Dhjetë Jackpot-et më të Mëdha

Lajme

2021-01-29

Slots janë të lehta për t'u kuptuar dhe gjithashtu për të luajtur. Ju vendosni një monedhë mbi të dhe tërhiqni levën ose shtypni butonin SPIN, atëherë bobinat do të fillojnë të rrotullohen në ekran.

Dhjetë Jackpot-et më të Mëdha

Pasi të ndalojnë rrotullat, do të shpresoni që të keni një kombinim fitues dhe se do të jeni në gjendje të blini një makinë të re për veten tuaj apo edhe një shtëpi të re. Megjithatë, ky nuk është rezultati që ka të ngjarë të dalë nga një slot pasi është e mundur që ju të fitoni vetëm disa dollarë. Slots janë fituesit më të mëdhenj të parave për kazinotë amerikane.

Ka gjithmonë një mundësi për ju për të fituar, dhe disa njerëz e kanë fituar atë shumë. Pagesat e lojërave elektronike janë disa nga më të mëdhatë nga çdo lojë tjetër në kazino. Kontrolloni pagesat e mëposhtme dhe do të mahniteni.

1. 39,710,826,36 dollarë

Kjo shumë u fitua nga një inxhinier softuerësh 25-vjeçar, i cili është ende anonim, i cili fitoi afro 40 milionë dollarë në një slot progresiv në kazinonë Excalibur në Las Vegas.

Ndodhi në vitin 2003 dhe, deri në ditët e sotme, mbetet jackpoti më i rëndësishëm i slot-it ndonjëherë. Ai përdori vetëm 100 dollarë në automatin Megabucks. Ky është një kthim i vërtetë i investimit. Padyshim që ia vlen investimi.

  1. 34,959,458,56 dollarë

Cynthia Jay Brennan, një kameriere koktejli, pati ditën më të rëndësishme të gjithë karrierës së saj. Kjo ndodhi në janar të vitit 2000. Cynthia, e cila në atë kohë ishte 37 vjeçe, luajti një slot të Megabucks në Desert Inn.

Wynn Las Vegas tani është vendi i mëparshëm i Desert Inn. Për fat të keq, Cynthia ishte në një aksident tragjik me makinë gjashtë javë më vonë dhe kjo ishte kur ajo u godit nga një shofer i dehur. Ajo është e paralizuar dhe motra e saj ka vdekur në aksident.

  1. 27,580,879,60 dollarë

Kjo ndodhi më 15 nëntor 1998. Një stjuardesë në pension luajti kumar në kazinonë Palace Station, vetëm me qëllimin për të shpenzuar 100 dollarë në lojëra elektronike pa menduar se do të fitonte asgjë. Ajo e kaloi buxhetin e saj si zakonisht.

Megjithatë, ajo fitoi pothuajse 28 milionë dollarë në një makinë Megabucks. Ajo ishte tepër me fat.

  1. 22,621,229,74 dollarë

Më 27 maj 2002, Johanna Heundl fitoi çmimin e katërt të slot-it më të madh ndonjëherë. Ky banor i Kalifornisë vendosi të luante në një slot të Megabucks. Ajo ishte rrugës për të ngrënë mëngjes kur vendosi të luante.

Johanna hoqi sytë nga makina për një moment. Kur ajo shikoi mbrapa në slot, asaj iu desh të kontrollonte dy herë. Ajo kishte fituar rreth 23 milionë dollarë.

5. 21,346,952,22

Më 1 qershor të vitit 1999, një konsulent biznesi anonim vendosi një kartëmonedhë prej 10 dollarësh në një vend të Megabucks, pa e ditur se jeta e tij do të ndryshonte.

Ky banor i Illinois fitoi 21.3 milionë dollarë në atë vend në Caesar's Palace në Las Vegas. Ai është ende anonim edhe sot e kësaj dite.

  1. 21,147,947,00 dollarë

Endrrat behen Realitet. Tregojani këtë Elmer Sherwin, i cili fitoi 4.6 milionë dollarë në 1989 në Mirage. Pothuajse 20 vjet më vonë, ai fitoi gjithashtu 21.1 milionë dollarë në një makinë Megabucks në Hotel Casino Cannery në Las Vegas.

Ai është padyshim njeriu më me fat që ka fituar jo një, por dy xhekpote. Elmer ndërroi jetë kur ishte 94 vjeç.

7. 17,329,817,80 dollarë

Çdo i rregullt është i njohur me pajisjet falas që jepen. Ekziston krediti prej 20 dollarësh që të mund të luani në lojëra elektronike, kuponin e darkës dhe madje edhe zbritjen për dhomën tuaj të hotelit.

Ata janë të mahnitshëm, por ajo që njerëzit duan të fitojnë janë paratë. Në dhjetor të 2012, një lojtar anonim fitoi pothuajse 18 milionë dollarë me një kredit falas për të luajtur në një slot. Kjo është ajo që quhet fat i mirë.

  1. 17,329,817,80 dollarë

Një kazino e rregullt, e njohur si vendasja Rampart Lucky, luajti vetëm një faturë prej 20 dollarësh në një makinë Megabucks në Rampart. Më pas ai fitoi një xhekpot shumëmilionësh. Ai bëri një donacion të madh për kishën e tij lokale. Kjo bëri të mundur që kisha e re të ndërtonte kishën e saj. Në atë kohë, kisha po priste ngjarjet dhe të gjitha shërbimet e tyre në palestrën e një shkolle të mesme lokale.

  1. 12,769,933,00 dollarë

Në 21 janar 2011, një grua e panjohur po vizitonte mbesën e saj që jetonte në Las Vegas. Ajo kishte vetëm 6 dollarë në para dhe vendosi të luante një Megabucks në Aria Casino and Resort dhe ja ku fitoi 12.7 milionë dollarë. Pikërisht atëherë jeta e saj ndryshoi përgjithmonë.

10. 12,510,549,90 dollarë

Më 14 prill 1997 Suzanne Henley ndaloi në kazinonë Nju Jork – Nju Jork një natë pas punës, duke u kthyer për në shtëpi.

Ajo kishte një parandjenjë se kazino kishte diçka për të në slotin e Megabucks. Suzanne luajti 100 dollarë në makinën Megabucks që dyshohej se ishte fituese. Dhe, padyshim, ajo fitoi miliona. Ajo fitoi 12.5 milionë dollarë.

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme