Play Pragmatic dhe William Hill forcojnë partneritetin e tyre për të përfshirë Live Casino Vertical

Lajme

2023-09-15

Benard Maumo

Pragmatic Play, një ofrues kryesor i Live Casino vertikal, ka forcuar marrëdhënien e tij të gjatë me William Hill, një operator i nivelit të parë që është pjesë e 888 Holdings. Sipas marrëveshjes së zgjeruar, operatori do të nisë lojërat tërheqëse të zhvilluesve me tregtarë të drejtpërdrejtë në Mbretërinë e Bashkuar.

Play Pragmatic dhe William Hill forcojnë partneritetin e tyre për të përfshirë Live Casino Vertical

Marrëveshja do të rrisë ndjeshëm audiencën e kazinosë live të Pragmatic Play në William Hill. Partneriteti midis dy gjigantëve të iGaming daton në vitin 2017, kur ata nënshkruan një kontratë për të integruar lojërat elektronike të fituara me çmime të zhvilluesit.

Sipas zhvilluesit të softuerit, klientët e kazino live e rregulluar do të shijojë të gjithë portofolin e tij të lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë. Lojtarët mund të presin klasikë si Roulette, Baccarat dhe Blackjack, të transmetuara nga studiot më të fundit dhe të organizuara nga profesionistë tregtarët e gjallë.

Marrëveshja përfshin gjithashtu shfaqjet e lojërave të drejtpërdrejta të furnizuesit, duke përfshirë tituj me performancë të lartë si:

  • Sweet Bonanza CandyLand
  • Mega Rrota
  • Bonanza e topit të Vegasit

Bonanza e topit të Vegasit është shfaqja më e fundit e lojës live për t'u bashkuar me koleksionin gjithnjë në zgjerim të zhvilluesit të lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë. E lançuar në korrik të këtij viti, loja është pritur në një studio verbuese live, duke ofruar magjepsje dhe emocione të pafundme.

Po kështu, marrëveshja me William Hill është më i fundit për zhvilluesin në Mbretërinë e Bashkuar. Kohët e fundit, Lojë pragmatike ka qenë e zënë duke zgjeruar shtrirjen e saj në disa tregje si Zvicra, Holanda, Suedia dhe Gjermania.

Irina Cornides, Shefe Operative në Pragmatic Play, komentoi: 

"William Hill është një markë e madhe globale që nuk ka nevojë për prezantim dhe ne jemi të kënaqur të zgjerojmë më tej partneritetin tonë ekzistues për të lançuar portofolin tonë të plotë të Kazinosë Live në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar. Nga titujt tradicionalë te produktet hibride me shtrirje vertikale, ne jemi jashtëzakonisht krenarë që krijoni përvoja të jashtëzakonshme dhe mezi pres t'ua dorëzojë klientëve të William Hill."

Richard Atkinson, Shefi Global i Kazinosë Live në 888 Holdings plc, shtoi: 

"Oferta e tregtarëve të drejtpërdrejtë të Pragmatic Play është e njohur në të gjithë industrinë për të menduarit përpara dhe me cilësinë më të lartë. Ne kemi punuar ngushtë së bashku për gjashtë vjet dhe mezi presim ta përmirësojmë më tej partneritetin tonë me shtimin e produkteve Live Casino të Pragmatic Play si ne të dy vazhdojmë të rritemi."

Të rejat e fundit

REEVO vazhdon Run mbresëlënëse 2023 pas nënshkrimit të marrëveshjes me TVBET
2023-09-18

REEVO vazhdon Run mbresëlënëse 2023 pas nënshkrimit të marrëveshjes me TVBET

Lajme