Lajme

September 27, 2020

Kriptovalutat më të mira për lojërat e fatit në internet

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Që kur kazinotë në internet u ngritën në rëndësi në vitet '90, ato janë rrënuar nga shumë telashe. Në krye të këtyre çështjeve janë konfiskimet e qeverisë dhe procesorët e kufizuar të pagesës/tërheqjes. Megjithatë, shfaqja e monedhave dixhitale ka ofruar një shpëtim për faqet e lojërave të fatit në internet. Kriptomonedha është një teknologji e drejtuar nga blockchain që mundëson transaksione nga kolegët dhe, nga ana tjetër, eliminon ndërmjetësit financiarë. Kriptot tani favorizohen në kazino sepse janë të decentralizuara dhe kodojnë detajet e transaksionit. Kazino live lojtarët mund të bëjnë transaksione duke mbetur plotësisht anonimë. Këtu është një përmbledhje e kriptove më të njohura në lojërat e fatit në internet.

Kriptovalutat më të mira për lojërat e fatit në internet

Bitcoin

Edhe pse nuk konsiderohet si një monedhë e zakonshme, Bitcoin është kriptomonedha më e mirë e lojërave të fatit në kazinotë e internetit. Shumica e faqeve kryesore të lojërave të fatit pranojnë Bitcoin. Lojtarët mund të luajnë lojërat e tyre të preferuara duke përdorur Bitcoin për të blerë monedha të lojërave të fatit, më pas duke vendosur shumën që dëshirojnë të bastojnë. Fitimet gjithashtu mund të arkëtohen në portofolin e një lojtari. Kërkesa e vetme që u nevojitet lojtarëve është një portofol dixhital. Ky portofol mund të përdoret për të blerë monedha nga shitësit, për të depozituar monedhat në një kazino dhe për të pranuar monedha të tërhequra nga kazino. Bitcoin është plotësisht i sigurt, i pagjurmueshëm dhe është online që nga viti 2009. Vlera e tij është e drejtuar nga tregu, që do të thotë se tërheqjet e kazinove mund të vlerësohen shpejt.

Ethereum

Një tjetër kriptomonedhë për monedhën e lojërave të fatit që rivalizon Bitcoin është Ethereum. Pavarësisht se është një monedhë relativisht e re, ajo është integruar shpejt në shumë kazino online. Para se të luajnë bixhoz, lojtarët duhet së pari të regjistrohen në kazinotë Ethereum. Këto kazino japin detajet e portofolit të tyre dhe kërkojnë nga kumarxhinjtë të transferojnë shumën që dëshirojnë të depozitojnë në adresën e dhënë. Lojtarët mund të luajnë çdo lojë duke përdorur Ethereum, por numri dhe disponueshmëria e këtyre lojërave diktohet nga kazinoja e zgjedhur. Bonuset që merr një lojtar i Ethereum janë gjithashtu të ngjashme me bonuset standarde. Nëse një lojtar depoziton 1ETH në një bonus 100% në kazino depozitash, lojtari në fjalë do të marrë një bonus prej 1ETH.

Kripto të tjera

Përveç dy të përmendura, kumari i kriptomonedhave përfshin edhe monedha të tjera. Kripto të tjera më të njohura përfshijnë Dash, Monero, Zcash, Dogecoin, Ripple dhe Litecoin. Ulja e këtyre monedhave është numri i kufizuar i faqeve të kazinosë që i pranojnë ato. Ata pak që marrin kriptomat e përmendura gjithashtu priren të kufizojnë përdorimin e tyre në lojëra specifike.

Sigurimi i kriptomonedhave

Për shkak të rritjes së tregtimit dhe përdorimit të monedhave dixhitale në kazino, ekziston një shqetësim për sigurinë e tyre të përgjithshme. Prandaj nuk është për t'u habitur që ofruesit e CFD vazhdojnë të shfaqen për të mbushur këtë boshllëk. Një shembull i një ofruesi të tillë është Monex i Japonisë. Kjo kompani siguron asete dixhitale si Ethereum dhe Bitcoin.

Udhëzues për kriptovalutat më të mira për lojërat e fatit në internet

Cryptot po bëhen shpejt mënyra e preferuar e depozitimit dhe tërheqjes nga kazinotë në internet. Këtu janë kriptomat më të mira për t'u përdorur në kazinotë në internet.

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme