Marrëveshje e drejtpërdrejtë ose pa marrëveshje Përmbledhja e shortit të madh

Lojërat në kazino duke adoptuar konceptin e shfaqjeve të famshme televizive nuk është një gjë e re. Dhe Playtech, një nga ofruesit më të vlerësuar të softuerit të kazinosë live, është krenar që sjell një nga titujt më të mirë të kazinosë live për fansat e saj. Publikimi i tyre në vitin 2020, Deal/No Deal (Big Draw), bazohet në shfaqjen ikonë televizive holandeze me një emër të ngjashëm. Veçoritë shtesë të lojës, duke përfshirë bastet anësore të mini barazimit, u mundësojnë lojtarëve të shumëfishojnë biletat e tyre dhe të sjellin më shumë argëtim.

Këtu keni gjithçka që duhet të prisni nga kjo lojë e drejtpërdrejtë kazino.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Çfarë është Live Deal/No Deal (shorti i madh)?

Marrëveshja e drejtpërdrejtë/Pa marrëveshje (shorti i madh) nga ofruesi i softuerit Playtech është një lojë kërcimtare me top që bashkon konceptin e Shfaqjes televizive Iconic Deal ose No Deal së bashku me ato të një loje standarde Bingo. Ashtu si emisioni televiziv, qëllimi është të fitosh një çmim në para, qoftë duke bërë një marrëveshje me bankierin ose duke zbuluar thesarin e fshehur në çantë.

Transmetimi me shumë kamera me cilësi premium dhe tregtarët shumë të trajnuar dhe profesionistë i japin Big Draw Deal ose No Deal natyrën e tij unike dhe tërheqëse. Loja mbështet transmetimin nga pajisje të ndryshme, duke përfshirë telefonat, tabletët, desktopët ose kompjuterët. Fakti që është i disponueshëm në mbi 15 gjuhë është gjithashtu një avantazh i shtuar për lojtarët e lojërave tavoline live të kazinosë.

Si të luani marrëveshje drejtpërdrejt ose pa marrëveshje

Loja Live Deal/No Deal vjen në faza. Këtu janë hapat që merr.

Regjistrohuni në kazino dhe vendosni një bast

Hapi i parë është të regjistroheni në një tregtari i preferuar i drejtpërdrejtë i kazinosë në internet dhe vendosni një bast (ose blini një biletë). Shuma e blerjes së biletës do të përcaktojë normën e çmimit - çdo gjë midis 0.1× dhe 20×. Lojtari më pas do të marrë 16 çantë me çmime me vlera të ndryshme.

Pasi të marrë çantat, një lojtar mund të vendosë të rrisë ndonjë prej tyre me një tarifë të vogël. Ai përfshin rritjen e çmimit me shumën që përmban një nga pesë çantat që zgjodhi lojtari. Këtu luan një rol fati pasi lojtari nuk e njeh përmbajtjen e asnjë çantë, por shpreson për një vlerë më të lartë.

Caktimi i çantës

Çdo çantë e blerë ka të drejtë për një çmim të rastësishëm. Lojtari posedon një, ndërsa 15 të tjerët marrin numra. Topat keno përdoren më pas për të përcaktuar se cila nga çantat duhet të hapet, në varësi të asaj se cilat përputhen me numrat në topa. Tregtari i drejtpërdrejtë i kazinosë do të bëjë një ofertë vetëm pasi të ketë shtatë çantë të hapura në bar.

Lëvizja e lojtarit

Një lojtar mund të tërhiqet nga loja nëse nuk ka shtatë raste të hapura. Përndryshe, ata mund të blejnë pesë topa të tjerë. Duke qenë se të gjitha rastet e ekspozuara janë jashtë loje, numri i çmimeve të mbetura bëhet i kufizuar. Lojtarët duhet të mendojnë përsëri nëse duan të blejnë më shumë topa.

Të pranohet apo të refuzohet oferta e bankierit?

Nëse shtatë çantat përputhen, tregtari do të bëjë një ofertë. Një lojtar ka një zgjedhje për të pranuar ofertën e bankierit, të harrojë përmbajtjen e çantës ose të refuzojë dhe të përqëndrohet në thesarin e fshehur.

Kjo pjesë është zemra e kësaj loje. Së pari, oferta e një tregtari nuk është gjithmonë më e mira. Përsëri, ajo që është në çantë mund të mos jetë më e mirë se oferta. Është një kumar dhe vendimmarrja e mirë hyn në lojë për të nxjerrë marrëveshjen më të madhe.

Të vazhdohet apo të përfundojë loja?

Lojtari mund të vendosë të marrë çmimin e tij dhe të largohet nga shfaqja ose të blejë më shumë topa. Loja i lejon lojtarit të blejë deri në 35 topa, dhe të kesh mbi shtatë kuti të hapura mund të nënkuptojë shanse më të larta për fitore më të mira.

Luaj mini-lojën e basteve anësore

Playtech përfshin një mini-lojë për të mbajtur lojtarët e saj të përfshirë gjatë periudhave të pushimit. Mini-lojë e basteve anësore është një lojë e drejtpërdrejtë bingo e drejtpërdrejtë me letra 3x3 që përdor tërheqjen e topit në lojën kryesore për rezultatin e saj.

Lojtari duhet të blejë karta, secila e vlerësuar me çmimin e biletës së tij fillestare. Çdo lojtar mund të blejë deri në 20 bileta dhe një kartë me gjashtë linja të plota ofron deri në një shumëzues 100x.

Pagesa të drejtpërdrejta ose pa marrëveshje

Live Deal ose No Deal ofron një mënyrë të shkëlqyer për të kaluar kohën dhe shijoni lojërat e kazinosë drejtpërdrejt. Opsionet e moderuara të basteve (nga 0,1 dollarë në 100 dollarë për biletë) e bëjnë lojën të përballueshme për të gjithë, duke përfshirë bastorët mesatarë.

Loja i lejon lojtarët të marrin në shtëpi fitore emocionuese. Bastet anësore të mini-lojës, për shembull, u mundësojnë lojtarëve të marrin shumëzues deri në 100× dhe një kthim te lojtari (RTP) prej 95,38%. 95,38 RTP në lojën e tyre kryesore mund të jetë i ulët në krahasim me lojërat e tjera në kategori. Por, opsionet argëtuese dhe fituese që vijnë me lojën ia vlejnë mjaftueshëm të gjitha rreziqet.

Një numër mjaft i mirë i kazinove të drejtpërdrejta në mbarë botën po e ofrojnë lojën. Shumica e tyre kanë gjithashtu një pamje paraprake video të lojës në gjuhë të ndryshme për të orientuar lojtarët e rinj. Është koha për të shfrytëzuar mundësinë dhe për të provuar argëtimin në kazinotë më të mira të drejtpërdrejta të mundësuara nga Playtech.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi