Cagayan Economic Zone Authority

Autoriteti i Zonës Ekonomike Cagayan (CEZA) është organizata e ngarkuar me rregullimin dhe licencimin e operacioneve të lojërave të fatit në rajonin e Cagayan. Trupi synon kryesisht operatorët e lojërave të fatit në internet në Azi. Ai i ndalon filipinasit nga lojërat e fatit në faqet online të organizuara në nivel lokal në rajonin e Cagayan. Trupi e kryen punën e tij nëpërmjet asaj që njihet si First Cagayan, organizatë e kredituar me rritjen e peizazhit aziatik të lojërave në internet.

Cagayan Economic Zone Authority
Llojet e licencave të lëshuara nga CEZA
Flag

No matches found, please try:

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
BonusDeri në 1500 €
Shfaq më pakShfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Në pronësi të Techin Fusion Limited, 1XBet është një kazino live online që filloi në vitin 2007, si një bastevënës rruge në Rusi. Sot, është ndër emrat më të mëdhenj në industrinë e lojërave të fatit në internet. Kompania ofron:

Bonus390 € Me kod bonus CASINORANK
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit

Në pronësi dhe operim nga Prevailer BV, Betwinner është një platformë moderne dhe tërheqëse e lojërave të fatit e krijuar në vitin 2018. Shtëpia e basteve vjen me një sfond të Evropës Lindore dhe operon me një licencë Curacao. Kazino ofron tregje bastesh sportive, lojëra kazino, e-sport, kazino live, financa, forex, lojëra, llotari dhe sporte virtuale.

BonusDeri në 300 €
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet Casino filloi funksionimin e saj në vitin 2018. Është një kazino relativisht e re live online, por ata kanë bërë hapa të mëdhenj drejt majës së industrisë së kazinosë live. Në këtë rishikim të kazinosë 22bet Kjo pjesërisht i detyrohet faktit se 22Bet Casino është pjesë e markës së mirënjohur 22Bet, e cila është e famshme për shanset e saj të basteve sportive. Statistikat tregojnë se marka sportive ishte shumë e suksesshme, ndaj u siguruan të zgjeronin biznesin e tyre.

Llojet e licencave të lëshuara nga CEZA

Llojet e licencave të lëshuara nga CEZA

CEZA ka për detyrë të licencojë lloje të ndryshme të lojërave të fatit në internet, në krye të lojërave të kazinove. Këto përfshijnë sportet, pokerin, bingo, llotarinë dhe kumarin me letra gërvishtëse. CEZA lëshon tre lloje licencash, të cilat janë si më poshtë:

 • Licenca e kazinosë në internet: Kjo është menduar ekskluzivisht për operatorët e kazinove në internet.
 • Licenca e libralidhësve: Kjo është menduar vetëm për libralidhësit.
 • Licencë e plotë: Kjo është e destinuar për operatorët që ofrojnë të gjitha llojet e lojërave të fatit në internet, duke përfshirë kazinotë, keno, llotaritë, sportet, dhomat e pokerit, etj.

Siguria

CEZA është një nga organet më të njohura të licencimit në tregun aziatik dhe ka shumë për të ofruar në lidhje me sigurinë e lojtarëve. Organi ka rregulla të rrepta licencimi, të cilat kazinotë në internet duhet t'i përmbushin kur aplikojnë për licencë. Përveç kësaj, organi kontrollon rregullisht kazinotë dhe çdo që zbulon se ka shkelur rregullat e lojës rrezikon të humbasë licencën.

Llojet e licencave të lëshuara nga CEZA