Udhëzues për personat e zënë për lojërat e fatit në kazino

Lajme

2021-11-01

Benard Maumo

Kumari në kazino është konsideruar si një aktivitet argëtues i preferuar për shumë kohë. Por edhe pse disa njerëz arrijnë të sigurojnë jetesën prej tij, realiteti është se kumari është më i mirë si një formë argëtimi.

Udhëzues për personat e zënë për lojërat e fatit në kazino

Por vetëm për shkak se jeni i zënë në punën tuaj të përditshme nuk do të thotë që ju duhet të reduktoni lojërat e fatit. Kjo për shkak se është absolutisht e mundur të balancosh mes të dyjave dhe të fitosh një shumë që të ndryshon jetën nëse je me fat. Pra, cili është mashtrimi?

  1. Keni një orar pune

Po, tabaka juaj e punës mund të jetë plot shumicën e kohës. Por kjo nuk është një arsye e mjaftueshme për t'i mohuar vetes disa kohë në dyshemenë e kazinosë. Si i tillë, ju duhet të krijoni një orar pune dhe të bëni çmos për ta respektuar atë.

Për shembull, bëjeni zakon të futeni në kazino për një kohë të mirë çdo të premte ose çdo ditë tjetër jave. Nëse është e mundur, kënaquni për një ose dy orë përpara se të niseni në shtëpi për t'u përgatitur për ditën tjetër të ngarkuar.

  1. Krijoni një buxhet për lojërat e fatit

Si një lojtar i zënë kazinoje, lënia mënjanë e një bankrolli të lojërave të fatit nuk është një opsion. Për fat të mirë, ju nuk keni nevojë për një bankroll në madhësinë e një lojtari kazino me kohë të plotë pasi koha juaj në tryezë është goxha e kufizuar. Pra, krijoni atë bankroll të vogël dhe qëndroni në të.

Për shembull, nëse planifikoni të luani me 100 dollarë në çdo seancë, largohuni sapo të mbarojë bankroll. Përndryshe, mund të dilni nga tabela pasi të shtoni 50 dollarë në të. Mos harroni, megjithatë, shanset tuaja për të fituar janë të pakta për shkak të kohës së kufizuar në kazino.

  1. Luaj në Kazinotë Live

Gjëja më e mirë në lidhje me lojërat e fatit këto ditë është se ju mund të bastni pa vënë këmbën në dyshemenë e kazinosë. Në mënyrë tipike, shumica e kazinove në internet lejojnë lojtarët të shijojnë një përvojë të drejtpërdrejtë në dhomat e tyre të tregtarëve të drejtpërdrejtë. Thjesht mbushni laptopin ose smartfonin tuaj, merrni një rrjet të shpejtë interneti dhe shijoni shfaqjen.

Por mos luani vetëm në ndonjë kazino të drejtpërdrejtë në internet. Bëni kërkimin tuaj mbi sfondin e kazinosë për t'u siguruar që të mos mashtroheni. Kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet zakonisht mbajnë licenca operimi nga organe të respektuara si MGA, UKGC dhe më shumë. Gjithashtu, luani vetëm lojëra të ofruara nga Playtech, Lojëra evolucionare, Ezugi, dhe me shume.

  1. Dije kur të largohesh

Nëse ende këmbëngulni të luani në një kazino me bazë tokësore, atëherë duhet të mësoni të buxhetoni kohën tuaj të lojës. Kjo sepse nuk do të shihni një orë në kazino për të drejtuar kohën tuaj. Gjithashtu, kazinotë janë krijuar në mënyrë që lojtarët të mos mund të dinë se çfarë po ndodh jashtë.

Për fat të mirë, mund të gjurmoni kohën tuaj të lojës duke vendosur alarmin në smartfonin ose orën tuaj. Siç u tha më parë, një ose dy orë janë të mjaftueshme për të shuar etjen tuaj për lojërat e fatit për ditën. Kjo gjithashtu duhet t'ju ndihmojë të menaxhoni më mirë buxhetin e lojërave të fatit.

  1. Shmangni shumë alkool

Së fundmi, përpiquni të shmangni këtë rrjetë që kap shumicën e përdoruesve të kazinosë. Ndërsa është pothuajse e pamundur të mos pini disa pije gjatë sesioneve të lojërave të fatit në mbrëmje, duhet ta kufizoni atë në vetëm një ose dy shishe.

Siç mund ta dini tashmë, alkooli i tepërt mund të dëmtojë gjykimin tuaj në tryezë, duke çuar në gabime të kushtueshme. Gjithashtu, mund të përfundoni duke luajtur deri në mesnatën e kaluar, në vend të orëve të caktuara. Dhe i dini pasojat e raportimit me vonesë në punë, apo jo?

konkluzioni

Balancimi mes lojërave të fatit dhe punës është një tjetër talent më vete. Me shfaqjen e kazinove në internet, madje mund ta gjeni veten duke luajtur në tavolinën tuaj të punës. Por, ndërsa kjo mund të jetë normale, është thelbësore të mbani gjithçka profesionale për të shmangur çdo telash. Pra, vendosni një plan dhe buxhet të rreptë të lojërave të fatit.

Lajmi i fundit

A ndihmon gjurmimi i rezultateve të lojërave të kazinosë live?
2023-02-06

A ndihmon gjurmimi i rezultateve të lojërave të kazinosë live?

Lajme