Gibraltar Regulatory Authority

Gjibraltarit është një territor i Evropës Perëndimore me përmasa të vogla. Ajo në fakt mat rreth 2.6 milje katrore. Sidoqoftë, është një ingranazh jetik në makinën e lojërave të fatit të kazinove në internet. Kjo është arsyeja pse territori ka atë që njihet si Autoriteti Rregullator i Gjibraltarit (GRA) për të rregulluar dhe licencuar të gjitha kazino live në internet operacionet që ndodhin brenda juridiksionit të tij.

Gibraltar Regulatory Authority
Llojet e Licencave GRA
al Country FlagCheckmark

Mansion

al Country FlagCheckmark
BonusDeri në 5000 $/€
Shfaq më pakShfaq më shumë
Merr bonusin
 • Zgjedhje masive e Playtech
 • Bisedë drejtpërdrejt 24/7
 • Kazino premium
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Zgjedhje masive e Playtech
 • Bisedë drejtpërdrejt 24/7
 • Kazino premium

Mansion Live Casino është një faqe e madhe e basteve online live në Mbretërinë e Bashkuar që përdor softuerin Playtech për të siguruar që përzgjedhja e lojës ofron diçka për të gjithë. Duke qenë se është themeluar në vitin 2004, operatori ka fituar një përvojë të madhe ndër vite, gjë e cila është e dukshme në bonuset, shërbimin mbështetës dhe arkëtarin online. Mansion ka një numër të madh klientësh të përkushtuar të cilët kanë luajtur në kazino live për shumë vite dhe me kënaqësi do t'ua sugjerojnë atë entuziastëve të tjerë të lojërave elektronike, lojërave tavoline dhe lojërave të tjera.

Bonus100% deri në 1000 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Jackpote ditore
 • Mbështetja e drejtpërdrejtë e disponueshme 24/7
 • 1000+ lojëra elektronike
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Jackpote ditore
 • Mbështetja e drejtpërdrejtë e disponueshme 24/7
 • 1000+ lojëra elektronike

BetVictor Casino është një nga faqet më të vjetra të lojërave të fatit në funksion. Sipërmarrja është në pronësi dhe operuar nga BetVictor Limited, një operator kazino i licencuar në juridiksionet e MB, Irlandës dhe Gjibraltarit. Ndërsa njihet gjerësisht si një krijues bastesh, BetVictor gjithashtu kujdeset për adhuruesit e lojërave të fatit në kazino në internet.

Llojet e Licencave GRA

Llojet e Licencave GRA

Në varësi të llojit të aktivitetit të lojërave të fatit në të cilin angazhohet një operator, ai, ndër të tjera, mund të aplikojë për cilëndo nga licencat e mëposhtme nga Autoriteti Rregullator i Gjibraltarit.

 • Licenca e kazinosë
 • Licenca e makinës së lojërave
 • Licenca e libralidhësve
 • Licenca e lotarisë

Rreptësi

GRA njihet si një nga autoritetet më strikte të licencimit, veçanërisht në lojërat e kazinove. Në fakt, organi licencon vetëm kazinotë në kategorinë "blue chip". Kjo thjesht do të thotë se vetëm markat e njohura dhe të mëdha të kazinove kualifikohen për të marrë licencën GRA. Markat e vogla të kazinove e kanë të vështirë të bëjnë prerje.

Të gjitha kazinove të licencuara nga GRA kërkohet të kenë një shumë të madhe parash të lëngshme për të paguar fituesit. Për të përcaktuar se sa para duhet të ketë një kazino, organi mbledh rregullisht të dhëna për të ardhurat e institucionit. Mospërputhja me kërkesat e GRA mund të çojë në tërheqjen e licencës. Kjo duhet t'u japë lojtarëve të Gjibraltarit paqe mendore.

Llojet e Licencave GRA
NiveliCasinoBonusRating
1MansionDeri në 5000 $/€9
2BetVictor100% deri në 1000 dollarë8.21
3777 Casino7.4
4BoyleSports Casino6.3
5Coral Casino8.1
6GoWin Casino7.3
7Monster Casino7.6
8Party Poker Casino8.1
9Gala Casino7.1
10Fortune Mobile Casino6.3