Këshilla të provuara dhe të vërteta për të arritur më shumë Jackpot për Video Poker

Lajme

2021-07-24

Ethan Tremblay

Gjatë Kazino live kumar, lojtarët kanë vetëm dy mundësi; shkoni për fitimet e mëdha më pak të zakonshme ose kënaquni me fitore të vogla dhe të shpeshta. Për shembull, blackjack dhe baccarat lojtarët fitojnë shumicën e kohës, por paratë nuk e ndryshojnë jetën.

Këshilla të provuara dhe të vërteta për të arritur më shumë Jackpot për Video Poker

Nga ana tjetër, lojtarët e video-pokerit dhe automateve preferojnë rezultatin e madh, megjithëse fitimet janë më rrallë. Zakonisht, fitimet më të mëdha në këto lojëra janë xhekpotet. Pra, si i fitoni saktësisht jackpotet kolosale të pokerit me video? Ky artikull ka disa këshilla!

Si janë konfiguruar jackpotet e video pokerit

Pavarësisht nëse jeni duke luajtur poker në një kazino live ose një kazino me bazë tokësore, flush mbretëror është dora premium. Me fjalë të tjera, marrja e kësaj dore mund t'ju sjellë çmimin më të lartë të lojës, që është xhekpoti. Por për të goditur flushin mbretëror, dora juaj duhet të përbëhet nga pesë letra të njëpasnjëshme të një kostumi të ngjashëm. Marrëveshja fillon nga 10 deri në Ace.

Ndërkohë, royal flush paguan 4000 monedha për çdo bast me pesë monedha (1,25 dollarë). Në këmbim, kjo ju jep një total prej 1000 dollarësh. Së bashku me flush mbretëror, ju gjithashtu mund të fitoni një fitore të madhe me duart e mëposhtme:

  • Katër ace - 100 dollarë
  • Drejt flush – 62,50 dollarë
  • Katër 2 deri në 4 - 50 dollarë
  • Katër 5 deri tek mbretërit - 31,25 dollarë
  • Shtëpi e plotë - 10 dollarë
  • Flush - 6,25 dollarë
  • Drejt - 5 dollarë
  • Tre të një lloji - 3,75 dollarë
  • Dy palë - 2,50 dollarë

Si të fitoni xhekpotin

Siç mund ta dini tashmë, largimi me jackpot-et e video-pokerit nuk është diçka e mirë. Megjithatë, ka disa këshilla për t'ju ndihmuar të jeni fituesi.

Luajtja e monedhave maksimale

Luajtja e të pesë monedhave në video poker është mënyra e vetme për të grumbulluar 800 monedha në një pagesë të vetme. Bastet e çdo gjëje më pak do t'ju japin 200 monedha. Prandaj, nëse jeni duke parë jackpot-in për video poker, vini bast për të gjitha monedhat e disponueshme.

Është interesante se probabiliteti për të marrë flush mbretëror mbetet i njëjtë edhe nëse bastni më pak monedha. Pra, cili është ndryshimi? Logjikisht, marrja e 800 monedhave për një pagesë të vetme është shumë më mirë sesa të marrësh 200 për një pagesë të vetme.

Luaj për aksione të larta

Tingëllon e drejtpërdrejtë, a? Shumica e lojtarëve zakonisht kanë frikë të rrezikojnë shumë me një goditje të vetme. Por e vërteta është se ju nuk mund t'i fitoni ato 100,000 dollarë xhekpote video poker kur luani me frikë. Lojtarët që luajnë për aksione të larta fitojnë shuma më të konsiderueshme me bastin maksimal të monedhës.

Për shembull, disa lojëra video poker i lejojnë lojtarët të rrezikojnë deri në 25 dollarë për dorë. Prandaj, nëse zgjidhni bastin maksimal, mund të shkoni lehtësisht në shtëpi me një pagë gjashtëshifrore.

Keni një bankroll të madh

Sinqerisht, ju nuk keni një shans për të fituar një pagesë gjashtëshifrore nëse nuk keni një bankroll të madh. Kjo për shkak se video pokeri mund të jetë i shtrenjtë për t'u luajtur, veçanërisht kur ndjek një jackpot. Thënë kështu, të kesh një bankroll të madh ju siguron të qëndroni në tryezë për më gjatë, duke maksimizuar potencialin tuaj fitues në proces.

Sidoqoftë, paratë duhet të jenë para pa të cilat mund të jetoni rehat. Përveç kësaj, ju duhet të keni një limit të humbjes së ndalimit. Për shembull, nëse mund të luani me lehtësi me 20,000 dollarë dhe planifikoni të vini bast 10 dollarë për dorë, kjo do të thotë që do të keni deri në 2,000 njësi bastesh (20,000/10). Në atë rast, mund të largoheni pasi të keni luajtur 100 ose 200 njësi me ose pa sukses.

konkluzioni

E shihni, të fitosh një jackpot video pokeri nuk është aq e vështirë. Mjafton të keni një ndjenjë të lehtë të rregullimit të flushit mbretëror dhe do ta kapni tenxheren në një moment. Gjithashtu, mos e humbisni kurrë mundësinë për të qëlluar në jackpot-et progresive, pasi grupi i çmimeve është më i konsiderueshëm këtu. Por gjithmonë mbani mend se shansi juaj për të arritur flushin mbretëror në këtë lojë është një në rreth 2 milionë duar. Megjithatë, shanset për të fituar jackpote video pokeri janë shumë më të mira se shumë jackpote të automateve.

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme