Costa Rica Gambling License

Kosta Rika është një nga ato vende që ende nuk kanë krijuar një autoritet rregullator të lojërave të fatit. Së pari dhe më kryesorja, vendi nuk ka miratuar asnjë legjislacion për të rregulluar lojërat e fatit në juridiksionin e tij. Si e tillë, nuk ka arsye për të cilat a autoriteti licencues i kazinosë mund të ngrihet, edhe pse kjo nuk do të thotë në asnjë mënyrë se qeveria e Kosta Rikës i ka mbyllur plotësisht dyert për formimin e një autoriteti të tillë. Prandaj, kush e di nëse vendi do të shqyrtojë miratimin e ligjeve për rregullimin e lojërave të fatit në të ardhmen e afërt?

Costa Rica Gambling License
A ka ndonjë kazino të drejtpërdrejtë në Kosta Rika?
Flag

No matches found, please try:

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
BonusDeri në 1500 €
Shfaq më pakShfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Në pronësi të Techin Fusion Limited, 1XBet është një kazino live online që filloi në vitin 2007, si një bastevënës rruge në Rusi. Sot, është ndër emrat më të mëdhenj në industrinë e lojërave të fatit në internet. Kompania ofron:

Bonus390 € Me kod bonus CASINORANK
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit

Në pronësi dhe operim nga Prevailer BV, Betwinner është një platformë moderne dhe tërheqëse e lojërave të fatit e krijuar në vitin 2018. Shtëpia e basteve vjen me një sfond të Evropës Lindore dhe operon me një licencë Curacao. Kazino ofron tregje bastesh sportive, lojëra kazino, e-sport, kazino live, financa, forex, lojëra, llotari dhe sporte virtuale.

BonusDeri në 300 €
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet Casino filloi funksionimin e saj në vitin 2018. Është një kazino relativisht e re live online, por ata kanë bërë hapa të mëdhenj drejt majës së industrisë së kazinosë live. Në këtë rishikim të kazinosë 22bet Kjo pjesërisht i detyrohet faktit se 22Bet Casino është pjesë e markës së mirënjohur 22Bet, e cila është e famshme për shanset e saj të basteve sportive. Statistikat tregojnë se marka sportive ishte shumë e suksesshme, ndaj u siguruan të zgjeronin biznesin e tyre.

A ka ndonjë kazino të drejtpërdrejtë në Kosta Rika?

A ka ndonjë kazino të drejtpërdrejtë në Kosta Rika?

Kosta Rika krenohet me qindra të regjistruar kazino lives në funksion pavarësisht mungesës së një organi rregullator të lojërave të fatit. Gjithçka që i duhet operatorëve është një prokurë dhe dokumente statutore për themelimin e kompanisë. Pa licenca për lojëra për t'u marrë, vendi është një treg tërheqës për operatorët e kazinove. Thënë kështu, u takon qytetarëve të vendit të kërkojnë kazino me reputacion ku mund të shijojnë kumar të sigurt.

Licencë për përpunimin e të dhënave

Ndërsa operatorëve të kazinove në Kosta Rika nuk u kërkohet të marrin asnjë licencë, ata duhet të kenë një licencë për përpunimin e të dhënave. Aplikanti duhet të ketë një vendndodhje fizike në vend për t'u kualifikuar për këtë licencë.

A ka ndonjë kazino të drejtpërdrejtë në Kosta Rika?
NiveliCasinoBonusRating
1Rialto Casino6.5