Gjithçka që duhet të dini për bonuset e mirëseardhjes

Lajme

2021-01-27

Në ditët e sotme, çdo kazino online ofron diçka të ndryshme dhe ndonjëherë mund të jetë e vështirë të dini se si funksionon gjithçka dhe gjithashtu të dini se cila kazino është më e mira për ju. Pra, më e mira që mund të bëni është të shikoni se si funksionojnë në përgjithësi, pasi kjo do ta bëjë më të lehtë për të kuptuar se çfarë a bonus në fakt mund t'ju ofrojë.

Gjithçka që duhet të dini për bonuset e mirëseardhjes

Çfarë është një bonus i mirëseardhjes në kazino?

Qëllimi i një bonus mirëseardhjeje është tërheqja e një klienti të ri duke ofruar një marrëveshje që kazinoja online mendon se do t'i tërheqë shumicën e njerëzve që kërkojnë të regjistrohen në një kazino. Këto bonuse mund të ndryshojnë shumë, në varësi të kazinosë.

Varet nga ajo që kazinoja dëshiron të promovojë në atë kohë specifike. Me siguri do të gjeni disa bonuse të mirëseardhjes që do të lidhen me të reja lojërat që kazinoja funksionon në atë kohë ose, ndonjëherë, ato ofrohen edhe si pjesë e një promovimi.

Megjithatë, jo të gjitha shpërblimet janë për ata që janë të rinj në një kazino. Ka shumë bonuse për lojtarët që janë regjistruar tashmë. Por sigurohuni që kazinotë janë më të interesuara për të kapur lojtarë të rinj.

Avantazhet e bonuseve të mirëseardhjes

Për shembull, nëse ka një kazino të re e përgatitur për të hyrë në treg, atëherë ka shumë të ngjarë që ajo të ofrojë shumë bonuse tërheqëse, pasi kjo do ta bëjë atë të rrisë bazën e klientëve të saj. Ato që tashmë janë krijuar për më gjatë mbështeten në reputacionin e tyre.

Kur po përpiqeni të gjeni një bonus mirëseardhjeje të kazinosë që ju përshtatet, patjetër që ia vlen të merrni parasysh nëse kazinoja përputhet apo jo me atë që kërkoni. Megjithëse jeni në gjendje të regjistroheni në më shumë se një kazino online, marrja e një bonusi mirëseardhjeje nuk është gjithmonë e thjeshtë dhe nuk do të thotë se do të keni akses automatikisht në para vetëm sepse fitoni dhe keni ndjekur të gjitha rregullat.

Pikërisht atëherë shfaqen kërkesat e basteve, të cilat mund të jenë pak poshtëruese për shumë lojtarë. Është gjithmonë më mirë të lexoni termat dhe kushtet përpara se të pranoni ndonjë bonus.

Llojet e bonuseve të mirëseardhjes

Ka shumë bonuse të mirëseardhjes të disponueshme në çdo kazino online dhe ju duhet të dini se cilat janë të disponueshme, në mënyrë që të zgjidhni se cili është më i miri për ju. Në këtë mënyrë, ju do të jeni në gjendje të zgjidhni më të mirën për veten tuaj.

Vlen të merret parasysh se nuk ka gjë të tillë si para falas. Është e vërtetë që ju mund të gjeni disa bonuse ku ju japin para falas pa pasur nevojë të bëni një depozitë dhe nuk ka pyetje. Por kjo është e rrallë dhe shumica e kazinove në internet do të përpiqen të mbulohen nga rreziku financiar dhe detyrimi për pagesën.

Megjithatë, kur një kazino në internet ofron diçka falas, statistikat sugjerojnë se lojtari mesatar do të përfundojë duke shpenzuar mjaftueshëm para për të kompensuar humbjen e tyre, dhe disa nga këto llogari do të jenë mjaft të mëdha sa që në përgjithësi të funksionojë mirë për ta.

Shumë kazino online kufizojnë sa mund të humbasin duke pasur kërkesa për bast dhe kjo ka të bëjë me kohën kur do të duhet të vendosni bast bonusin tuaj përpara se të jeni në gjendje ta tërhiqni atë.

Përkufizimi i përgjithshëm i kësaj klasifikohet si numri i herëve që do t'ju duhet të vini bast për të tërhequr këto para. Mesatarja për këtë është 30 herë sado që të depozitoni. Imagjinoni nëse depozitoni 10 dollarë, atëherë do t'ju duhet të luani 300 dollarë që të mund të bëni gjithçka me ato fonde.

Disa shembuj priren t'ju japin disa fonde shtesë nëse investoni një shumë të caktuar parash, të cilat njihen si baste të përputhura. Në këtë lloj basti do të përfundonit me 20 dollarë në llogarinë tuaj, por prapë duhet të arrinit 300 dollarë.

Kufizimet e lojës

Një aspekt tjetër kur bëhet fjalë për kufizimet që lidhen me bonusin e mirëseardhjes janë lojërat që mund të luani duke përdorur paratë që ju jep ky bonus i mirëseardhjes i kazinosë live. Rezulton se ju jeni në gjendje të luani vetëm lojëra elektronike.

Megjithatë, kjo nuk vlen për të gjitha kazinotë, kështu që kjo është një gjë e mirë. Duke luajtur, për shembull, blackjack apo edhe ruletë nuk do t'ju japë asnjë kërkesë për bast dhe kjo është për shkak se kazino nuk do të fitojë asgjë nga ju duke bërë këtë. Shumë njerëz tërhiqen nga blackjack dhe ruletë për shkak të gjasave të mëdha për të fituar, megjithatë këto nuk llogariten në shumë kazino online për kërkesat e tyre të basteve.

Është e mundur të gjesh një kazino në internet që ofron një bonus mirëseardhjeje për blackjack, por mos harroni se do t'ju duhet të vendosni bast edhe 10 herë me vlerë të bastit origjinal, pasi kjo do të zbritet në një farë mënyre. Pra, jini të vetëdijshëm për këtë.

Të rejat e fundit

Kërkoni një bonus të rimbushjes së kazinosë deri në 200 € në 24Slots
2023-05-30

Kërkoni një bonus të rimbushjes së kazinosë deri në 200 € në 24Slots

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 €
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:390 € Me kod bonus CASINORANK
22BET
22BET:Deri në 300 €