Lajme

November 11, 2021

Rregullat dhe shanset e Andar Bahar drejtpërdrejt të shpjeguara

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Andar Bahar është një lojë me letra indiane e quajtur Mangatha ose Katti. Në këtë lojë letrash të bazuar në fat, aftësitë dhe strategjitë dinake nuk kanë vlerë. Sot, grumbulluesit e drejtpërdrejtë të kazinove si Playtech dhe Ezugi lejojnë lojtarët të luajnë në internet Andar Bahar. Pra, çfarë është saktësisht Andar Bahar live, dhe çfarë lloj bastesh përfshihen? Këtu është një vështrim i shkurtër!

Rregullat dhe shanset e Andar Bahar drejtpërdrejt të shpjeguara

Çfarë është Andar Bahar?

Andar Bahar e gjurmon origjinën e tij në provincat indiane të lojërave të fatit, veçanërisht në Bangalore. Loja sheh që tregtari të vendosë një kartë përballë përpara se lojtari të vë baste ose në Andar (brenda) ose në Bahar (jashtë). Më pas, tregtari i ushqen letrat në mënyrë të alternuar derisa të shfaqet një që përputhet me kartën fillestare të drejtuar lart. Aktualisht, Andar Bahar është një shtyllë në kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet.

Si për të luajtur online Andar Bahar dhe rregullat e lojës

Para së gjithash, nuk ka rregulla të përgjithshme ose veçori unike të lojës me të cilat lojtarët duhet të njihen përpara se të luajnë këtë lojë. Me fjalë të thjeshta, Andar Bahar është perfekt për duar të gjelbra pa asnjë përvojë.

Më poshtë është se si të luani Andar Bahar në kazinoja juaj e preferuar live:

  • Gjeni kazinonë e përsosur live dhe regjistrohuni për një llogari. Pas kësaj, bëni një depozitë fillestare dhe rezervoni një vend në tavolinë.
  • Tregtari i drejtpërdrejtë i kazinosë do të shpërndajë më pas kartën kryesore ose shakaxhiun.
  • Më pas, vendosni bastin kryesor të lojës, i cili është ose Andar ose Bahar. Ashtu si shumica e lojërave tavoline, ka edhe baste anësore, siç do ta shihni më vonë.
  • Së fundi, letrat shpërndahen me pozicionet Andar dhe Bahar derisa të përputhet karta kryesore. Në këtë rast, vlen vetëm vlera e kartës. Është kaq e lehtë!

Cilat janë bastet anësore të Andar Bahar?

Shumë lojëra në internet Andar Bahar i lejojnë lojtarët të bëjnë disa baste shtesë anësore. Së pari, ju mund të vini bast që letra e parë të jetë Andar ose Bahar, në varësi të cilës palë preferoni. Këtu, do të vendosni që karta e parë kryesore të përputhet me secilin pozicion.

Së dyti, lojtarët mund të bastojnë në përbërjen e tre letrave të para që do të shpërndahen nga tregtari në pozicionet drejtuese. Për shembull, mund të vini bast në flush direkt, i cili paguhet në 120:1, një direkt me 8:1 ose një flush që paguan me 5:1.

E fundit, por jo më pak e rëndësishme, lojtarët mund të bastojnë në numrin e letrave që duhen për të përputhur me kartën kryesore. Në disa lojëra të drejtpërdrejta Andar Bahar, lojtarët madje mund të bastojnë kundrejt vlerës së kartës që krouperi shkurton. Cilado palë që vendosni bast, Andar Bahar ofron shumë pozicione fituese.

Andar Bahar Payout dhe RTP

Në varësi të zhvilluesit të lojës, Andar Bahar mund të ketë RTP dhe pagesa të ndryshme, megjithëse ndryshimi nuk është shumë. Për shembull, shkalla e pagesës së variantit Ezugi për uljen në Andar është 0.9:1, ndërsa Bahar ofron një normë 1:1. Gjithashtu, RTP teorike për bastin kryesor është 94.85%. Nga ana tjetër, bastet anësore janë pak më të mira në 95.97%.

Playtech më vonë u përmirësua në versionin e Ezugi duke ofruar një mbresëlënëse 97.85% në bastet Andar dhe 97% për Bahar. Nëse vini bast që Andar të fitojë së pari, RTP është 94,12%, ndërsa ju merrni një 93,18% të ulët në Bahar duke bërë të njëjtën gjë. Normat e pagesave për kartat kryesore mbeten statike në të dy variantet.

konkluzioni

Në përgjithësi, Andar Bahar në internet është një lojë letrash interesante me ritme të shpejta që duhet ta provoni. Mjerisht, rezultatet kryesisht varen nga sa me fat jeni gjatë seancës. Pra, asnjë strategji nuk mund ta mposhtë avantazhin e shtëpisë në këtë rast.

Por ju ende mundeni rrisni shanset tuaja për të fituar duke studiuar fillimisht lojën për të mësuar bastet kryesore dhe bastet anësore.

Pas kësaj, do t'ju duhet të zgjidhni variantin e duhur për të luajtur. Siç mund ta shihni, versioni i Playtech ofron norma pak më të mira RTP sesa varianti Ezugi. Por, sido që të jetë, luani gjithmonë me një buxhet në një kazino të drejtpërdrejtë të rregulluar.

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme