Këshilla kryesore për të gjetur lojërat më të paguara të kazinosë për të luajtur në internet

Lajme

2021-06-29

Eddy Cheung

Ende kërkoni mënyra për të rritur shanset tuaja për të fituar në një kazino online? E thjeshtë! Gjeni lojërat më të paguara të kazinosë. Sidoqoftë, kjo është më e lehtë të thuhet sesa të bëhet. Kjo për shkak se industria e kazinove në internet përmban dhjetëra lojëra kazino për të luajtur, secila prej të cilave premton pagesa super të larta. Por sigurisht, të gjitha lojërat nuk janë të ngjashme. Pra, ky artikull diskuton disa veçori kryesore që duhet të kërkoni në një lojë kazino në internet përpara se të luani.

Këshilla kryesore për të gjetur lojërat më të paguara të kazinosë për të luajtur në internet

RTP (Kthimi te lojtari)

Për disa lexues, kjo mund të jetë hera e parë që keni dëgjuar për RTP. Epo, pothuajse të gjitha lojërat e kazinosë shfaqin diçka që quhet skaji i shtëpisë. Kjo është përqindja që merr shtëpia nga çdo 100 monedha që vendosni bast, pavarësisht nëse fitoni apo humbisni. Pra, nëse gjeni një lojë kazino me një avantazh shtëpie prej 3%, do të thotë që mund të fitoni vetëm 97 njësi monedhash për çdo 100 bast. Në atë rast, RTP juaj është 97%. Pra, logjika është të zgjidhni lojëra me normat më të larta të RTP të mundshme.

Paqëndrueshmëria e automateve

Ka shumë gjasa që loja juaj e parë për të luajtur në një kazino online të jetë një slot video. Por, sado argëtuese që vijnë, lojërat elektronike në internet ndryshojnë për sa i përket paqëndrueshmërisë. Shpesh, lojërat elektronike vijnë me paqëndrueshmëri të ulët, të mesme ose të lartë. Me lojëra me paqëndrueshmëri të ulët, kjo do të thotë që do të merrni fitore më të vogla dhe të shpeshta. E kundërta mund të thuhet për lojëra elektronike me paqëndrueshmëri të lartë, kryesisht jackpots. Pra, vendosni për një nivel të paqëndrueshmërisë që i përshtatet stilit tuaj të lojës.

Lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë

Teknologjia e kazinosë live është inovacioni më i fundit në botën me rritje të shpejtë të lojërave të fatit në internet. Por, përveçse ju kursejnë stresin për të vizituar një kazino me bazë tokësore, kazinotë e rregulluara të drejtpërdrejta presin disa nga lojërat e kazinosë me pagesë më të mirë. Këtu do të gjeni blackjack dhe video poker, të cilat ofrojnë norma RTP prej më shumë se 99%. Për shembull, numërimi i kartave në blackjack mund të rrisë RTP-në në diku midis 99.5% në 99.8%. Prandaj, luani lojëra aftësish nëse doni ta lini kazinonë fitues më shpesh.

Variacionet e lojës me pagesë më të mirë

Ende në lojërat më të mira të kazinosë live, duhet të mësoni disa gjëra rreth variacioneve të lojërave. Kryesisht, kjo vlen nëse jeni një adhurues i zjarrtë i ruletës. Rrotat e ruletit vijnë në variante amerikane, evropiane ose franceze. Pra, marrja e duhur për sa i përket variacionit është kritike.

Në thelb, ju duhet të shmangni rrotën amerikane me një xhep 'double zero'. Krahasuar me të tjerat me një xhep 'zero të vetme', rrota e Roulette Amerikane ka një skaj të shtëpisë 5,26%. Nga ana tjetër, versionet evropiane dhe franceze kanë norma RTP përkatësisht 2.7% dhe 1.35%.

Lojëra me bonuse

Kazinotë online ofrojnë një mori bonusesh. Megjithatë, jo të gjitha shpërblimet e lojës janë të barabarta. Për shembull, video-slot-et ofrojnë bonuse marramendëse vetëm për të vrarë argëtimin me një skaj të pjerrët të shtëpisë. Me fjalë të tjera, një lojë blackjack dhe një automat që ofron të njëjtën sasi parash bonus dhe kërkesat e basteve nuk janë të njëjta. Pra, gjithmonë pretendoni bonuse në lojërat e tavolinës si poker dhe blackjack, megjithëse këto lojëra kontribuojnë vetëm rreth 20%.

Po në lidhje me vetë kazinonë online?

Kur kërkoni në internet për faqet më të mira të lojërave të fatit, mbani në mend se këto kazino ofrojnë tarifa të ndryshme RTP. Për shembull, një faqe kumari mund të ofrojë 95% RTP në kërkimin e Gonzo-s, ndërsa tjetra e bën atë pak më të mirë në 95.15%. Sado pak që është, kjo diferencë pagese mund të jetë ndryshimi i lojës që ju nevojitet. Një gjë tjetër, luani në kazinotë online të licencuara pasi lojërat e tyre testohen për drejtësi.

konkluzioni

E shihni, zgjedhja e lojërave të kazinosë me pagesë më të mirë nuk është një shëtitje në park. Shumë lojtarë thjesht shikojnë normën RTP për të kuptuar më vonë se po luajnë lojën e gabuar. Mbani mend, kazinotë në internet nuk promovojnë lojëra me pagesë të lartë si blackjack dhe ruletë. Edhe më keq, shumica nuk tregojnë veçori jetike si paqëndrueshmëria dhe RTP. Pra, bëni gërmimet për të zbuluar këta tregues kritikë.

Të rejat e fundit

Kërkoni një bonus të rimbushjes së kazinosë deri në 200 € në 24Slots
2023-05-30

Kërkoni një bonus të rimbushjes së kazinosë deri në 200 € në 24Slots

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 €
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:390 € Me kod bonus CASINORANK
22BET
22BET:Deri në 300 €