Pse i duam lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë

Lajme

2020-11-30

Për shkak të avancimit të teknologjisë, ka shumë lojëra kazino që janë zhvilluar në internet. Njerëzit tani janë në gjendje të shijojnë luksin e të luajturit të preferuar të tyre kazino live lojëra kudo këtu dhe në çdo kohë. Duhet vetëm një klikim dhe do të keni një gamë të gjerë lojërash në pëllëmbë të dorës.

Pse i duam lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë

Cilat janë lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë

Këto lloj lojërash bëjnë të mundur që lojtarët të shijojnë të njëjtat lojëra nga kazinotë fizike që u pëlqenin vërtet nga komoditeti i shtëpive të tyre. Lojëra live online drejtohen nga njerëz të vërtetë në kohë reale. Këto lojëra përdorin pajisjet normale që përdoren në kazinotë fizike, si p.sh baccarat dhe blackjack letra dhe madje ruletë topa dhe rrota. E vetmja gjë që mungon janë çipat, por ato janë të pranishme në mënyrë virtuale.

Këto lojëra funksionojnë në të njëjtën mënyrë si transmetimi i videos. Lojtarët mund të ndërveprojnë me tregtarin e tyre në kohë reale, ashtu siç do të ishin në gjendje të bënin në një kazino fizike. Për shkak të të qenit një njeri i vërtetë që merret me letra ose rrotullon timonin, dhe në fakt jo një kompjuter, ka më shumë besim kur bëhet fjalë për lojërat e drejtpërdrejta. Biseda e drejtpërdrejtë është shumë emocionuese për lojtarët. Ekziston mundësia për të bërë një pyetje rreth lojës dhe tregtari do të përgjigjet menjëherë. Procesi i basteve është gjithashtu më i pakomplikuar dhe më i shpejtë pasi lojtarët kanë një kohë specifike për ta bërë këtë.

Mësoni më shumë rreth lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë në këtë artikull ose në faqen tonë.

Cilësimet normale të një loje live

Zakonisht ka dy ose më shumë kamera që tregojnë lojën. Për shembull, tavolina e ruletit ka të ndryshme për të treguar tryezën, timonin dhe gjithashtu një tjetër për t'i treguar tregtarit, gjë që është shumë e rëndësishme.

Pastaj është Njësia e Kontrollit të Lojërave, dhe ky është komponenti më i rëndësishëm i lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë pasi është përgjegjës për kodimin e videos së transmetuar. Lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë përbëhen nga staf i detyrueshëm, duke përfshirë një kameraman, krupierë dhe gjithashtu një menaxher IT.

Lojërat më të mira të tregtarëve të drejtpërdrejtë në internet

Është e mundur të gjesh shumë lojëra të drejtpërdrejta në internet nga shumë site të ndryshme. Shumë marka të tregtarëve të drejtpërdrejtë dhe gjithashtu kazino kanë bërë përpjekje të paimagjinueshme për të ofruar gjithnjë e më shumë lojëra për lojtarët. Këtu është një listë e lojërave më të mira që do të gjeni në çdo kazino në internet:

Tregtar i drejtpërdrejtë Blackjack

Lojërat më të mira live blackjack kanë tregtarë në kohë reale që mund të shpërndajnë deri në 7 kuti për secilën tryezë. Kjo lojë përdor 8 kuvertë në një këpucë dhe ato riorganizohen rregullisht. Kjo lojë zakonisht mund të luhet në celularin ose desktopin tuaj.

Qëllimi në blackjack është të shënosh më shumë se tregtari, por pa humbur mbi 21 pikë. E cila, ndonjëherë, mund të jetë e vështirë.

Blackjack ka disa nga shanset më të mëdha. Buza e shtëpisë është shumë e vogël dhe mund të zhvendoset në favor të lojtarit në shumë raste. Kjo e bën këtë lojë një nga më të mirat për lojtarët. Avantazhi i shtëpisë nuk është më i lartë se 3% dhe kjo konsiderohet shumë e ulët.

Poker me tregtar të drejtpërdrejtë

Në poker lojtarët luajnë kundër njëri-tjetrit. Tani, ka mundësi që ata të luajnë kundër shtëpisë pa pasur nevojë të kërkojnë apo edhe të presin që të tjerët t'i bashkohen lojës.

Ka shumë lloje të pokerit me tregtarë të drejtpërdrejtë që do t'i gjeni në internet:

  • Live Hold'em – Ky është varianti më i zakonshëm i pokerit. Ai ka të gjitha rregullat bazë dhe ju vë përballë tregtarit.
  • Pokeri i gjallë i Karaibeve – Ky variant është shumë i ngjashëm me tërheqjen me pesë letra, ku lojtari dhe tregtari luajnë me nga 5 letra secili.
  • Poker me 3 letra – Ky variant përdor duart e zakonshme të pokerit, megjithëse ato janë modifikuar për 3 letra në vend të 5 letrave origjinale.

Ruletë me tregtar të drejtpërdrejtë

Të luash ruletë live është saktësisht e njëjtë si të luash në një kazino fizike. Por në vend që të ketë gjeneratorë numrash të rastësishëm, kjo lojë ka tregtarë të vërtetë që do të rrotullojnë timonin dhe do ta hedhin topin në timon.

Ka tavolina për të gjithë kur bëhet fjalë për ruletën live, diçka nga e cila mund të përfitoni. Pra, nuk duhet të jeni të preokupuar që kjo lojë është vetëm për rrotullues të lartë. Ka tavolina për të gjithë.

Ruleta live ka dy variante:

  • Ruletë evropiane – Ky variant ka shanse më të mira për të fituar dhe nuk është i ndryshëm nga variantet e tjera. Ndërsa shanset e ruletës evropiane janë 2.7%, amerikanët janë 5.26%.
  • Ruletë amerikane – Ky variant është shumë i popullarizuar. Ndërsa ka shumë lojtarë që preferojnë versionin evropian, varianti amerikan është në vendin e dytë.
  • Ruleta franceze – Ky lloj rulete ka të njëjtën rrotë me ruletën evropiane. Të dyja kanë një zero të vetme në vend të dy, si në variantin amerikan. Meqenëse ka aplikimin e Rregullit La Partage dhe Rregullit të Burgut En, buza e shtëpisë zvogëlohet shumë nga 2.7% në 1.35%.

Si të luani një tregtar të drejtpërdrejtë të lojërave të kazinosë

Gjëja e parë që duhet të bëni është të gjeni një kazino në internet ku ata kanë disa lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë. Pasi ta bëni këtë, do të jeni në gjendje të zgjidhni cilin dëshironi të luani. Pasi të keni zgjedhur se ku dëshironi të luani, atëherë do t'ju duhet të krijoni një llogari dhe të bëni një depozitë.

Pas kësaj, do t'ju duhet të kërkoni për lojëra të drejtpërdrejta. Ka disa kazino që thjesht bastojnë në lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë, kështu që ju mund të zgjidhni një nga këto. Me çdo lojë, ekziston një gamë e gjerë tabelash e ndarë sipas nivelit të aksioneve. Zgjidhni një tabelë që i përshtatet bankrollit tuaj dhe filloni të luani.

Kur bëhet fjalë për botën e kazinove në internet, lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë janë padyshim e ardhmja. Ato janë shumë të lehta për t'u përdorur dhe do të keni mjaft kohë për të zgjedhur se cilën lojë mund të luani në çdo kohë të ditës.

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme