Lajme

March 22, 2023

Lojërat Shkencore Emërojnë CFO shumë të arritur Nick Negro

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Lojëra shkencore, një furnizues kryesor i teknologjisë në kazinotë më të mira live, ka njoftuar punësimin e Nick Negro si Drejtor i ri Kryesor Financiar i kompanisë pas një kërkimi gjithëpërfshirës kombëtar. Emërimi i zezakëve në këtë pozicion është në përputhje me daljen në pension të James Bunitsky, i cili ishte me kompaninë për 40 vjet. Bunitsky ishte i përfshirë në shitjen strategjike të Lotarisë së Lojërave Shkencore te Brookfield Business Partners në prill 2022.

Lojërat Shkencore Emërojnë CFO shumë të arritur Nick Negro

Negro është një profesionist financiar me përvojë me dy dekada arritje në role financiare, strategjike, operacionale dhe drejtuese. Ai ka një histori pozitive në hartimin dhe ekzekutimin e planeve të suksesshme financiare për korporatat ndërkombëtare. Ai ka mbajtur pozicione të ngjashme në Honeywell, Dover Corporation dhe Navistar.

Pat McHugh, CEO i Games Scientific Games, shprehu mirënjohjen për udhëzimet e admirueshme financiare të Jim Bunitsky dhe i uroi mirëseardhjen Nick në Ekipin e Udhëheqjes Ekzekutive si CFO. Ai theksoi njohjen e Nick me ndërlikimet e një biznesi ndërkombëtar të bazuar në shërbime, strukturën e korporatës, pajtueshmërinë dhe kuptimin e thellë të strategjisë. McHugh shtoi se kompania është entuziaste për fazën e ardhshme të menaxhimit të shëndoshë financiar të aktiviteteve të saj globale.

Arritja dhe ruajtja e standardeve të arit

Ndërkohë, McHugh tregoi se Lojrat Shkencore i janë përkushtuar zhvillimit të lojërave, produkteve dhe shërbimeve të reja. Ai premtoi se kompania do të vazhdojë të arrijë dhe të ruajë standardet e arit për rritjen e biznesit në industrinë globale të lotarisë.

Negro i bashkohet Ekipit Drejtues Ekzekutiv të Lojërave Shkencore, i përbërë nga McHugh, John Schulz, Michael Conforti, Steve Beason, Jennifer Welshons, Dena Rosenzweig, Stephen Richardson, Mona Garland, Walt Eisele, Jim Schultz dhe Jeff Martineck.

Që nga viti 1973, Scientific Games ka pajisur llotaritë në mbarë botën me lojëra, teknologji, analitikë dhe shërbime. Furnizuesi i përmbajtjes është një lider global në skenën e lojërave, me 130 klientë në 50 vende. Lojërat shkencore kanë gjithashtu çertifikime për standardet e qeverisjes së korporatës, cilësisë, sigurisë, mjedisit dhe të lojërave të përgjegjshme.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme