Zgjedhja e lojës më të mirë të kazinosë në internet për ju

Lajme

2021-03-09

Allan

Duke vendosur se cila është kazino më e mirë në internet Loja varet shumë nga lojtari individual dhe ajo që është e rëndësishme për ta.

Zgjedhja e lojës më të mirë të kazinosë në internet për ju

Disa lojtarë preferojnë diçka të shpejtë dhe të lehtë për t'u mësuar, ndërsa të tjerë shijojnë një lojë që kërkon kohë për ta zotëruar dhe kërkon shumë më tepër aftësi. Disa do të shqetësohen thjesht për pagesën, ndërsa të tjerët do të gëzojnë po aq shumë elementin e konkurrencës.

Për ata që duan diçka të lehtë për të mësuar dhe luajtur

Në përgjithësi, lojërat më të lehta të kazinosë live online për t'u luajtur janë:

 • Ruletë: Sado e thjeshtë të jetë. Bast se ku do të zbresë një top. Raportet e pagesës do të shpjegohen qartë.
 • Slots: Vendosni para në slot (virtualisht!), rrotulloni timonin. Në të njëjtin nivel me ruletën në aksionet e thjeshtësisë.
 • Baccarat: Mos u mashtroni nga sistemi i pikëve; kjo lojë është po aq e komplikuar sa rrokullisja e një monedhe. Edhe vendimet e vetë lojtarëve mund të merren për ta.

Për ata që shijojnë lojërat që kërkojnë më shumë mendim

Për lojërat ku ka pak më shumë për të mësuar:

 • Craps: Kjo lojë klasike me zare është në thelb duke bërë një bast për një hedhje ose seri me zare. Premisa e lojës është e drejtpërdrejtë; mësimi i rregullave kërkon pak më shumë kohë.

 • Video poker: Mësimi i duarve mund të marrë pak kohë, por sapo një lojtar e merr atë, pokeri është jashtëzakonisht i këndshëm.

 • Bastet sportive: Bastet sportive mund të duken dërrmuese në fillim, i tillë është bollëku i basteve të ndryshme që mund të vendosen. Mund të jetë fitimprurës për ata që kanë njohuri për një sport të caktuar.

  Për ata që i kushtojnë rëndësi niveleve të aftësive

  Nivelet e aftësive janë një konsideratë për të gjithë lojtarët, pavarësisht nëse duan një lojë ku nuk kërkohet asnjë aftësi ose një lojë ku ata me të vërtetë duhet të mendojnë dhe të marrin vendime.

Lojërat ku nuk kërkohet asnjë element aftësie përfshijnë:

 • Slots
 • Ruletë
 • Keno
 • Craps
 • Bakarat

Lojërat që ofrojnë një mundësi për të mposhtur shtëpinë dhe kërkojnë një nivel aftësie përfshijnë:

 • Bastet sportive
 • Video poker
 • Blackjack

Për ata që janë të interesuar për një pagesë të madhe!

Lojërat që ofrojnë pagesa më të mëdha zakonisht kanë një avantazh më të lartë shtëpie. Ato përfshijnë:

 • Ruletë
 • Keno
 • Video poker

Ndoshta gjyshi i të gjithëve është automati online. Thjesht mos prisni të jeni aq me fat sa finlandezi i cili vendosi një bast 25 cent në një automat në internet në vitin 2013 dhe fitoi një vlerë marramendëse prej 17.8 milion € (24 milion dollarë), e cila ende renditet si fitorja më e madhe në botë në kazino online!

Për ata që i kushtojnë vëmendje skajit të shtëpisë

Skaji i shtëpisë, avantazhi matematikor i lojës ndaj lojtarit, është i rëndësishëm për disa. Këtu është një udhëzues i përafërt për disa nga lojërat e përmendura:

 • Bakarat: Është rreth 1% nëse nuk merrni bast barazimi, i cili ka një avantazh shtëpie prej 14.4%
 • Ruletë: Kjo mund të ndryshojë nga 2,6% në rreth 7,3%, në varësi të llojit të lojës që luhet.
 • automate: Në një slot online të huazuar në Excel, mund të jetë deri në 1%; në një të keqe, mund të jetë deri në 25%
 • Video poker: Përsëri, ai ndryshon, në varësi të lojës, dhe mund të variojë nga 1% në 15%

Në përmbledhje

Një lojtar do të gëzojë më shumë nëse mendon për nevojat e tij dhe për atë që i pëlqen më shumë në një lojë kazinoje në internet; nuk duhet domosdoshmërisht të jetë e gjitha për paratë.

Të rejat e fundit

REEVO vazhdon Run mbresëlënëse 2023 pas nënshkrimit të marrëveshjes me TVBET
2023-09-18

REEVO vazhdon Run mbresëlënëse 2023 pas nënshkrimit të marrëveshjes me TVBET

Lajme