më pak për të fituar, kur tavolinat e tjera ju paguajnë më shumë për të fituar. Tavolinat live blackjack që paguajnë 3:2 janë vetëm një klikim larg, kështu që gjithmonë shkoni për ta.

Qëndroni në Strategjinë Themelore të Blackjack

Gjëja e parë që duhet të mësoni kur filloni të luani blackjack live është strategjia bazë e blackjack. Është një strategji e zhvilluar pas ushqyerjes së një kompjuteri me miliona kombinime duarsh. Kompjuteri më pas përdori matematikën për të krijuar dorën më të mirë të mundshme që duhet të luani për çdo situatë në një tryezë Blackjack. 

Ajo që njerëzit bëjnë gabim është se ata e injorojnë këtë strategji dhe fillojnë të hamendësojnë lëvizjet e tyre në mes të një loje live blackjack. Gjithmonë duhet të shmangni hamendjen e lëvizjeve tuaja dhe t'i përmbaheni strategjisë bazë të blackjack live. Strategjia praktikisht ju tregon saktësisht se çfarë të bëni. 

Mos merrni sigurim

Kur shihni se tregtari ka një Ace në blackjack, tregtari do t'u ofrojë lojtarëve Sigurim, i cili në thelb është një bast për tregtarin që ata të marrin një blackjack. Marrja e sigurimit është një gabim i madh sepse zvogëlon gjasat e përgjithshme që të merrni një rezultat pozitiv nga një lojë blackjack live

Mendoni në këtë mënyrë. Nëse vini bast për një hedhje të vetme monedhe, probabiliteti juaj për të fituar është mjaft i lartë. Megjithatë, nëse vini bast për një hedhje tjetër të monedhës ndërkohë që vini bast në hedhjen e parë të monedhës, shanset që kjo të ndodhë është e ulët. 

Mos i ndani 10-tat

Nëse merrni dy 10-ta, nuk ka kuptim të ndaheni. 20 është një dorë e mirë për të luajtur në Blackjack, me shanset për të fituar shumë të larta. Mos bëni gabim të ndani 10. Në vend të kësaj, ju mund të qëndroni me dorën tuaj dhe të shihni se çfarë luan. 

Ndarë 8s

Një gabim i zakonshëm që bëjnë njerëzit është të mos ndajnë 8-ta. Kur merrni dy teta, rrezikoni të kaloni 21 nëse goditni. Nga ana tjetër, nëse qëndroni në këmbë, rrezikoni të shkatërroni sepse 16 nuk është një dorë e mirë. Gjithmonë është më mirë të ndaheni kur keni dy 8.

Të rejat e fundit

REEVO vazhdon Run mbresëlënëse 2023 pas nënshkrimit të marrëveshjes me TVBET
2023-09-18

REEVO vazhdon Run mbresëlënëse 2023 pas nënshkrimit të marrëveshjes me TVBET

Lajme