Ruletë: Një lojë për të gjitha buxhetet

Lajme

2020-04-22

Një nga lojërat më përfaqësuese dhe më të suksesshme të tavolinës në kazino është ruleta. Është sa e lehtë për t'u mësuar aq edhe magjepsëse. Rregullat e lojës janë të përcaktuara mirë, të lehta për t'u absorbuar dhe u lejojnë bastorëve të zgjedhin strategjitë dhe llojet e tyre të basteve.

Ruletë: Një lojë për të gjitha buxhetet

Një nga arsyet kryesore pse ruleta është kaq e dashur dhe e vlerësuar është se ajo ofron rrjete të ndryshme bastesh, dhe në shumë raste, fitimet mund të jenë të mëdha. Gjithashtu, mund të vendosen baste të relaksuara, të gjitha me shanse të larta për të fituar, në mënyrë që edhe lojtarët me buxhet të ulët të mund të shijojnë lojën.

Llojet e teorive të ruletës

Të gjithë të apasionuarit pas lojërave të fatit ëndërrojnë një strategji të përgjithshme për të siguruar dhe shumëfishuar fitimet e tyre. Por nuk ka asnjë formulë universale që garanton sukses. Megjithatë, kjo nuk i pengoi lojtarët të provonin teori dhe skema të ndryshme dhe të eksperimentonin me strategji të ndryshme për të zbuluar formulën magjike.

Dy nga modelet më të zakonshme të strategjisë janë ato të bazuara në numrat Fibonacci, si dhe metoda e Martingale. Megjithatë, duke qenë se ruleta është një lojë fati, këto metoda dhe modele nuk garantojnë fitimet. Në vend të kësaj, ata ofrojnë një strategji bastesh që i ndihmon bastorët të menaxhojnë dhe kontrollojnë buxhetin e tyre.

Bastet e Përgjegjshme në Ruletë

Për shkak të mënyrës se si ndahet dhe shpërndahet tavolina e ruletës, loja e ruletit ofron një gamë më të gjerë bastesh pavarësisht nga buxheti i lojtarëve. Kështu, lojtarët mund të zgjedhin nëse do të aplikojnë një strategji më të rrezikshme, por me një fitore të konsiderueshme ose baste me shanse të larta suksesi dhe fitime për ndeshje.

Ndër bastet më të thjeshta dhe më të zakonshme janë ato për ngjyrat ose numrat në kategorinë e numrave tek ose çift. Në këtë situatë, kthimi i lojtarit është i barabartë me shumën e bastit prej tij. Brenda këtyre basteve, shanset për të fituar në favor të lojtarit janë 50:50, përveç rasteve kur shifra e fitimit është zero e gjelbër.

Strategjia fituese në Zero Green

Siç dihet, rrota e ruletit përmban simbolin zero të caktuar për ngjyrën e gjelbër. Duke qenë një simbol unik në mesin e 37 simboleve klasike të rrotave të ruletit, fitimi i raundeve në këtë simbol është mjaft i rrallë. Megjithatë, shanset janë po aq të larta sa simbolet e tjera.

Kështu, një bast i balancuar me një buxhet mesatar mund të rrisë fitimin e tij duke parashikuar raundin fitues me zero jeshile. Në këtë situatë, basti duhet të jetë i përgjegjshëm dhe aksioni më i rëndësishëm duhet të vendoset në këtë simbol. Edhe pse shumë raunde mund të kalojnë, një bast i tillë ia vlen të pritet.

Ruleta: Mundësia perfekte e lojërave të fatit për të gjithë bastorët

Për shkak të shumëllojshmërisë së basteve, fitimi në ruletë është më i lehtë se kurrë. Strategjia dhe frymëzimi i bastorëve është çelësi i suksesit.

Të rejat e fundit

Stakelogic Live nxjerr Baccarat me shpejtësi me raunde lojërash më të shpejta
2023-09-28

Stakelogic Live nxjerr Baccarat me shpejtësi me raunde lojërash më të shpejta

Lajme