Gjithçka që duhet të dini rreth Strategjisë së Oscar's Grind

Lajme

2021-12-03

Allan

Më në fund keni gjetur kazinonë më të mirë live për të luajtur. Më pas, ju vazhdoni të zgjidhni lojën tuaj të preferuar të kazinosë live. Por një gjë mungon; një strategji bastesh! Ashtu si lojtarët e kazinove me bazë tokësore, lojtarët në internet janë vazhdimisht në kërkim të strategjive për të rrëzuar shtëpinë. Një strategji e zakonshme është Oscar's Grind.

Gjithçka që duhet të dini rreth Strategjisë së Oscar's Grind

Pra, cila është strategjia e Oscar's Grind dhe si është e zbatueshme në një kazino me tregtarë të drejtpërdrejtë? Për përgjigje për këto pyetje dhe shumë të tjera, vazhdoni të lexoni.

Çfarë është sistemi Oscar's Grind?

Po, e keni marrë me mend mirë. Oscar's Grind është një strategji bastesh emëruar sipas shpikësit. Oscar ishte një lojtar i famshëm mut në vitet '60 dhe ai e krijoi këtë strategji për të marrë fitore të shpeshta të vogla duke minimizuar humbjet. Interesant është fakti se ky 'gjeni' i basteve pretendohet se nuk ka humbur kurrë asnjë seancë të vetme bastesh në kazino.

Thënë kështu, sistemi Oscar's Grind është një strategji progresi pozitive, ashtu si sistemi Martingale. Por ndryshe nga sistemi Martingale që mund të mposhtë bankrollin tuaj, Oscar's Grind bazohet në humbje dhe fitime. E thënë thjesht, është më konservator se të tjerët si Labouchere dhe Martingale.

Si funksionon strategjia e Oscar's Grind

Oscar's Grind funksionon duke e ndarë seancën e lojërave të fatit në ngjarje më të vogla. Tingëllon e ndërlikuar? Në këtë strategji, çdo seancë fillon me një njësi të vetme bastesh, më pas përfundon pasi të keni fituar një njësi të vetme fitimi. Kështu, për shembull, nëse një lojtar fiton bastin e tij të parë, objektivi i strategjisë arrihet. Por nëse humbasin, Oscar këshillon që lojtari të përsërisë bastin fillestar derisa të regjistrojë një fitore.

Nuk ndalet me kaq. Strategjia u kërkon lojtarëve të rrisin aksionet e tyre pasi regjistrojnë një fitore të vetme dhe të ruajnë njësinë pas një humbjeje. Kjo vazhdon derisa të takoni një tjetër fitore. Në thelb, strategjia ka të bëjë me rritjen e aksioneve tuaja me një njësi të vetme sa herë që një fitore vjen pas një humbjeje. Si i tillë, keni nevojë për një bankroll të mirë në kazinotë më të mira live.

Shembulli i Oscar's Grind

Gjithçka që duhet të dini rreth Strategjisë së Oscar's Grind

Përdorimi i Oscar's Grind në ruletë dhe blackjack

Ky artikull nuk përmendi më parë se Oscar's Grind punon me baste edhe me para. Pra, në këtë kuptim, ju mund ta përdorni atë në bastet e ruletit si të lartë/të ulët, të kuq/e zi dhe tek/çift. Të luash me këtë strategji në një rrotë ruletë është një avantazh i shtuar, pasi skaji i shtëpisë është pothuajse gjysma e asaj që është në rrotën amerikane.

Strategjia e Oscar's Grind është gjithashtu e popullarizuar në lojën e 21-shit. Përparësia e ulët e lojës bën që të shfaqen më shumë fitore sesa në ruletë. Megjithatë, vini re se skaji i shtëpisë do t'ju arrijë herët a vonë. Kjo e bën strategjinë perfekte për lojtarët rekreativë që janë thjesht në kërkim të argëtimit pa rrezikuar shumë.

A është e ligjshme përdorimi i Oscar's Grind?

A keni dëgjuar ndonjëherë një kazino (online ose offline) të mbyllë dyqanin për shkak të një strategjie bastesh? Ndoshta kurrë! Puna është se kazinotë e dinë se as numërimi i letrave nuk mund ta mposhtë avantazhin e shtëpisë në planin afatgjatë. Për këtë çështje, ata i lënë lojtarët të eliminojnë veten nga loja, duke u përpjekur të tejkalojnë shtëpinë. Pra, po, Oscar's Grind është legal si në internet ashtu edhe jashtë linje.

konkluzioni

Oscar's Grind është një nga ato strategji që duhet të mësoni të përdorni. Për shkak se funksionon në baste me para të barabarta, është gjithashtu i zbatueshëm në lojëra si Andar Bahar, Sic Bo dhe baccarat. Vetëm mos harroni se ju duhet pak fat dhe një bankroll i madh për të përfituar sa më shumë nga ky sistem bastesh.

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme