Lajme

November 7, 2019

Udhëzuesi kryesor i detajuar për marrjen e parave të kazinosë

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Ka shumë presion kur filloni një lojë pokeri në internet. Këtu është një përmbledhje e librit më të mirë për t'i udhëzuar lojtarët për të bërë fitime të vazhdueshme.

Udhëzuesi kryesor i detajuar për marrjen e parave të kazinosë

Kapitulli shembull i librit numërues të kartave të shekullit të 21-të

Shumica e lojtarëve po kërkojnë vazhdimisht një mënyrë për të marrë paratë e kazinosë. Ata do të analizojnë grafikët më të fundit, do të përsosin lojën e tyre dhe pasi të kontrollojnë shtrirjen në kazinotë në internet, ata po kërkojnë të marrin topin dhe të testojnë fatin e tyre.

Në fillim, është tipike që lojtarët të ndjejnë frikë. Disa, si Colin Jones, madje kanë frikë të kërkojnë një kompjuter nga tregtari me frikën e mosnjohjes. Megjithatë, ndërsa fillojnë të zotërojnë lojën, ata mund të rrisin bastet e tyre në më shumë se dhjetë njësi dhe të eliminojnë bastet e vogla.

Cila është gjëja më e frikshme për lojtarët në numërimin e letrave?

Që një lojtar të zotërojë lojën, ai duhet të njohë frikën e tij më të madhe në blackjack. Njeriu duhet të marrë pak kohë dhe të jetë i sinqertë me veten. A kanë frikë se mos humbasin, mos tërhiqen, konfliktet, apo ndoshta mendimet e familjes dhe miqve të tyre?

Sipas Colin Jones, frika e numërimit të letrave mund të barazohet me frikën e tij për të kërkuar një kompjuter; nuk eshte asgje. Ai pretendon se një lojtar mund të flasë fjalë për fjalë nga dyshimi. Shpesh duhet praktikuar për të eliminuar frikën. Shumica e frikës do të ndikojnë në vendimet e lojtarëve në tavolinë.

Librat më të mirë për t'u lexuar si detyrë shtëpie

Për ata që kërkojnë të marrin një histori vërtet frymëzuese për tejkalimin e frikës, rekomandohet të lexojnë librin Përsëriteni deri në pasurim nga Josh Axelrad. Këtu, autori flet për arritjet e tij me një ekip blackjack në shkallë të gjerë dhe se si ata arritën të kundërshtojnë frikën në kazinotë kryesore.

Në gjysmën e dytë të librit, lojtarët mund të lexojnë për udhëtimin e autorit në tejkalimin e varësisë nga pokeri në internet. Kjo mund të ofrojë një lexim tërheqës për shumë lojtarë në sferën online sot. Nëse dikush nuk beson se mund të kundërshtojë frikën e tyre, atëherë nuk është e mençur të filloni në fushën e blackjack-ut në internet.

Pyetjet kryesore që bëjnë njerëzit

Disa nga pyetjet për të cilat mendojnë shumica e lojtarëve përfshijnë gropa duke u thënë atyre jo kërkesës së tyre për komplikim, tërheqjen në një kazino, lojtarët e tjerë që fillojnë të ankohen për lojën e tyre, duke iu përmbajtur një strategjie që i ka bërë të humbasin më parë dhe duke besuar në gabimin. ekip blackjack.

Si fillim, njeriu nuk duhet të ketë frikë se mos të tërhiqet ose të refuzohet. Ka shumë kazino online ku mund të shkoni si alternativë për të gjetur mjedise më të mira kumari. Shumë lojtarë harrojnë se nuk janë pas miqësisë, por fitimit. Për sa kohë që dikush ka një strategji, ato nuk duhet të vazhdojnë të ndryshojnë. Është e rrezikshme.

About the author
Nathan Williams
Nathan Williams

Nathan "KiwiKing" Williams sjell një prekje të stilit të Kivit në arenën globale të kazinosë live. Duke përzier mendjen e tij analitike me një pasion infektiv për lojën, ai krijon përmbajtje që udhëzon, informon dhe argëton.

Send email
More posts by Nathan Williams

Të rejat e fundit

6 gabime të zakonshme që duhen shmangur gjatë luajtjes së Blackjack live
2023-11-07

6 gabime të zakonshme që duhen shmangur gjatë luajtjes së Blackjack live

Lajme