Udhëzuesi i fundit për craps

Lajme

2020-01-17

Me faqet e panumërta të kazinove në internet që ofrojnë mut, kumarxhinjtë duhet të dinë se si ta luajnë këtë lojë. Mësoni këtu se si të luani craps dhe rregullat e craps

Udhëzuesi i fundit për craps

Udhëzuesi i fundit për craps

Nuk është sekret që shumë njerëz në mbarë botën e duan mut. Craps është padyshim një nga lojërat më të këndshme dhe intriguese me zare të kazinosë. Është një lojë plot histori dhe vazhdon të zhvillohet me kalimin e kohës. Në ditët e sotme, lojtarët mund ta luajnë atë në internet në komoditetin e shtëpive të tyre.

Craps ekzistojnë në tre mënyra, craps rrugë, craps online, dhe madje edhe craps kazino. Katrahurat e rrugës janë varianti informal. Miqtë e luajnë kryesisht në rrugica, dhoma ose në ambiente të hapura. Marti i kazinove është në modë mes adhuruesve të kazinove tokësore. Versioni më i ri dhe më emocionues, megjithatë, është craps online. Lojtarët përdorin telefona ose kompjuterë për të luajtur mut.

Si të luani Craps

Craps fillimisht mund të duken frikësuese për një fillestar, por është një lojë relativisht e thjeshtë. Njohuritë bazë të lojës do të lejojnë çdo lojtar neofit të luajë si profesionist. Pavarësisht nga versioni, mut është një grumbull i dy zarave me gjashtë anë. Qitësi është lojtari që hedh zare.

Në një raund, gjuajtësi zgjedh zarin që dëshiron të hedhë dhe bën një bast pasues. Një kunj i tillë vendoset për të kaluar ose për të mos kaluar vijën. Pasi lojtarët e tjerë të kenë vënë bastet e tyre, gjuajtësi vazhdon të hedhë zarin. Çdo lojtar në tavolinë ka mundësinë të rrokulliset.

Rezultati i bastit Craps

Çdo lojë e ndyrë fillon me një paraqitje. Kjo ndodh kur gjuajtësi hedh zarin për herë të parë. Pasi të hidhen zari, mund të ndodhin tre rezultate të mundshme. Një bast kalim fiton në rast se roll-out është 7 ose 11. Një rezultat i tillë njihet edhe si natyral.

Linja e mos kalimit fiton në rast se lista e daljes është 2, 12 ose 3. Megjithatë, disa kazino online e konsiderojnë 12 si barazim. Çdo xhirim nga 4 në 10 bëhet pikë e lojtarit. Qitësi rifillon hedhjen e zareve me shpresën për të goditur të njëjtin numër.

Gabimet e bëra nga Craps Gamblers

Për kumarxhinjtë që luajnë mut për para, ka disa gracka që duhen shmangur. Këtu janë gabimet që duhen shmangur.

Asnjëherë mos i injoroni shanset

Nga të gjitha lojërat e kazinosë, shanset për craps janë më të mirat. Bastet e kota mund të ulin avantazhin e shtëpisë nën 1%. Lojtarët duhet të përfitojnë nga këto shanse.

Baste pinjoll

Craps përmban mundësi të panumërta bastesh që mund të turbullojnë lehtësisht si fillestarët ashtu edhe kokat me përvojë. Disa baste krapi duhet të shmangen pasi ato përfaqësojnë rezultate të vështira. Ka edhe baste tërheqëse që thithin shpejt kumarxhinjtë, por nuk ofrojnë asnjë vlerë për paratë. Lojtarët duhet të qëndrojnë larg llojeve të tilla të basteve.

Të rejat e fundit

Stakelogic Live nxjerr Baccarat me shpejtësi me raunde lojërash më të shpejta
2023-09-28

Stakelogic Live nxjerr Baccarat me shpejtësi me raunde lojërash më të shpejta

Lajme