Danish Gambling Authority

Ndërsa Autoriteti i Lojërave të Maltës e bën atë në stilin maltez, Autoriteti Danez i lojërave të fatit (DGA) e bën atë në mënyrën daneze. Me fjalë të tjera, DGA është organi rregullator i lojërave të fatit në Danimarka. Ai financohet nga qeveria e Danimarkës dhe kazinotë, si p.sh kazinove të drejtpërdrejta (në formën e tarifave të licencimit).

Danish Gambling Authority
DGA e prishur
al Country FlagCheckmark

PlayToro

al Country FlagCheckmark
BonusDeri në 100$/€
Shfaq më pakShfaq më shumë
Merr bonusin
 • Nuk nevojitet regjistrim
 • Pay N Play kazino
 • Përfitimet e statusit VIP
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Nuk nevojitet regjistrim
 • Pay N Play kazino
 • Përfitimet e statusit VIP

PlayToro Casino u krijua në 2018 nën licencën e lojërave të fatit të MGA dhe u siguron të gjithë lojtarëve një platformë të sofistikuar dhe të sigurt të kazinosë në internet. iTechLabs kontrollon rregullisht operatorin, duke i siguruar lojtarët që të gjitha lojërat janë testuar dhe konfirmuar në mënyrë të pavarur për drejtësi dhe paparashikueshmëri. PlayToro Casino ofron një mjedis interesant për lojtarët për të shijuar përvojat e tyre të lojërave, me një dizajn mjaft të gjallë. Nuk ka nevojë të shkarkoni asgjë për të luajtur këtu sepse gjithçka që operatori ka për të ofruar mund të aksesohet përmes një sërë shfletuesish të internetit në kompjuterë desktop, laptopë dhe pajisje celulare.

Bonus100 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • I sigurt dhe i sigurt
 • Pagesa të shpejta
 • Lojëra cilësore
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • I sigurt dhe i sigurt
 • Pagesa të shpejta
 • Lojëra cilësore

Destinacioni i shkëlqyeshëm dhe bashkëkohor i lojërave të fatit Queen Vegas Kazino tërheq një zhurmë të madhe. Ka një ton lojërash për të eksploruar në këtë platformë argëtimi, duke përfshirë shumë lojëra elektronike dhe tavolina. Kazinoja live ka një koncept joshës dhe përdor gamification dhe animacion të lehtë për të bërë gjithçka në jetë. Gjithçka është e thjeshtë për t'u gjetur, dhe dizajni është i përshtatshëm për përdoruesit.

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Kazino e drejtë
 • Pay N Play kazino
 • Lojëra të reja dhe të njohura
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino e drejtë
 • Pay N Play kazino
 • Lojëra të reja dhe të njohura

Për të siguruar përvojën përfundimtare Kazino Drejtpërdrejt , është thelbësore të zgjidhni një ofrues me një histori të provuar të përsosmërisë. Turbonino është një emër tek i cili mund të mbështeteni me një vlerësim të lartë dhe një reputacion të gjatë në industri. Në këtë përmbledhje, ne do të zhytemi në tiparet kryesore të këtij ofruesi popullor për t'ju dhënë një vështrim të thellë se çfarë e dallon atë nga konkurrenca. Nga përzgjedhja e tij mbresëlënëse e lojës deri te metodat e thjeshta dhe të sigurta të depozitave dhe bonuset e pakrahasueshme. Ne do të shqyrtojmë gjithçka që ju duhet të dini për të vendosur nëse ky ofrues i kazinosë është i duhuri për ju.

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Gama e gjerë e lojërave
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e lojërave

Për të siguruar përvojën përfundimtare Kazino Drejtpërdrejt , është thelbësore të zgjidhni një ofrues me një histori të provuar të përsosmërisë. PlayJango është një emër tek i cili mund të mbështeteni me një vlerësim të lartë dhe një reputacion të gjatë në industri. Në këtë përmbledhje, ne do të zhytemi në tiparet kryesore të këtij ofruesi popullor për t'ju dhënë një vështrim të thellë se çfarë e dallon atë nga konkurrenca. Nga përzgjedhja e tij mbresëlënëse e lojës deri te metodat e thjeshta dhe të sigurta të depozitave dhe bonuset e pakrahasueshme. Ne do të shqyrtojmë gjithçka që ju duhet të dini për të vendosur nëse ky ofrues i kazinosë është i duhuri për ju.

BonusDeri në 100 €
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Program i madh VIP
 • 4000+ lojëra
 • Tërheqje të sigurta
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Program i madh VIP
 • 4000+ lojëra
 • Tërheqje të sigurta

Royale500 Live Casino është një kazino e mirënjohur në Mbretërinë e Bashkuar që u themelua në vitin 2016 dhe funksionon nën një licencë UKGC (UK Gaming Commission).

