Malta Gaming Authority

I referuar fillimisht si Autoriteti i Lotarive dhe Lojërave të Lojërave, Autoriteti i Lojërave të Maltës (MGA) është një organizatë e krijuar nga qeveria malteze në 2001 për të rregulluar hapësirën e lojërave të fatit në vendin e saj. Së bashku me Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar, kjo veshje është një nga më autoritaret për sa i përket organeve rregullatore të lojërave të fatit. Organi ka për detyrë të sigurojë që të gjitha kazinotë me licenca MGA të jenë në përputhje me rregulloret e lojërave të fatit të Malta. Ai gjithashtu lëshon licenca për kazinotë dhe zbaton ndëshkimin për ata që nuk respektojnë.

Malta Gaming Authority
Llojet e licencaveKërkesat e Licencës
al Country FlagCheckmark

Ruby Fortune

al Country FlagCheckmark
BonusBonus mirëseardhjeje deri në 750$
Shfaq më pakShfaq më shumë
Merr bonusin
 • Miratuar nga eCogra
 • Seksion i madh Microgaming
 • Ruletë e shkëlqyer në internet
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Miratuar nga eCogra
 • Seksion i madh Microgaming
 • Ruletë e shkëlqyer në internet

Ruby Fortune Casino u themelua në vitin 2003, por vitet e fundit është rritur ndjeshëm në popullaritet. Është një faqe e besueshme kazinoje që ofron një sërë lojërash të ndryshme për lojtarët në të gjithë botën. Slot machines janë komponenti kryesor dhe lojërat e kazinosë janë gjithashtu të disponueshme.

Bonus100% deri në 1600 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Shumë monedhë
 • Miratuar nga eCogra
 • Të gjitha pajisjet mund të luhen
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Shumë monedhë
 • Miratuar nga eCogra
 • Të gjitha pajisjet mund të luhen

Jackpot City Casino ka kohë që është në dispozicion në treg. E themeluar në vitin 1998, kazino u ofron lojtarëve të saj një shumëllojshmëri lojërash kazino në internet dhe lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë, të disponueshme për t'u luajtur në disa pajisje të ndryshme. Jackpot City Casino ka një licencë nga Autoriteti i Lojërave të Maltës dhe është certifikuar nga një agjenci e pavarur testimi, eCOGRA. Lojtarët mund të regjistrohen për një llogari dhe të shijojnë një përvojë të sigurtë dhe të sigurt lojrash.

Bonus400 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Janë hapur disa vende
 • Më shumë se 500 lojëra
 • eCOGRA miratuar
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Janë hapur disa vende
 • Më shumë se 500 lojëra
 • eCOGRA miratuar

Spin Casino është një nga operatorët më të mëdhenj dhe më të njohur në hapësirën e lojrave online. Ajo është ngjitur në këtë pozicion të lakmueshëm duke ofruar një gamë të madhe lojërash, të përqendruara kryesisht në slot machines, por gjithashtu duke ofruar lojëra tavoline si pjesë e një oferte më të gjerë dhe më të rrumbullakosur të kazinove.

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • 20+ opsione pagese
 • Depozita minimale e ulët
 • Turneu Drop dhe Fiton në Blackjack
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • 20+ opsione pagese
 • Depozita minimale e ulët
 • Turneu Drop dhe Fiton në Blackjack

Autoriteti i Lojërave të Fatit të Maltës i ka dhënë MegaSlot Live Casino një licencë për kazino. Kazino punon me të gjithë ofruesit me reputacion në një atmosferë të sigurt dhe të sigurt. Të gjithë lojtarët mund të përfitojnë nga një përzgjedhje e lojërave të kazinove të drejtpërdrejta nga ofruesit e softuerit të industrisë me reputacion.

BonusDeri në 200 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Shpërblime VIP
 • Kazino me letra me gërvishtje
 • Ofrohen çmime të rastësishme
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Shpërblime VIP
 • Kazino me letra me gërvishtje
 • Ofrohen çmime të rastësishme

Cookie Live Casino sapo filloi në vitin 2020, por tashmë ka tërhequr një numër të madh lojtarësh. Cookie Casino i është dhënë një licencë dhe rregullore e plotë nga Autoriteti i Lojërave të Maltës (MGA).

BonusDeri në 100 €
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Miqësore për celularin
 • 6000+ lojëra
 • Kazino shumëgjuhëshe
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Miqësore për celularin
 • 6000+ lojëra
 • Kazino shumëgjuhëshe

GSlot është një kazino e re në internet e mundësuar nga SoftSwiss dhe në pronësi të N1 Interactive Limited. Është themeluar në vitin 2020 dhe operon nën Autoritetin e Lojërave të Maltës. Përshtypja e parë është një platformë e mirëorganizuar me një ndërfaqe miqësore për përdoruesit, që mundëson navigim pa mundim në faqe dhe lojëra përmes skedave të shumta. GSlot përmban një ton të errët të shoqëruar nga grafika tërheqëse.

BonusDeri në 100$/€
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Nuk nevojitet regjistrim
 • Pay N Play kazino
 • Përfitimet e statusit VIP
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Nuk nevojitet regjistrim
 • Pay N Play kazino
 • Përfitimet e statusit VIP

PlayToro Casino u krijua në 2018 nën licencën e lojërave të fatit të MGA dhe u siguron të gjithë lojtarëve një platformë të sofistikuar dhe të sigurt të kazinosë në internet. iTechLabs kontrollon rregullisht operatorin, duke i siguruar lojtarët që të gjitha lojërat janë testuar dhe konfirmuar në mënyrë të pavarur për drejtësi dhe paparashikueshmëri. PlayToro Casino ofron një mjedis interesant për lojtarët për të shijuar përvojat e tyre të lojërave, me një dizajn mjaft të gjallë. Nuk ka nevojë të shkarkoni asgjë për të luajtur këtu sepse gjithçka që operatori ka për të ofruar mund të aksesohet përmes një sërë shfletuesish të internetit në kompjuterë desktop, laptopë dhe pajisje celulare.

BonusDeri në 1000 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Miqësore për celularin
 • Bonuse bujare
 • Oferta VIP
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Miqësore për celularin
 • Bonuse bujare
 • Oferta VIP

Luckland është një kazino e njohur në internet që operon në industrinë e iGaming për shumë vite. Gjatë viteve të tij aktive, Luckland ka arritur të zhvillojë një reputacion shumë të mirë si një kazino e sigurt në internet që ofron disa nga lojërat më të mira të kazinosë në treg.

BonusDeri në 1000 €
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Trajtim VIP
 • Bonuse bujare
 • Metodat e pagesës së menjëhershme
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Trajtim VIP
 • Bonuse bujare
 • Metodat e pagesës së menjëhershme

Nje nga me te miret kazinove online e drejtuar nga N1 Interactive Ltd. është DuxCasino, një sipërmarrje e licencuar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës (MGA). E nisur në vitin 2020, kazinoja ka fituar besimin e shumë entuziastëve të lojërave të fatit të kazinove. Kazinoja ofron mundësi të mëdha kumari dhe kampionë për kumar të përgjegjshëm. Është akredituar nga Gambling Therapy dhe GamCare.

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Nuk nevojitet regjistrim
 • I shpejtë dhe i sigurt
 • Lundrim i lehtë
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Nuk nevojitet regjistrim
 • I shpejtë dhe i sigurt
 • Lundrim i lehtë

Premier Live Casino u prezantua për herë të parë në 2016 dhe ofron lojë të menjëhershme, pa regjistrim dhe pagesa 5-minutëshe. Faqja e internetit tani pranon lojtarë nga Gjermania, Finlanda dhe Suedia dhe drejtohet nga Premier Gaming Ltd. e Maltës. Autoriteti i Lojërave të Maltës i ka dhënë faqes së internetit një licencë (MGA)

BonusDeri në 300 € + 15% bast në Ruletë Live
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Kazino hibride
 • Paguaj N Play
 • Programet VIP
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino hibride
 • Paguaj N Play
 • Programet VIP

Që nga themelimi i tij në 2020, Slothino është fokusuar vetëm në industrinë e lojërave të fatit. Slothino aktualisht krenohet me një portofol të madh lojërash me 22 shitës të ndryshëm softuerësh, që arrijnë në 1.044+ lojëra më të mira. Në varësi të vendit në të cilin jetoni, mund të merrni një numër të ndryshëm lojërash. Autoriteti i Lojërave të Maltës i ka dhënë Slothino një licencë për lojëra. Në galaktikën e kazinove live, Slothino është një yll i ri në rritje. Megjithatë, shumë lojtarë të fatit kanë shprehur tashmë preferencat dhe mirënjohjen e tyre për këtë kazino. Është një kazino shumë miqësore për lojtarët që ju ofron një përvojë të jashtëzakonshme kumari dhe pa stres. Këtu do të merrni të njëjtin nivel shërbimi që do të gjeni në faqet simotra të Slothino Casino, PremierLive Casino dhe Pronto Casino.

BonusDeri në 200 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Përvojë lozonjare e lojërave
 • 700+ lojëra dhe rritje
 • Bonus bujar i mirëseardhjes
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Përvojë lozonjare e lojërave
 • 700+ lojëra dhe rritje
 • Bonus bujar i mirëseardhjes

Themeluar në vitin 2017, Mr.Play Casino mund të jetë një sipërmarrje e re, por pesë vjet më vonë, ajo është një e preferuar nga fansat pasi u shërben të gjitha llojeve të kumarxhinjve - entuziastëve të kazinove dhe adhuruesve të basteve sportive. Në pronësi të Marketplay LTD dhe drejtuar nga Aspire Global International LTD, Mr.play është i licencuar në MB, Suedi, Maltë dhe Irlandë.

BonusDeri në 720 €
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Platformë e sigurt dhe e besueshme
 • Qindra lojëra zbavitëse
 • Kazino me temë femrash
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Platformë e sigurt dhe e besueshme
 • Qindra lojëra zbavitëse
 • Kazino me temë femrash

Queenplay është një e re kazino online kjo është një nga sipërmarrjet e drejtuar nga Aspire Global International LTD. Nisur në vitin 2020, kazinoja është e njohur për përzgjedhjen e saj të gjerë të lojërave, promovimet e çmendura dhe përdorshmërinë e shkëlqyer. Queenplay Casino mban licenca nga juridiksionet e Maltës, Suedisë, Irlandës dhe MB.

BonusDeri në 800 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Bonuset me rrota të larta
 • Mbështetje 24/7 e disponueshme
 • Bonus VIP
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Bonuset me rrota të larta
 • Mbështetje 24/7 e disponueshme
 • Bonus VIP

Regent Play është ndër të rejat më të mira kazino live në vitin 2021. E themeluar në vitin 2018, kazino është në pronësi dhe operuar nga Aspire Global International LTD, e njëjta kompani që drejton Wixstars Casino, ExtraSpel Casino, Trada Casino dhe Atlantic Spins Casino. Regent Play Casino ka një licencë të lëshuar në Maltë nga Autoriteti i Lojërave të Maltës (MGA).

BonusDeri në 400 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Oferta Bujare Bonus
 • Mbështetje 24/7 e disponueshme
 • Programi VIP
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Oferta Bujare Bonus
 • Mbështetje 24/7 e disponueshme
 • Programi VIP

Ekipi i Kazinosë N1 ka krijuar një produkt për të cilin ata mund të jenë shumë krenarë. Ata mund të thonë se kanë një kazino që u ofron lojtarëve përvojën më të kënaqshme të lojërave. Lojtarët mund të gjejnë një shumëllojshmëri të gjerë lojërash nga disa prej ofruesve më të famshëm. Kazino N1 ka mbështetje për klientët që është gjithmonë në dispozicion për lojtarët e tyre dhe një gamë të gjerë mënyrash pagese të sigurta për ta bërë përvojën sa më komode.

Shfaq më shumë
Shfaq më pak
Llojet e licencave

Llojet e licencave

MGA lëshon katër lloje licencash, të cilat janë Klasa Një, Klasa e Dytë, Klasa e Tretë dhe Klasa e Katër. Licenca e Klasit Një synon llotaritë dhe kazinotë, ndërsa Klasa e Dytë është menduar për platformat e basteve të përhapjes, grupeve dhe koeficienteve fikse. Klasa e Tretë lëshohet për portalet e lojërave, dhomat e pokerit dhe platformat e lojërave P2P, ndërsa Klasa e Katër është për shitësit e softuerëve.

Llojet e licencave
Kërkesat e Licencës

Kërkesat e Licencës

Marrja e një licence kazinoje nga MGA është një urdhër i gjatë. Kjo për shkak se organizata thekson gjëra të tilla si lojërat e ndershme, privatësia e lojtarëve dhe siguria e lojtarëve. Për më tepër, organizata zakonisht do të ngarkojë auditorët profesionistë si eCogra dhe iTech për të audituar platformat e kazinove përpara se të lëshojë një licencë. Me siguri, MGA e meriton repin e saj si një nga autoritetet më të mira në industrinë e lojërave të fatit.

Kërkesat e Licencës
NiveliCasinoBonusRating
1Ruby FortuneBonus mirëseardhjeje deri në 750$9.1
2Jackpot City100% deri në 1600 dollarë6
3Spin Casino400 dollarë7.92
4Megaslot8.45
5CookieCasinoDeri në 200 dollarë
6GSlotDeri në 100 €8.17
7PlayToroDeri në 100$/€8.22
8LucklandDeri në 1000 dollarë7.85
9DuxCasinoDeri në 1000 €9.1
10Premier Live Casino7