Lajme

September 12, 2019

Ri-lëshimi i Texas Hold'em në App Store

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Texas Hold'em është kthyer në qytet dhe i disponueshëm në App Store të Apple. Kjo lojë ishte aplikacioni i parë që u shit në App Store mbi dhjetë vjet më parë. Apple e ka përditësuar këtë aplikacion me një sërë veçorish dhe grafike të reja.

Ri-lëshimi i Texas Hold'em në App Store

Gjatë njoftimit për rivendosjen e Texas Hold'em në App Store, shumë njerëz po pyesin se çfarë është e disponueshme në këtë lojë dhjetëvjeçare. Me sa duket, Apple ka përfshirë veçori të reja në këtë lojë, duke përfshirë karaktere të reja, paraqitje dhe arkitekturë 64-bit. Çfarë nuk është për të dashur për një lojë të re dhe të përmirësuar? Apple është në pritje të rezultateve.

Mos e quaj një kthim!

Apple pretendon se Texas Hold'em po rishfaqet për të festuar përvjetorin e dhjetë të App Store. Në vitin 2006, Texas Hold'em u lëshua në iPod-in e rrotës së klikimit. Në vitin 2008, kjo lojë bëri debutimin e saj demo në App Store. Pas debutimit, Apple nuk u mërzit ta përditësonte.

Në vitin 2011, Apple hoqi Texas Hold'em nga App Store dhe nuk u dëgjua më deri më tani. Ky aplikacion është falas për t'u luajtur dhe nuk përmban blerje brenda aplikacionit. Fillimisht, aplikacioni Texas Hold'em ishte 4,99 dollarë në App Store. Tani të gjithë mund të shijojnë një lojë të mirë të Texas Hold'em.

Një duartrokitje për Texas Hold'em në App Store

Apple ka lëshuar informacione rreth një aplikacioni të ri, por të vjetër në App Store, dhe ai nuk është askush tjetër veç Texas Hold'em. Ky aplikacion dhjetëvjeçar ishte një nga të parët që u lëshua në App Store gjatë viteve të reja të Apple.

Me personazhe të rinj dhe pamje të përmirësuara, kush nuk do të dëshironte të luante disa raunde të Texas Hold'em? Apple ka marrë në konsideratë shumë veçori. Ky aplikacion duket mahnitës në iPhone me ekran retinë dhe nuk duket i shtrembëruar ose i shtrirë. Më në fund të gjithë mund të shohin të gjithë lojën dhe lojtarët!

Historia e marrëdhënies së Texas Hold'ems me Apple

Në vitin 2008, Texas Hold'em 1.0 u lëshua në iPod të gjeneratës së 5-të, por ardhja e tij nuk ishte një punë e madhe. Në gusht të vitit 2008, kjo lojë u rifut përdoruesve të Apple me riblerje të pakufizuara dhe u lejoi lojtarëve të shumtë të shijonin një lojë të shkëlqyer të Texas Hold'em.

Në korrik 2019, Apple rinovoi të gjithë aplikacionin Texas Hold'em dhe e ngarkoi atë me shumë veçori të reja dhe një dizajn të lëmuar. Një aplikacion i cili fillimisht ishte krijuar për iPad tani është i disponueshëm për përdoruesit e iPhone. Miliarda përdorues të iPhone tani mund të shijojnë Texas Hold'em ashtu siç ishte menduar të përjetohej.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme