Leo Vegas Live Casino Rishikoni - About

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority
Total score8.1
Përfitimet
+ Mbreti i celularit
+ Kazino live e klasit të lartë
+ Fitues i çmimit

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2012
BonusetBonuset (7)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonusi high rollerBonusi i rimbushjes
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (7)
Angleze
Daneze
Gjermane
Italiane
Portugeze
Spanjolle
Suedeze
LicencatLicencat (8)
AAMS Italy
CAIXA Brazil
Danish Gambling AuthorityMalta Gaming Authority
Peruvian La Dirección General de Juegos de Casino y Máquinas Tragamonedas
Swedish Gambling Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (58)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets BlackjackBaccarat
Basketboll
Bast në Futboll
Bejsbolli
Blackjack
Blackjack Surrender
Boks
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person Baccarat
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futbolli galik
Golden Wealth Baccarat
Golf
Hokej mbi akull
Kriketi
League of Legends
Live Baccarat Lounge No CommissionLive Mega Wheel Live Playboy BaccaratLive Progressive BaccaratLive Super SixLive Texas Holdem BonusLive XL Roulette
MMA
Motorsport
Pai GowPokerPoker me tre letra
Politika
Rainbow Six Siege
Ruletë
Shigjetat
Slotat
Snooker
Soho BlackjackSoiree Blackjack
Sportet dimërore
Sportive
StarCraft 2
Surfing
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
UFC
Valorant
Video Poker
Wheel of Fortune
eSports
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (17)
MonedhatMonedhat (5)
Dollari Kanadez
Euro
Koruna Çeke
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (11)
Brazili
Danimarka
Finlanda
Irlanda
Italia
Kili
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Peruja
Suedia
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (30)
2 By 2 Gaming
Bally
Betsoft
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Cryptologic (WagerLogic)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Lightning Box
MicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Nyx Interactive
Odobo
Play'n GOPlaytechPragmatic PlayQuickfire
Quickspin
Rabcat
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SG GamingThunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming
iSoftBet

About

Leo Vegas është një kazino që u themelua në vitin 2011 nga Gustaf Hagman, dhe që nga momenti i lançimit të kazinosë ajo përjetoi rritje të shpejtë falë faktit se ishte miqësore me celularin. Edhe themeluesi tha se Leo Vegas Casino ka lindur nga telefoni inteligjent, i cili është një nga kanalet më të shpejtë të argëtimit.

Leo Vegas lançoi produktin e tij të basteve sportive të quajtur Leo Vegas Sport, vetëm një muaj para UEFA Euro 2016.

Kazinoja mori një licencë për lojëra në Danimarkë në maj 2016.

Në mars 2016, Leo Vegas hyri në tregun italian të lojërave të fatit në internet duke blerë operatorin italian Winga srl

LeoVegas u rendit në Nasdaq First North Premier në mars 2017.

Në qershor 2017, kazino nënshkroi një marrëveshje dyvjeçare me klubin e EFL Championship Brentford dhe një marrëveshje trevjeçare me Norwich City.

Në tetor 2017, kazino bleu Royal Panda si pjesë e zgjerimit të kompanisë në tregun e rregulluar.

Në dhjetor 2017, Leo Vegas fitoi një shumicë prej 51% të aksioneve në Game Grounds United.

Në shkurt 2018, kazinoja ndryshoi në listën e tregut kryesor Nasdaqs në Stokholm.

Në shkurt 2018, kazinoja mori një licencë gjermane.

Në mars 2018, Leo Vegas bleu një operator kazinoje me rritje të shpejtë në MB, të njohur si Rocket X.

Në shtator 2018, kazino bleu 51% të aksioneve në Pixel Holding Group Ltd.

Në nëntor 2018, kazinoja mori licencën për të operuar në Suedi dhe ishte ndër vendet e para të lojërave të fatit që mund të operonin në këtë vend. Një vit më pas ata morën një licencë operimi pesëvjeçare. Pasi Suedia u bë një treg i rregulluar, Leo Vegas Casino kishte një licencë që nga dita e parë.

Në Mars 2021, Leo Vegas bleu Expekt.

Në maj 2021, kazinoja iu bashkua Shoqatës së Lojërave të Fatit në Holandë në internet.

Në vitin 2021, Leo Vegas mori çmimin 'Kazinoja Online e Vitit' për të katërtën herë radhazi në Global Gaming Awards në Londër.

Liçensë

LeoVegas Gaming plc është licencuar dhe rregulluar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës, duke mbajtur numrin e licencës së grupit të korporatës MGA/CRP/237/2013 të lëshuar më 1 gusht 2018 për të ofruar shërbime të lojërave të Tipit 1 dhe Lloji 2.

Vendndodhja e kazinosë dhe studiove

Kompania ka selinë e saj në Stokholm, dhe ato gjithashtu kanë zyra në Itali, MB dhe Poloni. Leo Vegas Casino është në pronësi të Leo Vegas Gaming Ltd, e cila është një kompani me bazë në Maltë me zyrën e saj në adresën e mëposhtme: Qendra e Biznesit Plaza Niveli 7, Triq Bisazza, Sliema SLM1640.

Pronari dhe CEO

Leo Vegas Casino u themelua nga Gustaf Hagman, i cili është gjithashtu CEO, dhe Robin Ramm-Ericson, i cili është Kryetar i Bordit dhe Drejtor Menaxhues.

LeoVegas ofron tani Bingo Pragmatic Play
2020-10-19

LeoVegas ofron tani Bingo Pragmatic Play

Ofertat Pragmatic Play në ditët e sotme Bingo dhe është në dispozicion në LeoVegas. Kjo definitivisht shënon integrimin e plotë të produkteve të furnizuesit me kazinonë online. Për njerëzit që duan ose dëshirojnë të luajnë Bingo në një kazino të jashtëzakonshme, atëherë kjo është mundësia e tyre.