AAMS Italy

Qeveria italiane hapi hapësirën e saj të lojërave të fatit në internet kazinove online në 2006. Për të garantuar sigurinë e lojtarëve të saj në këto platforma lojrash, Italia ka të ashtuquajturin AAMS.

AAMS Italy
AAMS shpjegohet
al Country FlagCheckmark

William Hill

al Country FlagCheckmark
Bonus300 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
Merr bonusin
 • Marka më e mirë
 • Libri historik sportiv
 • Tërheqje të pakufizuara
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Marka më e mirë
 • Libri historik sportiv
 • Tërheqje të pakufizuara

Themeluar në vitin 1934, William Hill Casino është ndër emrat e njohur kur bëhet fjalë për lojërat e fatit në kazino në përgjithësi. Kompania ka një reputacion të shkëlqyer në bastet sportive dhe gjithashtu ka arritur njohje në kazinotë online dhe lojërat celulare. Është popullor falë ndërfaqeve të tij të shpejta, miqësore për përdoruesit dhe të optimizuara për celular.

BonusDeri në 400 €/$
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Zgjedhje e madhe e Playtech
 • Tërheqje të shpejta
 • Seksioni i lojërave elektronike Megaways
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Zgjedhje e madhe e Playtech
 • Tërheqje të shpejta
 • Seksioni i lojërave elektronike Megaways

Nëse jeni duke kërkuar për veprime me aksione të larta, Casino.com mund të jetë vendi për ju. Ka shumë oferta për të argëtuar kumarxhinjtë fillestarë dhe me përvojë. Nga tregtarët e drejtpërdrejtë deri te një shumëllojshmëri e gjerë lojërash tavoline, ky sajt në internet për celular është i suksesshëm duke siguruar lojëra me cilësi të lartë në më shumë se 250 lojëra kazino.

BonusDeri në 100 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Temë e butë
 • Kazino fituese e çmimeve
 • Lojëra elektronike ekskluzive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Temë e butë
 • Kazino fituese e çmimeve
 • Lojëra elektronike ekskluzive

Mr Green është një kazino në internet, e përqendruar rreth temës së pronarit që e quan veten "Mr Green". Ai paraqitet si një burrë i veshur me një kostum jeshil, i cili kënaqet duke ndihmuar klientët e tij të argëtohen dhe të fitojnë në lojërat e kazinosë. I gjithë faqja e internetit përdor një temë të gjelbër në të gjitha faqet.

BonusDeri në 5000 $/€
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Zgjedhje masive e Playtech
 • Bisedë drejtpërdrejt 24/7
 • Kazino premium
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Zgjedhje masive e Playtech
 • Bisedë drejtpërdrejt 24/7
 • Kazino premium

Mansion Live Casino është një faqe e madhe e basteve online live në Mbretërinë e Bashkuar që përdor softuerin Playtech për të siguruar që përzgjedhja e lojës ofron diçka për të gjithë. Duke qenë se është themeluar në vitin 2004, operatori ka fituar një përvojë të madhe ndër vite, gjë e cila është e dukshme në bonuset, shërbimin mbështetës dhe arkëtarin online. Mansion ka një numër të madh klientësh të përkushtuar të cilët kanë luajtur në kazino live për shumë vite dhe me kënaqësi do t'ua sugjerojnë atë entuziastëve të tjerë të lojërave elektronike, lojërave tavoline dhe lojërave të tjera.

AAMS shpjegohet

AAMS shpjegohet

Administrata Autonome e Monopoleve Shtetërore. Kjo është ajo që do të thotë AAMS. Kjo është organizata që licencon të gjitha kazinotë që operojnë në shtetin e Italisë, qofshin ato online ose offline. Duke vepruar kështu, AAMS siguron që të gjitha kazinotë që operojnë në vend të luajnë sipas rregullave dhe rregulloreve strikte të saj.

Përgjegjësia kryesore e AAMS

Përgjegjësia kryesore e AAMS është të sigurojë që të gjithë lojtarët e kazinosë italiane të jenë në duart e sigurta të operatorëve të ndershëm dhe të besueshëm të kazinosë dhe se nuk ka vend për mashtrim.

Trupi kontrollon të gjitha kazinotë për të siguruar që ato ofrojnë lojëra të ndershme. Ai gjithashtu kontrollon politikën e të dhënave të kazinove për të siguruar që të kujdeset për privatësinë e lojtarëve. Çdo kazino që nuk plotëson kërkesat e AAMS nuk lejohet të operojë në vend.

Si të tregoni nëse një kazino në internet është e licencuar nga AAMS

Të thuash nëse një kazino në internet është e licencuar nga AAMS nuk është detyrë komplekse. A ka kazino një logo AAMS në fund të faqes së saj kryesore? A e ridrejton lojtarin klikimi në logo në faqen zyrtare të organit licencues? Nëse është kështu, kazinoja lejohet ligjërisht të operojë në Itali, pikë!

AAMS shpjegohet
NiveliCasinoBonusRating
1William Hill300 dollarë9
2Casino.comDeri në 400 €/$7
3Mr GreenDeri në 100 dollarë10
4MansionDeri në 5000 $/€9