Furnizuesit kryesorë të kazinove të drejtpërdrejta dhe vendndodhjet e studiove

Lajme

2020-01-17

Furnizuesit më të mirë të kazinove të drejtpërdrejta dhe vendndodhjet kryesore në 2020

Industria e kazinosë live po rritet në mënyrë eksponenciale. Në këtë artikull, lexoni për ofruesit kryesorë të lojërave të drejtpërdrejta dhe vendndodhjet e tyre në studio.

Furnizuesit kryesorë të kazinove të drejtpërdrejta dhe vendndodhjet e studiove

Kazinotë e drejtpërdrejta po bëhen gjithnjë e më të njohura pasi ofrojnë përvojë autentike të kazinosë në krahasim me lojërat e kazinosë në internet. Për fillestarët, këto janë lojëra të vërteta kazino të transmetuara nga kazinotë tokësore të largëta. Në këtë artikull, gjeni cilët janë furnizuesit më të njohur të softuerit të kazinosë live dhe ku ndodhen studiot e tyre kryesore.

1. Lojëra autentike

E themeluar në vitin 2015, Authentic Gaming me bazë në Maltë krenohet duke e bërë të vërtetë përvojën e kazinosë live. Lojërat Authentic Gaming me tregtarë të drejtpërdrejtë transmetohen nga studiot e përhapura në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Danimarkën, Shtetet e Bashkuara, Italinë dhe Gjeorgjinë. Studiot më të njohura janë Foxwoods Resort and Casino në SHBA dhe Aspers Casino në MB.

2. Evolution Gaming

Ky është ndër furnizuesit më të vjetër të kazinosë live, dhe, natyrisht, më i miri. E themeluar në vitin 2006, Evolution Gaming ka fituar dhjetë herë rekord Furnizuesin e Kazinosë Live të Vitit. Ka studio në MB, Letoni, Danimarkë, Rumani, Belgjikë, Gjeorgji, Spanjë, Itali, Maltë, SHBA dhe Kanada.

3. MicroGaming

Kjo është një tjetër kompani e vjetër e programeve kompjuterike të kazinosë. Kompania u akreditua me softuerin e parë të kazinosë në internet në 1994. Ajo është gjithashtu një furnizues i njohur i kazinosë live edhe pse lista e vendndodhjeve të studios nuk është aq e gjerë. Microgaming aktualisht transmetohet nga një studio e madhe tregtari që ajo filloi në Vankuver, Kanada, në vitin 2018.

4. PlayTech

Kjo është një kompani Isle of Man e themeluar në vitin 1999. Ndërsa është më e njohur për lojërat e kazinosë, PlayTech ka hyrë gjithashtu në kazino live. Kompania transmeton lojërat e saj të drejtpërdrejta të kazinosë nga studiot në Rumani, Spanjë, Letoni, Finlandë dhe Filipine. Pikat kryesore të nxehta përfshijnë Casino Gran-Madrid në Spanjë dhe Grand Casino Bukuresht në Rumani.

5. Net Entertainment

E njohur gjithashtu si NetEnt, kjo është një kompani e njohur suedeze e lojërave e themeluar në vitin 1999. Ndërsa nuk është shumë aktive në lojërat e drejtpërdrejta të kazinove, ajo ka bërë hapa të mëdhenj. NetEnt Live përdor Chroma Key, një teknologji e fundit për efekte vizuale/post-prodhim. Kompania ka vetëm një vendndodhje studio në Maltë, e lançuar në vitin 2013.

6. Ezugi

I themeluar në vitin 2012, Ezugi është një zhvillues ekskluziv i lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë dhe kjo është një nga arsyet e suksesit të tij. Kompania me bazë në Tel Aviv rrjedh nga disa vende, duke përfshirë Rumaninë, Bullgarinë, Kosta Rikën, Kamboxhia, SHBA dhe Belgjikë. Vendndodhja më e mirë këtu është Gold Nugget Casino në New Jersey.

Përmbledhje

Më sipër janë vetëm disa nga furnizuesit e shumtë të softuerit të kazinosë live. Përmendje të tjera të vlefshme përfshijnë Xpro Gaming, Media Live Casino, Portomaso/Wirex, BetConstruct, Actual Gaming, EntwineTech, Opus Gaming, Deluxe Gold, Alibet dhe HoGaming. Kur kërkoni për tregtarin më të mirë të kazinosë live, shkoni te kazinotë që kanë bashkëpunuar me këta furnizues kryesorë.

Të rejat e fundit

Pragmatike Play Delights Live Kazino Lojtarët me Snakes & Ladders Live
2023-05-25

Pragmatike Play Delights Live Kazino Lojtarët me Snakes & Ladders Live

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 €
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:390 € Me kod bonus CASINORANK
22BET
22BET:Deri në 300 €