Lojërat më fitimprurëse të kazinosë

Lajme

2019-08-15

"Të shkosh në një kazino për të vënë bast një shumë të arsyeshme parash mund të jetë shumë argëtuese dhe emocionuese për shumë njerëz. Nëse po kërkoni të shkoni në një kazino, ka të ngjarë të dëshironi të kuptoni se cilat lojëra ju ofrojnë shanset më të mira për të fituar. Ndërsa shumë njerëz tërhiqen natyrshëm nga dritat e ndezura që vijnë me automatet, këto lojëra priren të ofrojnë shanse më të këqija se disa nga lojërat e tavolinës.

Lojërat më fitimprurëse të kazinosë

Shkuarja në një kazino për të vënë bast një shumë të arsyeshme parash mund të jetë shumë argëtuese dhe emocionuese për shumë njerëz. Nëse po kërkoni të shkoni në një kazino, ka të ngjarë të dëshironi të kuptoni se cilat lojëra ju ofrojnë shanset më të mira për të fituar. Ndërsa shumë njerëz tërhiqen natyrshëm nga dritat e ndezura që vijnë me automatet, këto lojëra priren të ofrojnë shanse më të këqija se disa nga lojërat e tavolinës.

Blackjack

Kur hyni në një kazino, loja më e njohur dhe pjesa më e madhe e lojtarëve zakonisht do të jenë rreth tryezës së blackjack. Një nga arsyet kryesore për këtë është sepse loja e blackjack ju ofron shanset më të mira të përgjithshme nga çdo lojë tjetër në dyshemenë e kazinosë. Në përgjithësi, shtëpia do të ketë vetëm një për qind avantazh ndaj lojtarit.

Shanset që ju merrni gjithashtu mund të ndryshojnë shumë nga një tabelë në tjetrën. Ju duhet të kërkoni tabela që ofrojnë bonuse më të larta për të marrë blackjack ose ju lejojnë të bëni të gjitha lëvizjet e lojës duke përfshirë dorëzimin, dyfishimin ose ndarjen e letrave të caktuara.

Craps

Nëse do të shkoni në një kazino me disa miq, një nga Shumica e lojërave argëtuese dhe sociale që mund të luani janë mut. Kjo lojë është një lojë shumë sociale që do t'ju kërkojë të hidhni një zare të cilat do të kalohen nga një lojtar te tjetri. Kur jeni duke luajtur, shpesh do të hyni në një seri të mirë që do t'ju lejojë të festoni me njerëz të tjerë që po bëjnë gjithashtu disa para.

Megjithatë, do të përfundoni gjithashtu duke kaluar nëpër periudha të ngadalta. Në përgjithësi, loja e craps do t'ju ofrojë një shans 48% për të fituar. Ndërsa ka një avantazh shtëpie, kjo është një nga lojërat më të mira për të luajtur në shtëpi.

Ruletë

Shumë njerëz në kazino janë të tërhequr nga loja e fundit e fatit, e cila është ruleta. Kjo lojë i jep shtëpisë rreth 4% përfitim. Megjithatë, nëse zgjidhni të luani Ruletë Evropiane në krahasim me Rouletën Amerikane, mund të merrni shanse edhe më të mira pasi nuk ka dy-zero.

Kur jeni duke luajtur këtë lojë, ka shumë pak aftësi të përfshira. Ndërsa të gjithë lojtarët kanë strategji të caktuara për të ndjekur, kthimi juaj i pritshëm është i njëjtë, pavarësisht se në çfarë numrash zgjidhni të bastoni.

Lufta e Kazinosë

Nëse jeni duke kërkuar për një lojë argëtuese për të luajtur, Lufta e Kazinosë mund të jetë një opsion i madh. Kjo është një lojë shumë e njohur pasi është e ngjashme me lojën me letra që shumë njerëz kanë luajtur kur ishin fëmijë. Ndërsa kjo lojë nuk është e disponueshme kudo, ajo siguron një kthim afërsisht 50/50 për lojtarin.

Një nga disavantazhet e kësaj loje është se ajo mund të kushtojë shumë shpejt. Nëse përfundoni duke u futur në një ""luftë"" me tregtarin, mund të përfundoni duke vendosur më shumë çipa nga sa prisnit. Ndërsa kjo është e mrekullueshme kur fiton, mund të dëmtojë kur humbet.

Poker

Së fundi, nëse jeni duke kërkuar për një lojë për të luajtur me para të mëdha, duke shkuar në dhomën e pokerit mund të jetë një opsion i mirë. Ndryshe nga lojërat e tjera tavoline, ju po e luani këtë lojë kundër lojtarëve të tjerë. Për shkak të kësaj, një lojtar vërtet i aftë ka një avantazh të vendosur. Megjithatë, kthimi i përgjithshëm i pritshëm është më i ulët pasi shtëpia merr një përqindje të secilës dorë të luajtur."

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme