Lajme

November 7, 2019

Sekretet që përdorin kumarxhinjtë për të menaxhuar bankrollat e tyre të lojërave të fatit

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Për të përfituar nga bixhozi, lojtarët duhet të kenë bankrolla në mënyrë që të vazhdojnë të luajnë. Ky artikull jep disa këshilla se si të menaxhoni bankrollat e lojërave të fatit.

Sekretet që përdorin kumarxhinjtë për të menaxhuar bankrollat e tyre të lojërave të fatit

Këshilla se si të menaxhoni një bankroll të lojërave të fatit

Një bankroll është shuma e parave me të cilat lojtarët duhet të luajnë kumar. Mund të jenë edhe patate të skuqura që përdoren në lojërat e fatit. Të gjithë lojtarët kanë bankrolla. Disa janë më të mëdhenj se të tjerët, ndërsa disa janë më lehtë të zëvendësueshëm se të tjerët. Edhe njerëzit që nuk luajnë rregullisht kanë fatura.

Ka strategji të ndryshme që një lojtar mund t'i përdorë për të luajtur më gjatë me bankrollin e tij dhe për të pasur një shans të mirë për të fituar. Ky artikull u jep kumarxhinjve disa sekrete që mund t'i përdorin për të menaxhuar bankrollat e tyre të lojërave të fatit dhe për të mbrojtur paratë që kanë lënë mënjanë për lojërat e fatit. Ato përfshijnë këshillat e mëposhtme.

Thyerja e Bankrollit në Segmente

Një nga sekretet që lojtarët mund të përdorin për të menaxhuar bankrollat e tyre të lojërave të fatit, është duke e ndarë atë në segmente të vogla sipas ditëve ose seancave që luajnë. Kjo do të thotë që ata duhet të ndalojnë lojën e fatit sapo të humbasin bankrollin që kishin lënë mënjanë për atë ditë.

Nëse lojtarët e përfundojnë seancën e tyre me disa para, ata mund ta ndajnë atë më tej ose ta përdorin për qëllime të tjera. Për shembull, nëse e kanë filluar seancën me 100 euro dhe e përfundojnë me 25 euro, mund t'i shtojnë 25 euro seancat e mbetura ose t'i përdorin paratë për qëllime të tjera.

Vendosja e limiteve kohore

Kumarxhinjtë mund të zvogëlojnë humbjet e tyre duke zvogëluar sasinë e kohës që luajnë. Shumica e njerëzve pajtohen se sa më shumë lojtarë të luajnë, aq më shumë humbasin; kështu, humbjet e tyre rriten me rritjen e kohës që luajnë. Kumarxhinjtë duhet të kufizojnë kohën që luajnë për të minimizuar humbjet.

Një lojtar i lojës duhet të ndalojë së luajturi nëse afati i caktuar kohor ka mbaruar dhe ata po humbasin. Megjithatë, ata mund të vazhdojnë të luajnë nëse janë duke fituar, por jini të vetëdijshëm se probabiliteti për të humbur rritet nëse vazhdojnë të luajnë. Opsioni më i mirë do të ishte ndalimi për të mbrojtur bankat e tyre.

Vendosja e kufijve të fitoreve dhe humbjeve

Shumë lojtarë nuk besojnë në kufijtë e fitimit, veçanërisht nëse ata janë të mirë në mbrojtjen e llogarive. Kjo shkon me parimin se ata mund të humbasin nëse vazhdojnë të luajnë. Vendosja e një kufiri fitimi i ndalon ata të luajnë pasi të kenë fituar një shumë të caktuar. Kjo siguron që fitimet e tyre janë të mbrojtura.

Po kështu, lojtarët duhet të vendosin kufijtë e humbjes. Kjo do të thotë se ata ndalojnë lojën e fatit kur humbasin një shumë të caktuar parash, e cila mbron listën e tyre. Ata duhet të vendosin kufijtë e humbjeve për shumat që ndihen rehat të humbasin dhe të mos përpiqen të rikuperojnë paratë e tyre pasi kjo do të rrisë humbjet e tyre me kalimin e kohës.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Cilat lloje të reja bonusesh duhet të presim në kazinotë live në internet në 2024
2024-01-10

Cilat lloje të reja bonusesh duhet të presim në kazinotë live në internet në 2024

Lajme