Luaj Live Blackjack Salon Prive Sot - Fito para të vërteta

Live Blackjack Salon Privé nga Ezug është një nga ofertat më të fundit të blackjack-ut nga zhvilluesi i lojërave të kazinosë live, i lëshuar në vitin 2021. Loja ka disa veçori që e bëjnë atë unike dhe emocionuese si për lojtarët ashtu edhe për operatorët e kazinosë live. Lojtarët e elitës mund të jenë të njohur me disa nga veçoritë, por ato janë të bashkuara dhe të paraqitura në një mënyrë që e bën gjithçka unike. Për shembull, loja i lejon lojtarët të kërkojnë ndryshime këpucësh sa herë që ata mendojnë se loja nuk ka shkuar në rrugën e tyre për një kohë, me tregtarët profesionistë me përvojë të drejtpërdrejtë që i ndjekin kërkesat e tilla menjëherë.

Live blackjack salon privé mund të luhet në desktop dhe pajisje celulare pa instaluar softuer ose aplikacione celulare. Teknologjia HTML5 e përdorur për të zhvilluar lojën, siç është me shumë ofrues të softuerit të kazinosë live, lejon lojërat e drejtpërdrejta përmes çdo shfletuesi.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Çfarë është Live Blackjack Salon Privé?

Live blackjack salon privé është një lojë ekskluzive për Futbollistët VIP dhe rrotulla të lartë. Zhvilluesi, Ezugi, e përshkroi lojën si produktin më luksoz në portofolin e lojërave të kazinove në internet me tregtarët e drejtpërdrejtë. Bastet minimale janë 1000 dollarë, dhe bastet maksimale janë 10,000 dollarë. Minimumet e larta të basteve kanë për qëllim të krijojnë dhe ruajnë atmosferën luksoze që ofron loja.

Një tipar emocionues i lojës është se i lejon lojtarët të kenë një përvojë private të lojërave me blackjack live. Për më tepër, loja lejon që një lojtar i vetëm të zërë të shtatë vendet në tavolinën e blackjack, duke e çuar përvojën luksoze në nivelin tjetër.

Si të luani Live Blackjack Salon Privé

Lojë e lojës "Live blackjack salon privé" është e ngjashme me blackjack live të Ezugi në shumë mënyra, veçanërisht në lidhje me rregullat. Dallimet kryesore janë shuma që lojtarët duhet të bastojnë dhe atmosfera e përgjithshme e lojës. Gjuajtësit gjithashtu përcaktojnë se kur letrat shpërndahen në vend që të kufizohen në një kohëmatës, siç është e zakonshme me variacionet e tjera të blackjack-ut live. Kjo do të thotë se një raund mund të zgjasë për aq kohë sa lojtarët duan që ai të zgjasë.

Loja fillon pasi lojtarët në një tavolinë vendosin baste dhe pranojnë kërkesën e tregtarit live të kazinosë për të vazhduar me shpërndarjen e letrave. Tregtari shpërndan dy letra për secilin bastues në tavolinë. Bankieri gjithashtu merr dy karta dhe shfaq njërën prej tyre në mënyrë që të gjithë lojtarët të mund të shohin vlerën e kartës. Më pas lojtarët mund të kalojnë nëpër të gjitha thirrjet përkatëse, duke përfshirë goditjet, qëndrimin, dyfishimin dhe ndarjen. Pasi lojtarët rrëzohen ose qëndrojnë në këmbë, bankieri zbulon kartën e dytë. Bankieri duhet të tërheqë një kartë shtesë nëse shënon më pak se 17 dhe qëndron në 17 ose më shumë.

Si përcaktohet fitimi?

Gjuajtësit që shënojnë 21 me dy letrat e para të shpërndara, fitojnë lojën në çast dhe marrin një pagesë shumë më të mirë se fitoret e zakonshme. Një fitore rutinë në kazinotë live ndodh kur një lojtar shënon një vlerë totale të kartës më afër 21 sesa bankieri. Kjo mund të jetë pas ndarjes, goditjes dhe dyfishimit. Lojtarët humbasin raundin sa herë që zgjedhin të marrin letra shtesë dhe të shënojnë më shumë se 21.

Rregullat e Privé të Salonit të Blackjack Live

Rregullat e lojërave live të kazinosë në sallon blackjack privé diktojnë që lojë live luhet duke përdorur tetë kuvertë standarde letrash, secila me 52 letra. Lojtarët mund të kërkojnë një ndryshim këpucësh, që do të thotë se të tetë kuvertat e letrave zëvendësohen me të reja. Gjuajtësit mund të ndajnë në çdo palë letra, por vetëm një herë për dorë. Lojtarët mund të marrin vetëm një kartë më shumë kur çifti i ndarë është i aces. Dyfishimi lejohet në të gjitha totalet e duarve, edhe pas ndarjes.

Këshilla të rëndësishme

Ka disa këshilla që lojtarët mund të përdorin për të rritur shanset e tyre të fitimit dhe për të menaxhuar më mirë paratë e tyre. Përveç lojës në kazinotë më të mira live, më e dukshme është gjetja e një strategjie të përshtatshme dhe efektive. Përdorimi i një strategjie e bën më të lehtë vendimmarrjen në lidhje me një goditje dhe qëndrim. Një këshillë tjetër është të shmangni bastet anësore me shanse të ulëta për të fituar dhe pagesa që nuk ia vlen të rrezikoni. Një shembull i mirë i një basti anësor për të shmangur është 21+3, pasi Ezugi ofron një pagesë më të ulët për të në disa duar.

Pagesa të drejtpërdrejta në Salon Blackjack Privé

Live blackjack sallon Privé ka një relativisht tërheqës RTP norma prej 99.50%. Kjo është thelbësore për rrotullat e larta pasi një ndryshim i vogël në normë, ose në skajin e shtëpisë, përkthehet në një shumë të konsiderueshme parash në afat të gjatë. Për më tepër, loja ofron pagesa standarde të industrisë, të cilat në përgjithësi janë mjaft tërheqëse për ta bërë blackjack një nga lojërat më të njohura të kazinosë.

Pagesa e sigurimit në shumicën e lojërave të tavolinës live të kazinosë është 2:1, dhe ajo për blackjack është 3:2. Fitoret e rregullta kanë pagesa 1:1. Pagesat për bastet anësore ndryshojnë në varësi të rezultateve. Bastet anësore të çiftit të përsosur kanë pagesa 6:1 për çiftet e përziera, 12:1 për çiftet me ngjyra dhe 25:1 për çiftet e përshtatshme. Bastet anësore 21+3 kanë pagesa që variojnë nga 5:1 për flush deri në 100:1 për shirita të përshtatshëm. RTP për bastet anësore të çifteve perfekte është 95,90%. Ai prej 21+3 është 93.71%, që është relativisht më i ulët se standardi i industrisë. Kjo kontribuohet nga basti anësor tre i një lloji që ka një pagesë 25:1 në vend të 30:1.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi