Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia

Organi rregullator u krijua në 1998. Inspektimi i Mbikëqyrjes së Lotarive dhe Lojërave të Fatit të Letonisë (IAUI) është shumë më përpara se shumë vende për sa i përket rregullimit të kazinove në internet. Vendi ka më shumë se njëzet vjet që kontrollon dhe mirëmban tregun e tij të lojërave të fatit. Biznesi kryesisht konsiston në vëzhgimin e ngushtë të të gjithë ofruesve në rajon duke pranuar gjithashtu aplikime të reja për licencë.

Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Kazinotë e drejtpërdrejta të licencuara nga IAUIRreth Licencës IAUI të Letonisë
al Country FlagCheckmark

TonyBet

al Country FlagCheckmark
Shfaq më pakShfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino bastesh sportive
 • Gamë e gjerë softuerësh
 • Shpërblime të larta
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino bastesh sportive
 • Gamë e gjerë softuerësh
 • Shpërblime të larta

Për të siguruar përvojën përfundimtare Kazino Drejtpërdrejt , është thelbësore të zgjidhni një ofrues me një histori të provuar të përsosmërisë. TonyBet është një emër tek i cili mund të mbështeteni me një vlerësim të lartë dhe një reputacion të gjatë në industri. Në këtë përmbledhje, ne do të zhytemi në tiparet kryesore të këtij ofruesi popullor për t'ju dhënë një vështrim të thellë se çfarë e dallon atë nga konkurrenca. Nga përzgjedhja e tij mbresëlënëse e lojës deri te metodat e thjeshta dhe të sigurta të depozitave dhe bonuset e pakrahasueshme. Ne do të shqyrtojmë gjithçka që ju duhet të dini për të vendosur nëse ky ofrues i kazinosë është i duhuri për ju.

BonusDeri në 100 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Temë e butë
 • Kazino fituese e çmimeve
 • Lojëra elektronike ekskluzive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Temë e butë
 • Kazino fituese e çmimeve
 • Lojëra elektronike ekskluzive

Mr Green është një kazino në internet, e përqendruar rreth temës së pronarit që e quan veten "Mr Green". Ai paraqitet si një burrë i veshur me një kostum jeshil, i cili kënaqet duke ndihmuar klientët e tij të argëtohen dhe të fitojnë në lojërat e kazinosë. I gjithë faqja e internetit përdor një temë të gjelbër në të gjitha faqet.

Kazinotë e drejtpërdrejta të licencuara nga IAUI

Kazinotë e drejtpërdrejta të licencuara nga IAUI

Rregullatori është organizata kryesore qeverisëse në Letoni kur bëhet fjalë për të gjitha format e lojërave të fatit dhe llotarive. Kjo organizatë rregullatore është përgjegjëse për të gjithë legjislacionin dhe rregulloret që lidhen me lojërat e fatit. Ka disa nga kazinotë më të mira në vend me licenca IAUI. Ndërsa departamenti i kontrollit siguron që të gjitha llojet e lojërave të fatit janë të ligjshme, departamenti ligjor i qeverisë është përgjegjës për dhënien e licencave për operatorët. Ata që janë 18 vjeç e lart mund të luajnë kazinove të drejtpërdrejta, por vetëm nëse kazinoja live është miratuar nga qeveria letoneze.

Kur qeveria letoneze miratoi ligjin dhe themeloi Inspektimin e Mbikëqyrjes së Lotarive dhe Lojërave të Fatit, fillimisht iu besua dhënia e licencave të funksionimit për kazinotë me bazë në tokë, të cilat u legalizuan në vitin 1998. Si rezultat, të gjithë operatorët mund të aplikojnë për të nevojshme licencat për të vepruar në mënyrë të ligjshme në vend. Për t'u bërë plotësisht të ligjshme dhe të licencuara, kazinotë e drejtpërdrejta duhet të kërkojnë të njëjtën licencë operimi si kazinotë me bazë tokësore dhe të kalojnë të njëjtin proces rigoroz. Nëse një kazino live nuk arrin të kalojë testin, do të ndalohet të funksionojë në vend.

Kazinotë e drejtpërdrejta të licencuara nga IAUI
Rreth Licencës IAUI të Letonisë

Rreth Licencës IAUI të Letonisë

Vendi kërkon që kazinotë të marrin një licencë biznesi, por ka shumë kazino të drejtpërdrejta që nuk kërkojnë një të tillë për t'u futur. Këto faqe interneti pothuajse gjithmonë kanë një leje të huaj që i ndihmon ata të shtyjnë drejt vendeve të tjera. Ata përdorin zbrazëti për të hyrë në treg në mënyrë joprocedurale.

Njerëzit në Letoni kanë pak akses në këto vende, sepse ata punojnë ilegalisht dhe vijnë nga jashtë vendit. Shumica e qeverive e shohin këtë një punë të vështirë, duke lejuar që shumë site të bien nga boshllëqet. Një lojtar mund të mendojë se kjo është një gjë e mirë pasi u jep atyre më shumë alternativa, por ata duhet të jenë të vetëdijshëm se nuk do të kenë të njëjtat rrjeta mbrojtëse dhe sigurie sikur të luanin në një kazino të licencuar live.

Sigurimi i sigurisë personale

Për të siguruar që ata janë duke luajtur në një kazino të sigurt dhe të drejtë, lojtarët duhet të kontrollojnë nëse kazinoja ka një licencë operimi të lëshuar nga qeveria Letoneze. Kjo është metoda më efektive dhe më e sigurt për t'u siguruar që ato të mos mashtrohen. Megjithatë, për shkak se qeveria nuk ka qenë në gjendje të bllokojë të gjitha sajtet që nuk kanë aplikuar për licencë, lojtarët letonezë mund të luajnë ende në sajte ilegale.

Gjithashtu, ligjet dhe normat aktuale që rregullojnë tregun rishikohen rregullisht. Rregullatori është gjithmonë në kërkim të mënyrave të reja për ta mbajtur lojën e fatit të sigurt, të drejtë dhe argëtues për të gjithë, pa i prerë rrjetat e sigurisë sociale ose duke vënë në rrezik përgjegjësinë e operatorëve.

Rreth Licencës IAUI të Letonisë
NiveliCasinoBonusRating
1TonyBet8.2
2Mr GreenDeri në 100 dollarë10