Cyprus Gaming and Casino Supervision Authority

Komisioni i Lojërave të Qipros është autoriteti i mandatuar nga qeveria e vendit për të rregulluar të gjitha aktivitetet e lojërave të fatit në këtë vend mesdhetar. Komisioni u krijua në vitin 2015 dhe ushtron ndikim në platformat e kazinove në tokë dhe në internet.

Cyprus Gaming and Casino Supervision Authority
Përgjegjësitë kryesoreKërkesat e Licencimit
Flag

No matches found, please try:

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
BonusDeri në 1500 €
Shfaq më pakShfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Në pronësi të Techin Fusion Limited, 1XBet është një kazino live online që filloi në vitin 2007, si një bastevënës rruge në Rusi. Sot, është ndër emrat më të mëdhenj në industrinë e lojërave të fatit në internet. Kompania ofron:

Bonus390 € Me kod bonus CASINORANK
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit

Në pronësi dhe operim nga Prevailer BV, Betwinner është një platformë moderne dhe tërheqëse e lojërave të fatit e krijuar në vitin 2018. Shtëpia e basteve vjen me një sfond të Evropës Lindore dhe operon me një licencë Curacao. Kazino ofron tregje bastesh sportive, lojëra kazino, e-sport, kazino live, financa, forex, lojëra, llotari dhe sporte virtuale.

BonusDeri në 300 €
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet Casino filloi funksionimin e saj në vitin 2018. Është një kazino relativisht e re live online, por ata kanë bërë hapa të mëdhenj drejt majës së industrisë së kazinosë live. Në këtë rishikim të kazinosë 22bet Kjo pjesërisht i detyrohet faktit se 22Bet Casino është pjesë e markës së mirënjohur 22Bet, e cila është e famshme për shanset e saj të basteve sportive. Statistikat tregojnë se marka sportive ishte shumë e suksesshme, ndaj u siguruan të zgjeronin biznesin e tyre.

Përgjegjësitë kryesore

Përgjegjësitë kryesore

Përgjegjësia kryesore e Komisionit të Lojërave të Qipros është të rregullojë, licencojë dhe monitorojë të gjitha format e lojërave të fatit në vend. Kjo u mundëson qytetarëve të Qipros të shijojnë lojërat e fatit në një mjedis të mbrojtur mirë.

Përgjegjësitë kryesore
Kërkesat e Licencimit

Kërkesat e Licencimit

Ndërsa komisioni i lojërave në Qipro mund të mos jetë aq i rreptë sa të tjerët (Autoriteti i Lojërave të Maltës dhe Komisioni i lojërave të fatit në MB), Komisioni është më i miri në vetvete, për sa i përket funksioneve të tij. Çdo operator kazinoje që mendon se thjesht mund të aplikojë për një licencë të lojërave të fatit në Qipro dhe ta marrë atë pa iu nënshtruar verifikimit rigoroz, mashtron veten.

Përpara se Komisioni i Lojërave të Qipros të lëshojë një licencë, ai kryen një rishikim të detajuar të operatorit të lojërave të fatit për t'u siguruar që ata kanë protokolle drejtësie dhe sigurie, softuer të besueshëm dhe teknologji moderne të sigurisë. Kjo u jep lojtarëve mbrojtje 100%. Në rast të ndonjë mosmarrëveshjeje, Komisioni ruan të drejtën të tërheqë a liçensë nga çdo operator i lojërave të fatit që rezulton fajtor.

Kërkesat e Licencimit