A janë lojërat elektronike live e ardhmja e kazinove në internet?

Lajme

2020-11-09

Industria e kazinove online është padyshim në zhvillim dhe çdo ditë ka lajme, gjë që e bën atë edhe më të mirë për lojtarët.

A janë lojërat elektronike live e ardhmja e kazinove në internet?

15 vjet më parë i pari lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë u shfaq dhe y ofroi lojërat tradicionale të kazinosë në një mjedis të ri, por ende shumë tradicional. Njerëzit madje pyesin se çfarë është kazino live. Ishte shumë diçka e re dhe emocionuese në ato ditë kur mund të bashkoheshe në një tryezë dhe ishte një tregtar i drejtpërdrejtë, dikush që ishte realisht në internet.

Aktualiteti i lojërave live

Me kalimin e viteve, gjithnjë e më shumë ofrues u shfaqën në këtë treg dhe ofruan lojëra të drejtpërdrejta duke u ofruar lojtarëve një përvojë realiste të lojërave. Për të ndjerë veprimin e vërtetë të kazinosë, nuk ka nevojë të vizitoni kazinotë e tyre fizike pasi mund ta bëni këtë nga shtëpia juaj përmes kompjuterit ose smartfonit tuaj. Dukej se kjo industri po largohej nga lojërat e operuara me RNG dhe po kthehej në teknologjinë e kazinosë live.

Megjithatë, njoftimi nga Playtech, e cila është një nga liderët në këtë industri, tha se ata kanë nisur një lojëra elektronike live online e cila duket se ka ndryshuar gjithçka dhe shënon një kapitull të ri në historinë e lojërave të fatit. Kjo është padyshim diçka shumë e ndryshme nga ajo që lojtarët janë mësuar, por, megjithatë, ata mund të përfitojnë prej saj.

Lojëra të drejtpërdrejta duke përdorur elementë lojëra elektronike

Slot-et janë shumë të njohura në mbarë botën dhe pavarësisht se sa shumë i doni lojërat live, nuk mund ta mohoni këtë. Lëshimi i një slot live nuk është hera e parë që ofruesit kombinojnë elementet e lojës së kazinosë live dhe slot-it. Ekziston edhe ruletë live ku lojtarët mund të fitojnë rrotullime falas në lojëra elektronike të drejtpërdrejta në internet, që është rasti me NetEnt Rock'n Ruletë. Duke bërë këtë, ky ofrues u dha lojtarëve mundësinë për të shijuar të dyja format e argëtimit dhe të gjithë ishin të lumtur.

Gjithashtu, ofrues të tjerë ofruan produkte që ishin një kryqëzim midis një slot dhe ruletit live. Një prej tyre quhej Extreme Live Gaming, një kompani që Lojë pragmatike blerë. Ajo ofroi një lojë të quajtur Great Rhino Roulette. Avantazhi më i madh i kësaj loje ishte fakti se kishte 7 baste shtesë anësore që përputheshin me ikonat e slotit duke u dhënë lojtarëve mundësinë për të fituar deri në 80 herë deri në bastin e tyre.

Më në fund ka Playtech dhe ruletën e re Age of the Gods live. Kjo tryezë ruletë ka një lidhje me rrjetin progresiv të jackpot-it me katër nivele dhe u ofron lojtarëve mundësinë për të fituar një prej tyre. Ndërsa luani lojën, ekziston mundësia për të fituar një sërë rrotullimesh falas. Duke pasur parasysh se jackpot-et progresive të Playtech janë në gjendje të rriten në shuma 7-shifrore, loja u ofron lojtarëve një përvojë unike.

Slots me elemente sociale

Në ditët e sotme mund të themi se shembujt që përmendëm më lart janë vetëm fillimi i asaj që do të vijë në të ardhmen. Vitin e kaluar, në dhjetor, Playtech doli me një kazino të re të drejtpërdrejtë që askush nuk e kishte parë ndonjëherë. Ata lëshuan lojëra elektronike live, një lojë ku u ofrua një nga lançimet e tyre më të njohura ishte Buffalo Blitz.

Tani ju duhet të pyesni veten për dhomat dhe komunitetet e bingos ku lojtarët janë në gjendje të ndërveprojnë me njëri-tjetrin dhe, në të njëjtën kohë, të shijojnë lojën e tyre. Kur bëhet fjalë për lojëra elektronike live, elementi social sigurohet nëpërmjet një tregtari të drejtpërdrejtë me të cilin keni mundësinë të bisedoni. Ky element nuk ishte parë kurrë më parë në një vend të drejtpërdrejtë kazinoje. Loja është normale, kështu që nuk ka dallime.

Lajmi i fundit

A duhet që lojtarët e kazinosë t'i japin këshilla shitësit të drejtpërdrejtë?
2023-02-07

A duhet që lojtarët e kazinosë t'i japin këshilla shitësit të drejtpërdrejtë?

Lajme