Punë alternative për lojtarët profesionistë të videopokerit

Lajme

2021-06-09

Eddy Cheung

Për të sapoardhurit në botën e video poker, perspektiva për të siguruar jetesën nga kjo mund të duket tërheqëse. Dhe kjo është absolutisht e vërtetë nëse përdorni strategjitë e duhura të pokerit dhe shpresoni që Lady Luck të jetë në anën tuaj. Megjithatë, përkulja e letrave përgjithmonë nuk është çaji i të gjithëve. Edhe lojtarët më me fat heqin dorë nga pokeri sapo të bëjnë fitore të mira. Por çfarë më pas? Ky artikull do të diskutojë se si mund të jetoni një mënyrë jetese luksoze pa shpenzuar shumë kohë në një tryezë pokeri.

Punë alternative për lojtarët profesionistë të videopokerit

Shuma që fitoni profesionistë nga luajtja e video-pokerit në internet

Para së gjithash, ju mund të shijoni më shumë se 100% RTP duke luajtur variacione pokeri Deuces Wild dhe Joker Wild. Edhe më mirë, Bonusi i Dyfishtë 10/7 mund të ofrojë një avantazh të vogël shtëpie prej 0,8% kur luani me 1-4 monedha. Mjerisht, shumica e këtyre lojërave janë të disponueshme vetëm në kazino specifike të Las Vegas. Gjithashtu, amatorët mund ta kenë të vështirë të vazhdojnë me ritmin e shpejtë të lojërave. Por sa fitojnë lojtarët e pokerit? Megjithëse numri mund të ndryshojë, lojtarët e pokerit që vendosin baste të vogla në internet mund të fitojnë deri në 5000 dollarë në një muaj të mirë. Nga ana tjetër, ata që luajnë pokerkazino live online mund të dyfishojë sasinë. Megjithatë, do t'ju duhet një fletë e duhur mashtrimi në poker edhe për të arritur një të katërtën e këtyre shumave.

Cilat alternativa keni?

Bëhuni një profesionist i industrisë së kazinove

Industria e kazinosë është e madhe. Këtu, ka shumë punë të tjera fitimprurëse që mund të bëjë një lojtar profesionist i pokerit. Për shembull, ju mund të përdorni ekspertizën tuaj të pokerit për t'u bërë një nga krupierët më të frikshëm përreth. Lajmi i mirë është se kazinoja do të paguajë para të mira për të parandaluar tregtarët që të manipulojnë lojërat dhe të marrin bakshish. Përveç të qenit një tregtar pokeri, ju mund të bëheni gjithashtu një shef grope, kujdestar dyshemeje, furnizues i turneut të pokerit ose madje të hapni kazinonë tuaj të drejtpërdrejtë në internet.

Bëhuni një shkrimtar i pavarur pokeri

Popullariteti në rritje i video pokerit do të thotë vetëm se më shumë lojtarë po zgjedhin interes. Pra, është logjikë e zakonshme që shumica e lojtarëve të rinj kanë nevojë për ndihmë se si të fitojnë duke luajtur këtë lojë. Për fat të mirë, ju mund të ndani njohuritë tuaja për pokerin në një blog të thjeshtë pokeri. Ju as nuk keni nevojë për një diplomë në gazetari për t'u bërë një shkrimtar profesionist i pokerit. Vetëm sigurohuni që mund të shkruani me kompetencë dhe të filloni të kërkoni për koncerte në forumet e pokerit.

Punëtor i fabrikës

Me ngritjen e industrive pothuajse kudo, gjetja e një pune në një nga këto vende të errëta dhe të errëta duhet të jetë e thjeshtë. Mesatarisht, një punonjës i fabrikës merr në shtëpi 15 dollarë në orë, që është shumë më tepër sesa mund të fitoni duke luajtur video poker. Por mos shkoni gjithmonë për para sepse disa fabrika mund t'ju ekspozojnë në situata të rrezikshme.

Mësues matematike

I befasuar? Jo, nuk duhet! Pokeri është një nga ato lojëra që kërkojnë aftësi të mëdha matematikore për të pasur sukses. Për këtë arsye, lojtarët e ish-pokerit bëhen mësues fantastikë për shkak të njohurive të tyre në menaxhimin e bankrollit, probabilitetin, parashikimin dhe më shumë. Will Ma, një ish-lojtar pokeri, i cili tani është mësues në MIT (Instituti i Teknologjisë në Masachusetts), është një shembull i mirë.

portier

Një portier është një tjetër shtesë befasuese në këtë listë. Edhe pse portierët bëjnë disa punë të çrregullta si pastrimi i banjove, nxjerrja e koshëve të plehrave dhe pastrimi i dyshemeve, ata ende fitojnë më shumë se një lojtar profesionist video pokeri. Mesatarisht, ky profesion paguan 12 dollarë në orë. Tani kjo është një pagë e mirë pa ju përndjek skaji i shtëpisë 'djallëzore'.

konkluzioni

Teknikisht, të bëhesh një lojtar profesionist pokeri duket shpërblyes në letër. Sidoqoftë, do t'ju duhet të mposhtni avantazhin e shtëpisë dhe të ushtroni menaxhim të rreptë personal dhe të financimit për të pasur sukses. Pra, është më mirë të luani ndonjë lojë kazinoje vetëm për argëtim, ndërsa ndiqni një profesion tjetër. Trajtoni çdo fitim që bëni si një bonus.

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme