Lajme

June 22, 2023

Udhëzues i plotë se si të luani Live Teen Patti nga Ezugi në 2023

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Në vitin 2019, Ezugi, një zhvillues kryesor i lojërave të kazinosë live, njoftoi debutimin e Live Teen Patti. Është një lojë argëtuese me letra që synon në mënyrë të qartë lojtarët e kazinosë live Indi. Ezugi e transmeton këtë lojë nga studioja e saj moderne në Rumani, me lojtarët që aksesojnë këtë veprim të drejtpërdrejtë të lojës në telefonat e tyre celularë ose desktopët. Pra, në këtë përmbledhje, do të mësoni se çfarë ofron ky titull dhe veçoritë e tij.

Udhëzues i plotë se si të luani Live Teen Patti nga Ezugi në 2023

Si të luani Ezugi's Live Teen Patti

Së pari, Live Teen Patti është një lojë letrash e disponueshme për të luajtur faqet më të rregulluara të kazinove të drejtpërdrejta. Ezugi e transmeton këtë lojë gjatë gjithë kohës, që do të thotë se nuk keni asnjë arsye për të mos luajtur.

Loja është relativisht e thjeshtë, pasi lojtarët duhet vetëm të krahasojnë kartat. Është paksa e ngjashme me Live Dragon Tiger nga Evolution Gaming ose Andar Bahar nga Ezugi, megjithëse tabela e pagesave është më shumë si Poker. Ideja është të krijohet një dorë me 3 letra më e fortë se ajo e tregtarit.

Më poshtë janë hapat e thjeshtë për të filluar të luani Live Teen Patti nga Ezugi:

 • Filloni duke vendosur një bast ante ndërsa tregtari i drejtpërdrejtë përzien kuvertën me 52 letra. 
 • Lojtarët mund të bastojnë në dy bastet kryesore; Andar dhe Bahar.
 • Tani tregtari do të tërheqë tre letra në të dyja pozicionet.
 • Pozicioni me një vlerë më të lartë fiton lojën përpara se të fillojë një raund tjetër.

Bastet dhe pagesat anësore të Patti për adoleshentë të Ezugi-t

Pagesa për bast në pikën A ose B vjen me një pagesë 1:0.95. Edhe pse ky është një shpërblim konservator, nuk ka rëndësi dora që tërheq për të fituar këtë bast.

Përveç kësaj, kjo lojë live kazino vjen me dy baste opsionale anësore; Çifte dhe 3+3 bonus. Basti anësor Pairs do të paguhet kur dora e lojtarit ka një palë ose më mirë. Më poshtë është tabela e pagave për këtë bast special:

 • Çifti: 1:1
 • Flush: 4:1
 • Drejt: 5:1
 • Tre të një lloji: 30:1
 • Flush drejt: 40:1
 • Flush mbretëror: 100:1

Nga ana tjetër, Bonusi 3+3 paguhet kur dora kualifikuese me 5 letra përdor letrat e tregtarit dhe të lojtarit. Lojtarët kanë nevojë për të paktën një lloj tre ose më të mirë për të fituar këtë bast. Pagesat për këtë bast janë si më poshtë:

 • Tre të një lloji: 7:1
 • Drejt: 10:1
 • Flush: 15:1
 • Shtëpia e plotë: 20:1
 • Katër të një lloji: 100:1
 • Flush drejt: 200:1
 • Flush mbretëror: 1000:1

Por kini kujdes kur luani këto dy baste anësore sepse ato kanë një avantazh të rritur të shtëpisë. Avantazhi i shtëpisë për bastin anësor në Çifte është 4,49%, ndërsa basti anësor 3+3 Bonus është maksimumi në 8,56%.

Dhe kjo është gjithçka që duhet të dini për Live Teen Patti nga Ofruesi i softuerit Ezugi. Siç mund ta shihni, është një lojë e drejtpërdrejtë që ofron një kombinim unik të Pokerit dhe Baccarat me dy baste të dobishme anësore.

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme