Duke luajtur Blackjack me Bitcoin | A ia vlen?

Lajme

2021-05-20

Eddy Cheung

Blackjack ka dominuar shumicën e katineve të kazinove për shekuj me radhë. Dhe me prezantimin e versionit live të kazinosë në internet, popullariteti i kësaj loje vetëm sa po rritet. Por, ndërsa blackjack live vazhdon të jetë në lavdi, një version i ri tashmë po bën titujt e lajmeve – bitcoin blackjack. Pra, si ndryshon blackjack BTC nga blackjack standard në internet?

Duke luajtur Blackjack me Bitcoin | A ia vlen?

Çfarë është Bitcoin Blackjack? Siç lë të kuptohet emri, blackjack-u i bitcoin mund të luhet vetëm në a bitcoin kazino. Me fjalë të tjera, ju do të përdorni bitcoin për të luajtur në vend të monedhave standarde si euro, paund, dhe dollarë. Por kjo ka të bëjë vetëm me këtë, sepse loja dhe rregullat janë të ngjashme nëse jeni duke luajtur me bitcoin apo ndonjë tjetër valutë. Në blackjack BTC, kruperi i shpërndan lojtarit dy letra, pas së cilës lojtari zgjedh nëse i duhen më shumë letra ndërsa gara për magjinë 21 nxehet. Shpesh, ju do të jeni kundër tregtarit. Ju fitoni nëse mundni numrin total të tregtarit. Megjithatë, ju do ta humbisni dhe do ta humbni bastin nëse kaloni 21. Nëse një lojtar ka fat që të fitojë 'blackjack'-in me dy letrat e para, ai mund të paguhet 1,5 herë të aksioneve të tij. Ju duhet të goditni një ACE (11 ose 1 pikë) dhe kartën e figurës (10 pikë) për ta arritur këtë. Lojtarët mund të marrin gjithashtu sigurim kur karta e shitësit me fytyrë lart tregon një kartë asi. Dhe, sigurisht, një barazim do të thotë që ju të ktheheni aksionet tuaja.

Pse të luani Bitcoin Blackjack?

Ngjashëm me blackjack standard të kazinosë në internet, BTC blackjack po tërheq lojtarë për arsye të ndryshme. Ato përfshijnë:

  • Siguria dhe privatësia Kur përdorni kriptomonedhën për të kryer transaksione, teknologjia blockchain është një ndryshim i lojës. Për një kohë tani, disa lojtarë kanë qenë skeptikë për të luajtur në kazinotë live online. Por nëse jeni në mesin e atyre lojtarëve, duke luajtur me BTC ju lejon të shijoni siguri dhe privatësi të pakrahasueshme. Para së gjithash, kazinotë Bitcoin nuk kërkojnë shumë informacione personale si kazinotë tradicionale në internet. Banka ose portofoli juaj elektronik nuk do ta dinë as që po bëni pagesa për të luajtur. Në përgjithësi, ju qëndroni anonim në internet kur luani me BTC.

  • Procesi i thjeshtë bankar Nëse jeni ende fillestar në botën e kriptomonedhave, përdorimi i BTC për të kryer transaksione mund të tingëllojë frikësues. Por kjo është larg nga e vërteta, sepse është shumë e thjeshtë sapo të mësoni litarët rreth saj. Lojtarët e Bitcoin mund të përdorin kuletat elektronike si PayPal dhe Skrill për të blerë drejtpërdrejt BTC dhe për të financuar llogaritë e tyre të kazinosë. Edhe më mirë, lojtarët janë të lirë të krijojnë një portofol personal bitcoin.

  • Transaksione super të shpejta Një nga arsyet pse kuletat elektronike po zëvendësojnë metodat tradicionale bankare si kartat e kreditit dhe të debitit është shpejtësia. Epo, përdorimi i kriptomonedhave për të kryer transaksione në kazinonë tuaj të preferuar në internet është edhe më i shpejtë pasi pagesat janë pothuajse të menjëhershme. Puna është se kriptovalutat eliminojnë palët e treta si bankat dhe autoritetet, të cilët janë të famshëm për vonesën e pagesave. Depozitat dhe tërheqjet e kriptomonedhave përfundojnë brenda sekondave.

  • Bonuset e mëdha të Bitcoin Nëse jeni të interesuar për lajmet financiare, do të kuptoni se vlera e bitcoin është rritur. Deri më tani, një BTC është e barabartë me 60,700 dollarë. Për shkak të kësaj rritjeje, shumica e kazinove bitcoin po ofrojnë bonuse tërheqëse. Tani imagjinoni një kazino po ju ofron një bonus regjistrimi prej BTC 0.1. Kjo do të thotë që ju do të merrni 6,070 dollarë për të luajtur dhe ndoshta për të fituar një shumë të mirë. Vetëm mos harroni të lexoni termat dhe kushtet e bonusit përpara se ta kërkoni atë.

Fundi

Të luash në një kazino bitcoin ose blackjack bitcoin, për këtë çështje, është më mirë nëse juridiksioni juaj i lojërave të fatit është i parregulluar dhe pa opsione të besueshme bankare. Sidoqoftë, mund t'ju duhet së pari të mësoni se si të blini bitcoin dhe ta depozitoni atë në llogarinë tuaj të kazinosë. Pas kësaj, përfitimet e të luajturit blackjack bitcoin janë të paimagjinueshme.

Lajmi i fundit

A ndihmon gjurmimi i rezultateve të lojërave të kazinosë live?
2023-02-06

A ndihmon gjurmimi i rezultateve të lojërave të kazinosë live?

Lajme