A munden kazinotë në internet të nxjerrin një lojtar jashtë?

Lajme

2021-04-04

Eddy Cheung

Sot, lojtarët nuk kanë nevojë të shkojnë në një vend me bazë tokësore për të luajtur të preferuarin e tyre lojra kazino dhe vendosni baste. Kjo sepse kazino onlines ju lejon ta bëni atë pothuajse kudo. Por si kazinotë tokësore, aplikacionet e lojërave të fatit rezervojnë të drejtën t'ju përjashtojnë nëse shkelni rregullat. Pra, cilat janë disa nga këto sjellje që mund të pezullojnë llogarinë tuaj?

A munden kazinotë në internet të nxjerrin një lojtar jashtë?

Kazinotë e rregulluara në internet nuk do t'ju ndalojnë gjithsesi

Kur kërkoni për një faqe kumari, licencimi dhe rregullimi zakonisht janë në krye të axhendës. Arsyeja është se këto kazino ofrojnë një lloj transparence dhe drejtësie. Shumicën e kohës, kazinotë e rregulluara në internet kanë terma dhe kushte të qarta, duke treguar gjithçka që mund të fshijë llogarinë e një lojtari. Prandaj, nëse këto kazino vendosin të ndalojnë një lojtar, ka gjithmonë prova të mjaftueshme që lojtari është përfshirë në praktika të paligjshme.

Keqpërdorime të zakonshme të lojtarëve

Më poshtë janë disa sjellje tipike që mund të pezullojnë një llogari kazino:

1. Modele të pazakonta të lojërave të fatit

Kazinove u kërkohet të ndihmojnë rojet e lojërave të fatit të mbajnë një mjedis të shëndetshëm të lojërave të fatit. Kjo ka bërë që shumica e kazinove të përfshijnë përdorimin e AI për të gjurmuar sjelljen e lojtarëve. Nëse vërejnë diçka të pazakontë në lidhje me modelin e basteve të një lojtari, kazinoja mund të mbajë fondet dhe të pezullojë llogarinë, në pritje të hetimit. Një rast i shkëlqyer studimi është rregullorja e fundit VIP nga UKGC që kërkon që bastorët të provojnë se mund të financojnë statusin e tyre të nivelit të lartë përpara se të gëzojnë këtë privilegj.

2. Përdorimi i gjuhës së keqe ose fyese

Edhe pse kjo është e diskutueshme, disa kazino kanë ndaluar llogaritë e lojtarëve thjesht për përdorimin e gjuhës së keqe. Mos harroni se çdo mbështetje e kazinosë në internet trajton lojtarët e tyre ndryshe. Disa mund të jenë më të ndjeshëm se të tjerët. Sido që të jetë, shumica e stafit mbështetës nuk tolerojnë gjuhë dhe kërcënime abuzive ose të ndyra. Pra, tregohuni gjithmonë të sjellshëm dhe profesional kur keni të bëni me ndonjë mbështetje.

3. Mashtrimi

Mashtrimi është i paligjshëm nëse jeni duke luajtur në një kazino me bazë tokësore ose në internet. Është i përhapur në internet nëse jeni duke luajtur blackjack në kazino live. Mos harroni se krupierët profesionistë të jetës reale menaxhojnë tabelat në internet. Prandaj, ata do të njohin shenjën më të vogël të mundshme të mashtrimit. Për shembull, kur numëroni letra, kini kujdes gjatë basteve të përhapura. Tregtari i drejtpërdrejtë ka të ngjarë të nuhasë përhapje më të mëdha dhe të pazakonta. Pra, shmangni të qenit tepër ambicioz.

4. Të qenit i mitur

Përpara se të filloni bastet në një kazino online, hidhini një sy fillimisht moshës ligjore të lojërave të fatit brenda juridiksionit tuaj. Në shumicën e rasteve, kjo është zakonisht 18 vjet. Por në shtete të tilla si Nevada dhe Iowa, 21 vjeç është mosha minimale e lojërave të fatit. Për fat të mirë, kazinotë kanë masat e duhura për të parandaluar kumarin e të miturve. Shumica do të kërkojnë që lojtarët të kryejnë një proces të plotë verifikimi të ID-së përpara se të depozitojnë ose tërheqin para.

5. Promovimi dhe abuzimi me bonuset

Ndërsa është e zakonshme që faqet e lojërave të fatit të ofrojnë tonelata bonusesh dhe promovimesh, ato gjithashtu nuk do t'i lejojnë lojtarët të abuzojnë me këtë bujari. Kazinotë ofrojnë këto shpërblime për të tërhequr lojtarë të rinj dhe për të mbajtur ata aktualë. Megjithatë, ata do të mbajnë një sy të ngushtë se sa shpesh luani me ofertat promocionale. Duke bërë këtë, ata do ta konsiderojnë llogarinë tuaj si jofitimprurëse dhe do ta shënojnë atë. Në fund, kazinoja është në biznes për të fituar para. Ata nuk shqetësohen për lojtarët që fitojnë aty-këtu, falë avantazhit të shtëpisë.

Mendimet e fundit: A është etike?

Tani që e dini se si mund të mbyllet llogaria juaj, mund të pyesni veten nëse është vërtet e nevojshme për disa raste. Së pari, kazinotë janë biznes, dhe kështu ato duhet të bëjnë fitime. Për ta siguruar këtë, ata mund të ndërmarrin veprime jopopullore, të paktën nga këndvështrimi i një lojtari. Pra, shmangni këtë skenar të dhimbshëm duke lexuar me kujdes T&C të kazinosë përpara se të vendosni një bast. Dhe siç u tha më parë, luani vetëm në kazinotë online të rregulluara.

Të rejat e fundit

Stakelogic Live nxjerr Baccarat me shpejtësi me raunde lojërash më të shpejta
2023-09-28

Stakelogic Live nxjerr Baccarat me shpejtësi me raunde lojërash më të shpejta

Lajme