Fundi i debatit të Bingo Falas kundër Bingos me para të vërteta

Lajme

2021-08-27

Ethan Tremblay

Bingo është padyshim një nga argëtimet më të njohura për dekadat e fundit. Bingo ka qenë aktiviteti social për argëtim që nga fundi i Luftës së Dytë Botërore. Dhe sot e kësaj dite, është ende një nga lojërat më të luajtura.

Fundi i debatit të Bingo Falas kundër Bingos me para të vërteta

Vetëm në Mbretëria e Bashkuar vetëm, ka mbi një mijë salla të bingos fizike me bazë tokësore. Kjo sjell shumë punë, si dhe kënaqësi të miliona klientëve.

Por në fund të shekullit të 20-të, pjesëmarrja në sallat e bingos po fillon dalëngadalë të bjerë. Studimet kanë treguar se sallat e bingos fizike janë reduktuar në intervalin 40 përqindësh. Pjesëmarrja e ulët gjithashtu detyroi shumë pronarë të sallave të bingos të mbylleshin pa asnjë rezervë.

Ky nuk ishte rezultat i popullaritetit të vogël të lojës, por më shumë trafik në lojërat online falas të bingos. Pra, le të shohim se për çfarë bëhet fjalë.

Bingo falas

Pas zhvendosjes së papritur të bazës së fansave në bingo falas në internet, industria është zhvilluar me një ritëm eksponencial. Bingo falas i referohet lojëra bingo në internet ku lojtarët nuk duhet të paguajnë para për të shijuar një seancë lojrash emocionuese. Si rezultat, njerëzit tani mund të marrin çmime të ndryshme në para pa pasur nevojë të depozitojnë një depozitë.

Një arsye tjetër e madhe pse bingo falas është kaq popullor është se u lejon lojtarëve të fitojnë përvojën dhe ndjenjën e nevojshme të lojës përpara se të vënë bast për të. Meqenëse nuk ka asnjë rrezik, ju mund të luani më lirshëm dhe të provoni vendime të ndryshme. Dhe të bësh miq të mirë në dhomën e bisedave në internet është vetëm qershia mbi tortë.

Bingo me para të vërteta

Bingo me para të vërteta nga ana tjetër është një lojë ku lojtari mund të vë bast paratë e tij në internet me një shans për të fituar çmime masive në para. Mund të gjesh renditje të ndryshme të kazinove këtu për të zbuluar listën e kazinove më të mira live.

Kur paratë e vërteta përfshihen në bingo me para të vërteta, lojtarët duhet të investojnë blerjen e çdo loje. Dhe kjo do të mbulojë të gjitha shpenzimet dhe bastet për grupin e çmimeve të lojërave. Sa më shumë lojtarë të ketë në lojë, aq më i madh zakonisht bëhet çmimi në para. Dhe kjo është arsyeja pse ju duhet të mbani një sy në renditjen e kazinove live për të gjetur kazinonë më të njohur për momentin.

Dallimi i qartë midis bingos me para të vërteta dhe bingos falas

Pasi të jeni regjistruar në ndonjë kazino të drejtpërdrejtë në internet, ju keni mundësinë të zgjidhni midis lojërave që dëshironi të luani. Freeroll-et ose bingo falas zakonisht kanë çmime shumë të vogla. Disa kazino gjithashtu ju lejojnë t'i tërhiqni ato para vetëm kur vendosni dhe vendosni bast në bingo me para të vërteta.

Nga ana tjetër, bingo me para të vërteta ju lejon të tërhiqni paratë tuaja në çdo kohë që dëshironi dhe gjithashtu ofron një grup shumë më të madh çmimesh.

Lajmi i fundit

Ezugi bën debutimin në Mbretërinë e Bashkuar me marrëveshjen inxhinierike të Playbook
2022-11-27

Ezugi bën debutimin në Mbretërinë e Bashkuar me marrëveshjen inxhinierike të Playbook

Lajme