National Gambling Authority of France

Kumari në internet gjeti rrugën e tij në juridiksionin francez rreth 11 vjet më parë (2010 për të qenë të saktë). Kjo ishte pas miratimit të të ashtuquajturit Akti Francez i lojërave të fatit, i cili gjithashtu i hapi rrugë krijimit të Autorité de Régulation des Jeux en Ligne (ARJEL), mandati i të cilit ishte rregullimi i industrisë së lojërave të fatit në internet në Franca. Megjithatë, ky trup u palos në vitin 2020.

Në vend të tij erdhi Autorité Nationale des Jeux (ANJ), ose Autoriteti Kombëtar i Lojërave të Fatit të Francës, i cili tani është (që nga viti 2021) autoriteti zyrtar që rregullon lojërat e fatit në vend. Megjithatë, ndryshe nga paraardhësi i saj, i cili kontrollonte vetëm 11% të tregut francez të lojërave të fatit, ANJ vulos fuqinë e saj në rreth 78% të tregut të lojërave të fatit në vend.

National Gambling Authority of France
A janë të sigurta kazinotë e licencuara ANJ?
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

A janë të sigurta kazinotë e licencuara ANJ?

Me një pjesë të konsiderueshme të popullsisë së rritur të Francës që merrej me lojëra të fatit, duhej të krijohej Autoriteti Kombëtar i Lojërave të Fatit të Francës. Të gjitha kazinotë e licencuara nga ky organ duhet të kenë masa të forta dhe të përgjegjshme për lojërat e fatit. Kur bëhet fjalë për të dhënat personale dhe financiare, këto kazino live duhet të demonstrojnë se janë në përputhje me ligjet e privatësisë.

Kazinotë duhet gjithashtu të ofrojnë lojëra të ndershme; organizata ka zero tolerancë ndaj manipulimit të lojërave. Me protokolle të tilla të rrepta në fuqi, ANJ garanton lojtarët francezë për sigurinë dhe sigurinë në kazinotë online. Çfarë organi i fuqishëm licencues i kazinosë!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi