Tendencat kryesore të lojërave në internet në 2021

Lajme

2021-03-07

Allan

Industria e iGaming po zgjeron hapa të mëdhenj. Sot, është e sigurt të thuhet se lojërat celulare janë më të njohura se lojërat me konsol. Madje është duke u zënë shpejt me shfaqjet televizive dhe transmetimin e serialeve. Por çelësi i rritjes së vazhdueshme të iGaming është të dimë se ku po shkon saktësisht në vitin 2021. Pra, ky postim hedh një vështrim më të mprehtë në disa tendenca të njohura të lojërave që duhet të presim këtë vit dhe në të ardhmen e parashikueshme.

Tendencat kryesore të lojërave në internet në 2021

1. Kazinotë e drejtpërdrejta do të marrin përsipër

Nuk mund të mohohet se viti 2020 ka qenë një vit i tmerrshëm për lojtarët dhe operatorët e kazinove. Industrisë i është dashur të përballet me pandeminë rrënuese të Coronavirus dhe rregullat e mërzitshme të distancës sociale.

Për fat të mirë, lojtarët e kazinosë nuk kanë më nevojë të shkojnë në atë udhëtim të gjatë dhe të lodhshëm në një kazino me bazë tokësore. Sot, lojtarët mund të luajnë menjëherë nga komoditeti i shtëpive të tyre, falë kazinove në internet.

Madje bëhet më mirë me futjen e kazinove të drejtpërdrejta. Me këtë teknologji, lojtarët mund të shijojnë lojërat e tyre të preferuara në tryezë të menaxhuara nga krupierë profesionistë. Është një mundësi e shkëlqyer për të provuar aftësitë tuaja kundër lojtarëve të tjerë globalë.

2. Boom i lojrave celulare

Siç u tha më lart, kazinotë në internet, librat sportiv dhe konzolat e lojërave po sundojnë skenën e lojërave. Por në hyn teknologjia celulare. Shumica e telefonave inteligjentë tani janë po aq të fuqishëm sa kompjuterët dhe konsolat e lojërave si PlayStation dhe Xbox. Gjithashtu, pajisjet celulare i lejojnë lojtarët të kënaqen në lëvizje.

Është për shkak të këtyre arsyeve që zhvilluesit si Fortnite tani po përqafojnë lojërat celulare. Për shembull, ekskluzivitetet e njohura si Battle Royale dhe Call of Duty janë tani në dispozicion për lojtarët celularë. Në përgjithësi, është e qartë se lojërat celulare janë e ardhmja.

3. Battle Royales janë këtu për të qëndruar

Para së gjithash, Battle Royales janë lojëra ku lojtarët duhet ta bëjnë atë derisa të mbetet vetëm një shpirt i vetëm. Këto lojëra janë padyshim më të luajturat në sferën e iGaming. Industria filloi me Fortnite dhe PUGB në 2017, dhe qielli ka qenë kufiri që atëherë. Call of Duty Warzone ka qenë gjithashtu një ëmbëlsirë e nxehtë për ata të moshës më shumë se 18 vjeç, pasi Lufta e Ftohtë krejt e re duket të marrë përsipër në 2021.

4. Popullariteti në rritje i kumarxhinjve profesionistë

Video lojërat janë luajtur për argëtim tash e një kohë. Është interesante se disa lojtarë tani po e adoptojnë këtë formë argëtimi si profesion. Aktualisht është një nga karrierat më të njohura në mesin e brezave të rinj dhe renditet ndër tregjet me rritje më të shpejtë. Por nuk janë vetëm lojtarë profesionistë që do të arrini këtu. Ka edhe karriera për zhvilluesit e softuerit, profesionistët e testimit të lojërave dhe më shumë. Si përfundim, ka shumë mundësi karriere në hapësirën e iGaming.

5. Lojërat në renë kompjuterike do të rriten dhe zgjerohen

Në letër, blerja e një loje në internet pa vënë këmbë në një dyqan fizik është argëtuese. Sidoqoftë, përdoruesit e PlayStation e dinë se shkarkimi i një titulli mund të marrë orë të tëra për të përfunduar. Gjithashtu, mund të hasni probleme të shpeshta të performancës për shkak të harduerit të vjetëruar. Ose, kompjuteri ose tastiera juaj mund të mos ketë hapësirë për të mbështetur përmbajtje të reja.

Për fat të mirë, lojërat në cloud i anashkalon këto çështje të bezdisshme dhe ju lejon të transmetoni lojërat drejtpërdrejt. Në këtë mënyrë, lojtarët nuk duhet të shkarkojnë asgjë. Do të përdorni gjithashtu softuerin më të fundit dhe më të shpejtë pa investuar domosdoshmërisht në një pajisje të re.

Dhe përfitimet nuk shkojnë vetëm tek konsumatorët. Shërbimet e transmetimit të lojërave si PS Now i japin Sony fluksin e përsëritur të të ardhurave shumë të nevojshme.

Loja mbaroi

Këto janë pesë tendencat më të mëdha të lojërave në internet, të gatshme për të pushtuar industrinë në vitin 2021. Dhe kjo nuk është e gjitha. Ka teknologji të tjera si 5G dhe AI që do të ndikojnë pozitivisht në industrinë e lojërave online. E thënë thjesht, industria e lojërave është gjithmonë në lëvizje. Pra, mos u lini pas!

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme