Malta Gaming Authority

I referuar fillimisht si Autoriteti i Lotarive dhe Lojërave të Lojërave, Autoriteti i Lojërave të Maltës (MGA) është një organizatë e krijuar nga qeveria malteze në 2001 për të rregulluar hapësirën e lojërave të fatit në vendin e saj. Së bashku me Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar, kjo veshje është një nga më autoritaret për sa i përket organeve rregullatore të lojërave të fatit. Organi ka për detyrë të sigurojë që të gjitha kazinotë me licenca MGA të jenë në përputhje me rregulloret e lojërave të fatit të Malta. Ai gjithashtu lëshon licenca për kazinotë dhe zbaton ndëshkimin për ata që nuk respektojnë.

Malta Gaming Authority
Llojet e licencaveKërkesat e Licencës
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Llojet e licencave

MGA lëshon katër lloje licencash, të cilat janë Klasa Një, Klasa e Dytë, Klasa e Tretë dhe Klasa e Katër. Licenca e Klasit Një synon llotaritë dhe kazinotë, ndërsa Klasa e Dytë është menduar për platformat e basteve të përhapjes, grupeve dhe koeficienteve fikse. Klasa e Tretë lëshohet për portalet e lojërave, dhomat e pokerit dhe platformat e lojërave P2P, ndërsa Klasa e Katër është për shitësit e softuerëve.

Kërkesat e Licencës

Marrja e një licence kazinoje nga MGA është një urdhër i gjatë. Kjo për shkak se organizata thekson gjëra të tilla si lojërat e ndershme, privatësia e lojtarëve dhe siguria e lojtarëve. Për më tepër, organizata zakonisht do të ngarkojë auditorët profesionistë si eCogra dhe iTech për të audituar platformat e kazinove përpara se të lëshojë një licencë. Me siguri, MGA e meriton repin e saj si një nga autoritetet më të mira në industrinë e lojërave të fatit.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi