Luaj Live Dragon Tiger AGIN Vegas Sot - Fito para të vërteta

Çdo lojtar mund të argëtohet shumë në internet në një kazino live. Lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë transmetohen në kohë reale nëpërmjet një lidhjeje video me transmetim të drejtpërdrejtë nga tavolina e kazinosë. Një lojë e drejtpërdrejtë nga një kazino fizike transmetohet nga lojtarët nga shtëpitë, zyrat e tyre ose në lëvizje.

Në platformën e drejtpërdrejtë të kazinosë, lojtarët mund të vendosin baste në kompjuterët e tyre dhe të përdorin funksionin e bisedës së faqes në internet për të komunikuar drejtpërdrejt me tregtarin e drejtpërdrejtë të kazinosë në internet. Asia Gaming, një nga ofruesit kryesorë të softuerit të kazinosë live, përpiqet të sigurojë që këto ndërveprime një-me-një lojtar-tregtar i bëjnë lojtarët të ndihen sikur janë në dyshemenë aktuale të kazinosë.

Çfarë është Dragon Tiger AGIN Vegas?Si të luani Dragon Tiger AGIN VegasPagesat e Dragon Tiger AGIN Vegas
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Çfarë është Dragon Tiger AGIN Vegas?

Dragon Tiger AGIN Vegas, i njohur gjithashtu si një variant baccarat me dy letra, është një lojë popullore me tregtarë të drejtpërdrejtë të kazinosë në Azi. Thuhet se e ka origjinën në Kamboxhia dhe përfaqëson konfliktin midis Yin dhe Yang. Disa njerëz mendojnë se është vetëm një version aziatik i Casino War. Pavarësisht, kazino live Dragon Tiger po fiton popullaritet edhe jashtë Azisë për shkak të rregullave të thjeshta dhe raundeve të shpejta. Ngjashmëria me baccarat buron nga fakti se bastorët nuk konkurrojnë kundër tregtarit live të kazinosë. Përkundrazi, ata zgjedhin se në cilën dorë të bastojnë.

Ndryshe nga baccarat, ku secila dorë merr dy letra dhe ndonjëherë një të tretën përpara se të llogariten totalet e dorës, çdo dorë në kazinotë live Dragon Tiger AGIN Vegas merr vetëm një kartë. Është aq e thjeshtë sa kaq. Këto krahasohen dhe fiton ai me pikët më të larta. Ky konfigurim i lojës lejon tre baste bazë, dhe zhvillues i softuerit të kazinosë live i njohur për prodhimin e Dragon Tiger live, Asia Gaming, ndjek këto udhëzime. Live Dragon Tiger AGIN Vegas është i disponueshëm në kazinotë më të mira të drejtpërdrejta, ku një tregtar njerëzor transmeton nga studioja e madhe Filipine e kompanisë.

Si të luani Dragon Tiger AGIN Vegas

Loja shfaqet në modalitetin e ekranit të plotë, me tabelën dhe zonën e basteve të dukshme. Të tregtar i drejtpërdrejtë i kazinosë është ulur në tavolinë, duke marrë nga një këpucë me letra. Ka tetë vende të disponueshme në tryezë dhe lojtarët duhet së pari të zënë një vend përpara se të fillojnë të luajnë.

Hapi tjetër është të zgjidhni vlerat e çipave që do të përdoren për të vendosur baste. Kur fillon numërimi mbrapsht, lojtarët mund të vendosin bastet e tyre duke vendosur çipa në zona specifike.

Kur ora shënon dymbëdhjetë, tregtari i drejtpërdrejtë i kazinosë merr dy letra nga këpucët, një për Dragoin dhe një për Tigrin, i vendos ato me fytyrë poshtë dhe zbulon vlerat e tyre. Pika më e lartë është një mbret, ndërsa pika më e ulët është një as. Rezultati më i lartë fiton. Nëse dy letrat kanë të njëjtin numër pikësh, raundi do të përfundojë në barazim.

Rregullat e Dragoit Tiger AGIN Vegas

Kur lojtarët ulen për të luajtur këtë lojë live në a kazino live, Dragon Tiger AGIN Vegas, ata thjesht zgjedhin madhësinë e tyre të bastit dhe nëse duan të vënë bast mbi dragoin, tigrin ose një barazim. Lojtarët vënë bast se cila nga dy duart do të marrë vlerën më të lartë të kartës, me një ACE që është më e ulëta (një) dhe pjesa tjetër e renditur si në poker, pra 2-9, 10, J, Q dhe K.

Tregtari i drejtpërdrejtë i kazinosë do t'i shpërndajë më pas një kartë përballë secilit lojtar, duke përdorur tetë kuverta standarde me 52 letra dhe fiton letrat më të larta. Nëse të dyja vlerat janë të njëjta, ndeshja është barazim. Kur një lojtar fiton me një dragua ose një tigër, ata marrin një shpagim 1:1. Nëse ata zgjedhin një barazim dhe fitojnë, pagesa është 11:1. Nëse humbasin, ata humbasin bastin e tyre.

Nëse ka një barazim dhe një lojtar mbështet vetëm dragoin ose tigrin, ata marrin gjysmën e bastit të tyre prapa. Kur lojtarët ulen në tavolinë, ata do të shohin gjithashtu shanset për një barazim të përshtatshëm, i cili ndodh kur letrat e të dy lojtarëve kanë të njëjtën vlerë dhe përshtatje, si për shembull dy 3. Kjo ka një pagesë 50:1.

Pagesat e Dragon Tiger AGIN Vegas

Pothuajse të gjitha bastet e disponueshme në Live Dragon Tiger të Asia Gaming paguhen me para. Kjo është e vërtetë si për bastet primare ashtu edhe për ato dytësore. Megjithatë, normat e kthimit nga investimi nuk janë të njëjta. Shumica e basteve anësore kanë një RTP dukshëm më të ulët se bastet kryesore, siç duket në tabelën e pagesave Dragon Tiger më poshtë.

Type

RTP

Payout

Dragon

RTP of 96.27 percent

1:1 payout

Tiger

RTP of 96.27 percent

1:1 payout

Dragon

RTP of 96.27 percent

1:1 payout

Tiger's

RTP is 96.27 percent

1:1 payout

Tie

RTP of 89.64 percent

11:1 payout

Odd/Even

RTP of 92.31 percent

1:1 payout

Big/Small

RTP of 92.31 percent

1:1 payout

Suited Tie

RTP of 92.31 percent

50:1 payout

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi