Këshilla që duhet të kenë lojtarët e pokerit për të fituar turne pokeri

Lajme

2019-11-07

Eddy Cheung

A jeni një lojtar pokeri që po përpiqet të fitojë në garat e pokerit? Gjeni strategjitë, truket dhe këshillat më të mira për të fituar çdo turne pokeri në këtë artikull.

Këshilla që duhet të kenë lojtarët e pokerit për të fituar turne pokeri

Këshilla për të fituar Turne Moderne të Pokerit

Nuk është sekret që shumica e lojtarëve të pokerit synojnë të bëjnë disa fitime duke u argëtuar. Lojërat e pokerit një herë janë interesante, por ato nuk ofrojnë të njëjtin emocion dhe eksitim si turnet e pokerit. Këto turne vazhdojnë të fitojnë popullaritet për shkak të fitimeve tërheqëse për fituesin përfundimtar.

Për të fituar, një lojtar duhet të manovrojë profesionistët e tjerë. Prandaj, lojtarët e pokerit duhet të jenë të armatosur me disa strategji. Gjetja e planit të duhur që funksionon është shpesh një sfidë. Për çdo situatë në të cilën futet një lojtar, kërkohet një lëvizje e pashmangshme. Këtu janë disa nga këshillat që ju vijnë në ndihmë kur luani poker në turne.

Shqyrtoni kundërshtarët tuaj

Avantazhi më i mirë që mund të ketë një lojtar pokeri është njohja e pikave të forta dhe të dobëta të kundërshtarëve. Ndërsa turneu përparon, një lojtar i fatit duhet të jetë në gjendje të vlerësojë stilet e lojës së shumicës së kundërshtarëve të tij. Mësoni nëse luajnë ngushtë apo lirshëm dhe nëse janë agresivë.

Të luash shumë duar kundër konkurrentëve të dobët do të përmirësojë shpejt renditjen e përgjithshme të një lojtari. Qëllimi është të shmangni takimin me kundërshtarë më të fortë herët. Aftësia për të mbijetuar deri në fazën e mëvonshme të konkurrencës është strategjia më e mirë që një lojtar i fatit mund të përdorë. Për të qenë fituesi i përgjithshëm, lojtari duhet të jetë i pari në tabelën përfundimtare.

Njihni Pozicionin

Në fillim të lojës, një lojtar pokeri duhet të luajë fort. Në fillim të një loje, nuk ka gjasa që kumarxhinjtë të kenë të gjithë informacionin për konkurrentët e tyre. Lëvizjet e rrezikshme duhet të shmangen tërësisht në fillim. Edhe pse mund të duket joshëse për të rrëmbyer një tenxhere të konsiderueshme herët, lojtarët duhet t'i rezistojnë këtij tundimi.

Mundësia e përsosur për të luajtur lirshëm është më vonë në lojë pasi kundërshtarët kanë luajtur disa duar. Synoni pirgjet e çipave të nivelit të mesëm dhe nxirrni kumarxhinj me shumë vetëbesim me grumbuj të mëdhenj. Një lojtar synon të ndërtojë një pirg të fortë të tillë që kur blindat rriten, lojtari nuk do të kapet shkurt dhe të eliminohet.

Agresioni në kohë numërohet

Të dish se kur duhet luajtur poker në mënyrë agresive dikton fituesin e përgjithshëm në një turne. Agresiviteti përcaktohet nga gatishmëria e një lojtari për të rrezikuar çipat e tij. Është një ekuilibër i llogaritur midis mbijetesës dhe akumulimit të çipave. Një lojtar i fatit nuk mund të përparojë nëse nuk mund të mbajë çipat e tyre.

Nga ana tjetër, një lojtar i fatit nuk mund të ngrejë grumbullin e tij nëse nuk rrezikon çipat e tij. Blind-et bëhen më të rëndësishme ndërsa turnet e pokerit përparojnë. Prandaj është e mençur që lojtarët e pokerit të luajnë në mënyrë agresive në këtë fazë. Ia vlen të rrezikosh në fazat e mëvonshme pasi shanset e tyre për të qenë fitues i përgjithshëm janë të larta.

Të rejat e fundit

Kërkoni një bonus të rimbushjes së kazinosë deri në 200 € në 24Slots
2023-05-30

Kërkoni një bonus të rimbushjes së kazinosë deri në 200 € në 24Slots

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 €
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:390 € Me kod bonus CASINORANK
22BET
22BET:Deri në 300 €