Fakte të vështira rreth kazinove në internet në Indi

Lajme

2021-03-29

Eddy Cheung

Ashtu si pjesa tjetër e botës, kazinotë online në Indi po fitojnë tërheqje falë komoditetit të tyre. Sot, lojtarët indianë mund të kenë akses në shumë lojëra kazino, duke përfshirë lojëra elektronike, poker, blackjack dhe shumë më tepër. Por a është e ligjshme kumari në këtë juridiksion? Dhe nëse jo, si vendosin baste bastet indiane? Lexoni për të gjetur përgjigje për të gjitha këto pyetje.

Fakte të vështira rreth kazinove në internet në Indi

Ligjshmëria e lojërave të fatit në Indi

Do të habiteni kur të dini se India ka kriminalizuar çdo formë të lojërave të fatit më shumë se një shekull më parë. Akti i Lojërave Publike të vitit 1867 ilegalizoi lojërat e fatit tradicional në vend, megjithëse ligji është mjaft i paqartë në krahasim me ato të krijuara në vendet evropiane dhe SHBA. Kjo për shkak se ligji i 1867 nuk përfshin bastet online. Por për mbrojtjen e tyre, kumari në internet nuk ekzistonte në atë kohë. Megjithatë, ajo e lë kumarin online të Indisë në një zonë të panjohur.

Sidoqoftë, Akti i Lojërave Publike të vitit 1976 në Diu, Daman dhe Goa më në fund legalizoi lojërat e fatit në makinat e fatit. Por kjo lejohej vetëm në hotelet me 5 yje. Në vitet '90, ligji u ndryshua për të mundësuar funksionimin e kazinove offshore në këto hotele. Në përgjithësi, kazinotë online në Indi lejohen teknikisht për shkak të mungesës së rregullimit të duhur.

Lojërat indiane të kazinosë në internet

Së pari dhe më kryesorja, lojtarët indianë mburren me një nga shijet më të ndryshme të lojërave të fatit në nivel global. Ndërsa shumica janë baste të etur për sport, të tjerët betohen duke luajtur lojërat e kazinosë në internet si lojëra elektronike video dhe lojëra tavoline si blackjack dhe baccarat. Megjithatë, disa vendosin të shijojnë eksitimin e të luajturit kundër lojtarëve të tjerë globalë kazino live online.

Por për shkak se nuk ka kufizime në llojin e lojërave të kazinosë që lojtarët indianë mund të luajnë, nuk do të thotë se dikush mund të hyjë verbërisht. Siç mund ta dini tashmë, disa lojëra zakonisht ofrojnë më shumë pagesa se të tjerat. Për shembull, ata që zgjedhin të luajnë lojëra elektronike do të duhet të jetojnë me një avantazh më të lartë se adhuruesit e videopokerit. Gjithashtu, lexoni diçka në lidhje me lojërat e aftësive kundër lojërave të fatit për të pasur sukses në skenën e ndërlikuar të lojërave të fatit në internet.

Bonuset e kazinosë në internet indiane

Sigurisht, shumica e kazinove indiane në internet mirëpresin lojtarë të rinj me dhurata. Lojtarët besnikë joshen gjithashtu me bonuse për të vazhduar të luajnë. Thënë kështu, kazinotë në internet në Indi mirëpresin lojtarët me rrotullime falas në makinat e lojërave elektronike me video ose bonuse të ndeshjes. Për shembull, pasi të keni bërë depozitën tuaj të parë, kazinoja mund ta përputhet me të deri në 100%. Kjo ju jep dyfishin e depozitës tuaj origjinale.

Sa për lojtarët besnikë, ka të ngjarë të merrni një ftesë për turne, gjë që mund të rrisë shanset tuaja për të fituar. Gjithashtu, lojtarët fitojnë kthim parash kur humbasin baste, ndërsa lojtarët e lartë kanë të drejtë për statusin VIP. Por mos harroni të lexoni shtypjen e imët të bonusit përpara se ta kërkoni atë. Por në përgjithësi, lojtarët e kazinosë indiane në internet gëzojnë një magnitudë shpërblimesh.

Platformat e lojërave të fatit në internet në Indi

India renditet ndër vendet më të avancuara teknologjikisht në zhvillim në botë. Prandaj, është e logjikshme që kumari në internet, veçanërisht bastet celulare, të jetë dominues në këtë industri me ritme të shpejta.

Sipas COO të Betby (një libër sportiv kryesor), Chris Nikolopoulos, lojtarët indianë kanë demografi të ndryshme. Ai tha se mijëvjeçarëve u pëlqen të përdorin telefona celularë dhe tabletë kur luajnë bixhoz, dhe kjo është arsyeja pse shumica e operatorëve të lojërave të fatit në rajon përdorin një qasje të parë në celular. Ai gjithashtu shtoi se brezi i ri i Indianëve është më i tërhequr nga llojet e mia moderne të lojërave të fatit si sportet virtuale, e-sportet, lojërat e kazinosë live dhe më shumë.

Për të përmbledhur

Si përfundim, lojërat e fatit në Indi janë të paligjshme dhe vendi nuk i licencon kazinotë e reja. Por për shkak se India nuk ka bastevënës vendas dhe kazino online nuk do të thotë që lojtarët nuk mund të luajnë kumar. Ligji është plotësisht i hapur, duke i lejuar lojtarët të regjistrohen në kazinotë ndërkombëtare në internet dhe libra sportive. Pra, nëse dëshironi të vini bast në lojërat e kazinosë në internet, gjeni një kazino të huaj të rregulluar.

Lajmi i fundit

Ezugi bën debutimin në Mbretërinë e Bashkuar me marrëveshjen inxhinierike të Playbook
2022-11-27

Ezugi bën debutimin në Mbretërinë e Bashkuar me marrëveshjen inxhinierike të Playbook

Lajme