Shfaq më pakShfaq më shumë
Shfaq më pak
Shfaq më shumë

  LuckyLouis Casino hapi për herë të parë dyert e saj në shkurt 2018 dhe ka pasur rritje të jashtëzakonshme që atëherë. Menjëherë pas hyrjes në faqen e internetit, është e qartë se kjo https://livMarka ecasinorank.com/ vendos një theks të lartë te cilësia.

  BonusDeri në 100 €
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Shumëgjuhëshe
  • Seksioni i letrave me gërvishtje
  • Ofrohen çmime speciale
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Shumëgjuhëshe
  • Seksioni i letrave me gërvishtje
  • Ofrohen çmime speciale

  Slots Magic Casino u themelua fillimisht në 2014 dhe është i licencuar me Komisionin e Lojërave të Maltës, si dhe Komisionin e Lojërave në Mbretërinë e Bashkuar. Kjo kazino kujdeset për 20 gjuhë të ndryshme dhe është e disponueshme në dhjetë vende të ndryshme në mbarë botën. Ato janë mikpritëse për një gamë të gjerë lojërash argëtuese, të cilat variojnë nga lojëra elektronike në lojëra elektronike me tregtarë të drejtpërdrejtë.

  BonusDeri në 100 dollarë
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Temë e butë
  • Kazino fituese e çmimeve
  • Lojëra elektronike ekskluzive
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Temë e butë
  • Kazino fituese e çmimeve
  • Lojëra elektronike ekskluzive

  Mr Green është një kazino në internet, e përqendruar rreth temës së pronarit që e quan veten "Mr Green". Ai paraqitet si një burrë i veshur me një kostum jeshil, i cili kënaqet duke ndihmuar klientët e tij të argëtohen dhe të fitojnë në lojërat e kazinosë. I gjithë faqja e internetit përdor një temë të gjelbër në të gjitha faqet.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Mbi 3000+ lojëra
  • Rrotullime pa bast
  • Asnjë bast
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Mbi 3000+ lojëra
  • Rrotullime pa bast
  • Asnjë bast

  PlayOjo është një kazino online e mesme me bazë në Maltë, në pronësi dhe operim nga SkillOnNet Ltd. e cila gjithashtu drejton QueenVegas, LuckyNiki dhe EUCasino, mes kazinove të tjera të drejtpërdrejta. Themeluar në vitin 2017, kazinoja rregullohet nga disa organe të njohura të lojërave të fatit, duke përfshirë Autoritetin e Lojërave të Maltës dhe Komisionin e Lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar. Kazinoja është audituar publikisht nga eCOGRA për lojën e ndershme.

  DGA e prishur

  DGA e prishur

  DGA përbëhet nga tre seksione, të cilat janë Pajtueshmëria, Licencimi dhe Politika dhe Financa. Për më tepër, trupi ka gjithashtu një kategori të ndryshme, e cila rregullon kazinotë daneze me tulla dhe llaç.

  Rreptësi

  Falë qëndrimit të saj të palëkundur për pajtueshmërinë, DGA ka fituar një reputacion të fortë. Nuk është shumë larg, të themi, Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar. Historikisht, ky organ ka qenë i njohur për marrjen e masave kundër kazinove të paligjshme, duke tërhequr licencat e tyre në disa raste. Është kjo rreptësi që u jep lojtarëve danezë të kazinosë paqe mendore kur luajnë në kazinotë e licencuara nga DGA.

  Kërkesat e Licencës

  Që çdo kazino të licencohet nga DGA, duhet të plotësojë të gjitha kërkesat e përcaktuara nga organizata. Për shembull, kazinoja duhet të ketë masa konkrete për lojërat e përgjegjshme të fatit. Në këtë mënyrë, lojtarët do të kontrollojnë atë që bëjnë pasi të hyjnë në llogaritë e tyre të kazinosë. Për më tepër, të kesh një politikë privatësie dhe drejtësi të lojës janë fusha të tjera që shqyrtohen plotësisht nga DGA përpara licencimit.

  DGA e prishur
  NiveliCasinoBonusRating
  1PlayToroDeri në 100$/€8.22
  2QueenVegas100 rrotullime falas7.7
  3Turbonino7.6
  4PlayJango7.6
  5Royale500Deri në 100 €7.9
  6LuckyLouis8
  7NextCasino6.6
  8WildSlots Casino6.3
  9Swift Casino7.8
  10Karamba Casino6.6