Curacao

Me kumar live tregu duke u rritur në mënyrë eksponenciale, rregullimi i kazinosë për qëllime të sigurisë së lojtarëve është bërë një shqetësim global. Një organizatë që u ngrit për të rregulluar aktivitetet e kazinosë është Komisioni i Lojërave elektronike të Curacao. Ndërsa kjo organizatë nuk është në ligën e të ngjashmëve të Autoriteti i Lojërave të Maltës dhe Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar, ajo kryen një mbikëqyrje të kufizuar në platformat e lojërave të fatit që veprojnë brenda territorit të Curacao.

Curacao
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Pse u krijua Komisioni i Lojërave elektronike në Curacao?

Krijimi i komisionit u informua nga dy arsye kryesore. Për një, komisioni dëshironte të përfitonte nga të ardhurat e kazinosë. Një arsye tjetër ishte zbutja e juridiksionit të Curacao nga lojërat e kazinove në internet (operatorët e kazinove mund të kryejnë aktivitetet e tyre në juridiksion pa synuar Curacao qytetarë).

A është e sigurt të luash në kazinotë në internet të licencuara nga Komisioni i Lojërave elektronike të Curacao?

Po dhe jo. Kjo varet nga motivi i kazinosë që operon në rajonin e Curacao. Komisioni dihet se ka disa dobësi kur bëhet fjalë për mbrojtjen e lojtarëve. Për shembull, ajo ka rregulla të relaksuara të licencimit dhe është e butë për gjëra të tilla si bonuset e kazinove, duke i lejuar kazinove të përshkallëzojnë kërkesat e basteve sipas dëshirës. Si e tillë, gjetja e një kazinoje mashtruese që funksionon nën licencën e Curacao nuk është gjë e madhe.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Kërkoni kthimin tuaj të mirëseardhjes në bastet e drejtpërdrejta të kazinosë në Skycrown Casino
2023-06-06

Kërkoni kthimin tuaj të mirëseardhjes në bastet e drejtpërdrejta të kazinosë në Skycrown Casino

Skycrown është një faqe relativisht e re e kazinosë live që hapi dyert e saj për lojtarët në vitin 2022. Kazinoja ka shumë gjëra pozitive, të tilla si një licencë Curacao, pagesa të shpejta dhe një gamë të gjerë lojërash kazino live. Kjo kazino ka gjithashtu dhjetëra bonuse dhe turne për lojtarët RNG dhe live. Pra, postimi i sotëm do t'ju prezantojë me Promovimin Rakeback të Skycrown.